2018-10-20   19:00:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

1_S
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  49.82   
350  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  51.41   
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  51.42   
352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  51.58   
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  52.23   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  52.55   
805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  52.55   
360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  52.75   
761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  53.11   
10  367  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  53.36   
11  799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  53.82   
12  699  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  54.03   
13  743  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  54.27   
14  804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  54.57   
15  571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  54.67   
16  727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  54.75   
17  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  55.29   
18  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  55.69   
19  649  Ravn Philip Andersen  2002  VEJLE  0241AL  25 m  56.27   
20  795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  56.27   
21  492  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  56.44   
22  595  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  56.50   
23  359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  57.20   
24  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  57.32   
25  553  Bjørn Alexander L.  2003  VEJLE  0389AH  25 m  57.41   
26  802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  57.52   
27  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  57.94   
28  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  58.88   
29  539  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  59.25   
30  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  59.29   
31  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  59.42   
32  710  Christensen Nicklas B.  2002  HORSENS  0205AR  25 m  59.43   
33  358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  59.45   
34  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  59.54   
35  380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  59.61   
36  737  Knudsen Emil  1999  HORSENS  9975AO  25 m  59.71   
37  455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  1:00.08   
38  734  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  1:00.83   
39  532  Nørgaard Rasmus Rank  2003  AABYBRO  0369AL  25 m  1:00.91   
40  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  1:01.08   
41  762  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  1:01.19   
42  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:01.84   
43  568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  1:01.88   
44  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  1:02.05   
45  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  1:03.19   
46  445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  1:03.22   
47  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  1:03.61   
48  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  1:04.10   
49  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  1:04.30   
50  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  1:04.53   
51  438  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  1:04.70   
52  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  1:04.71   
53  652  Schaarup Sune  2003  VEJLE  0359AG  25 m  1:04.75   
54  420  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  1:05.62   
55  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  1:05.62   
56  393  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  1:05.67   
57  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  1:05.94   
58  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  1:06.30   
59  633  Nguyen Kim Doan  2003  VEJLE  0381AH  25 m  1:07.03   
60  655  Sivakumar Varjan  2003  VEJLE  0393AM  25 m  1:07.67   
61  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  1:08.26   
62  632  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  1:08.88   
63  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  1:09.42   
64  475  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  1:09.48   
65  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  1:09.73   
66  522  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m  1:10.28   
67  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  1:10.32   
68  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m  1:10.37   
69  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  1:11.07   
70  404  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  1:11.24   
71  411  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  1:11.50   
72  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  1:11.56   
73  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  1:11.60   
74  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  1:11.73   
75  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  1:12.00   
76  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  1:12.53   
77  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  1:12.54   
78  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  1:12.59   
79  764  Pedersen Christian R  2003  HORSENS  0395AQ  25 m  1:13.62   
80  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  1:13.87   
81  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  1:13.91   
82  490  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m  1:14.02   
83  509  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  25 m  1:14.06   
84  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  1:14.52   
85  541  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  1:16.15   
86  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  1:16.25   
87  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  1:16.70   
88  423  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  1:16.76   
89  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  1:16.88   
90  451  Gjelstrup Marcus Reinholt  2003  ODDER  0349AM  25 m  1:19.26   
91  745  Landbo Daniel  2005  HORSENS  0585AM  25 m  1:20.39   
92  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  1:20.64   
93  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  1:21.17   
94  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  1:21.22   
95  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  1:21.51   
96  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  1:21.51   
97  750  Majewski Mateusz  2005  HORSENS  0567AO  25 m  1:22.73   
98  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  1:25.20   
99  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m  1:25.41   
100  735  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  1:26.37   
101  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  1:26.99   
102  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  1:27.53   
103  437  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  25 m  1:28.75   
104  376  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m  1:28.90   
105  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  1:30.02   
106  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m  1:30.16   
107  643  Poulsen Sebastian Holt  2007  VEJLE  0705AB  25 m  1:31.05   
108  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  1:32.62   
109  505  Rasmussen Lucas Dyrelund  2007  RINGE  0773AB  25 m  1:34.46   
110  738  Knudsgaard Lasse  2007  HORSENS  0781AK  25 m  1:36.21   
111  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  1:36.47   
112  787  Wemmelund Tobias  2006  HORSENS  0679AO  25 m  1:36.49   
113  512  Thomsen Noah Á Fløtti  2007  RINGE  0749AI  25 m  1:36.82   
114  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  1:40.37   
115  608  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m  1:41.19   
116  752  Møller Patrick Dam  2005  HORSENS  0531AP  25 m  1:42.79   
117  724  Hajrovic Anes  2008  HORSENS  0807AB  25 m  1:43.14   
118  495  Lund Laurits Damsted  2007  RINGE  0765AH  25 m  1:44.95   
119  497  Lundsfryd Marius Rosen  2008  RINGE  0839AB  25 m  1:51.21   
120  662  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m  2:00.32   
121  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  2:03.38   
122  502  Nielsen Mathias Møller  2008  RINGE  0861AD  25 m  2:10.36   
123  602  Juel Asger  2009  VEJLE  0939AB  25 m  2:31.14   
124  545  Akulov Fedor  2007  VEJLE  0779AK  25 m     
125  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
126  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m     
127  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
128  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
129  660  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m     
130  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m     
131  697  Ahm Villads Vestergaard  2008  HORSENS    25 m     
132  730  Ignat Alexandru  2006  HORSENS    25 m     
133  768  Ravn Johannes  2008  HORSENS    25 m     
134  776  Stengaard Christian Storm  2008  HORSENS    25 m     
135  786  Wemmelund Jacob  2008  HORSENS    25 m     
136  791  Yde Anders  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark