2019-12-15   19:23:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska Mästerskapen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen DM/JDM    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  LASS och ÖSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer  Finaler (6) 
Distriktrekord Seniorer: Hanna Westrin 1:06.75 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Hanna Westrin 1:06.75 2009-11-07 
 
Beräknad start 17:27 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
171  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    25m  1:24.40 
227  Hanna Eriksson  1999  ad2499  JÖNKÖPING    25m  1:24.15 
118  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    50m  1:24.31 
173  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    25m  1:26.03 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  1:22.47 
36  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  1:22.00 
Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  1:21.55 
185  Clara Rönnäng  2001  BM9801  VÄRNAMO SS    25m  1:21.71 
172  Ella Haraldsson  2003  AH5603  HVETLANDA    50m  1:22.22 
226  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  1:24.14 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  1:21.21 
94  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  1:21.11 
149  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    50m  1:20.79 
90  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    50m  1:21.01 
191  Emma Juneskog  1998  AU2298  VÄSTERVIK    25m  1:21.12 
24  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  1:21.22 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  1:20.35 
202  Tilda Arthursson  2003  BD7603  VÄXJÖ SS    25m  1:18.87 
107  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    25m  1:18.57 
26  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:18.75 
225  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  1:19.15 
42  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    25m  1:20.46 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Tilde Wolfgang  2001  AH7601  KALMAR SS    25m  1:17.61 
174  Jazmina Hedqvist  2002  AQ5402  HVETLANDA    25m  1:16.87 
114  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  1:16.19 
82  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  1:16.42 
205  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  BC2604  VÄXJÖ SS    25m  1:16.99 
46  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  1:18.28 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  1:14.25 
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    25m  1:12.33 
138  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    25m  1:10.10 
198  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    25m  1:12.25 
31  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  1:12.60 
17  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  1:14.74 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner