2020-02-22   02:38:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Fynske Kortbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 29/9

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  30 september 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Sebastian N Andersen  2004  0405AI  H2Odense    25m   
240  Kasper Duch  2005  0557AF  FREM    25m  1:27.72 
298  Peter Fritsdal Refer  2001  0151AE  H2Odense    25m  1:23.18 
201  William Romer Jørgensen  2005  0599AL  SVENDBORG    25m  1:23.37 
231  Julian Vitus Pedersen  2007  0775AA  H2Odense    25m  1:28.19 
261  Jannik S. Vilhelmsen  1999  9919AQ  RINGE    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Oliver Londero  2004  0451AQ  FREM    25m  1:19.59 
204  Gustav Jørgensen  2004  0465AO  TOMMERUP    25m  1:18.12 
211  Alex Fogt  2004  0487AO  H2Odense    25m  1:17.28 
199  Emil Brandt Bertelsen  2004  0459AP  SVENDBORG    25m  1:18.07 
235  Valdemar Stahl  2004  0491AK  H2Odense    25m  1:19.58 
305  Carsten Sommer  1986  8617AB  H2Odense    25m  1:20.42 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
262  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    25m  1:08.08 
286  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  1:05.56 
229  Anders Bo Pedersen  1981  8191AA  H2Odense    25m  1:03.59 
263  Oliver Phil Langsted  1999  9925AO  RINGE    25m  1:04.50 
208  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    25m  1:08.01 
200  Alfred Feldskov  2003  0315AK  SVENDBORG    25m  1:10.82 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    25m  1:02.31 
299  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    25m  1:01.60 
282  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    25m  1:00.43 
288  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    25m  1:01.03 
264  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    25m  1:01.80 
292  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    25m  1:02.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 september 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark