2020-06-04   08:04:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  07:35   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer  Indledende (11) 
Sponsor: Powerbank 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
167  Thilde Jølver Rasmussen  2008  0878AH  KVIK    25m   
164  Maja Procter  2008  0898AE  KVIK    25m  2:03.84 
179  Sofia Tang  2008  0814AJ  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Mathilde Rygaard Hansen  2008  0812AK  SOLRØD    25m  1:59.56 
170  Dagmar Rønnow  2008  0852AI  KVIK    25m  1:49.00 
155  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m  1:47.88 
134  Ida Fam  2008  0802AD  KVIK    25m  1:48.66 
79  Caroline Bluhm  2006  0632AW  ROSKILDE    25m  1:52.59 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m  1:45.15 
70  Edith Louise Vedel  2007  0742AD  GENTOFTE    25m  1:39.95 
166  Ingeborg Fleron Qvant  2007  0756AN  KVIK    25m  1:39.34 
171  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m  1:39.79 
123  Adia Brekling  2008  0802AI  KVIK    25m  1:44.07 
92  Frederikke Olsen  2006  0662AW  ROSKILDE    25m  1:45.29 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  1:36.97 
142  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    25m  1:35.93 
183  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  1:33.76 
118  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m  1:35.64 
135  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  1:36.24 
95  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  1:37.94 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  1:32.55 
47  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    25m  1:29.74 
144  Laura Jørgensen  2007  0754AJ  KVIK    25m  1:28.04 
153  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m  1:29.13 
132  Zenia Englund  2008  0868AE  KVIK    25m  1:31.02 
88  Sofja Kjeldsen  2006  0694AS  ROSKILDE    25m  1:32.56 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  1:27.30 
34  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    25m  1:25.66 
31  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:23.69 
43  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    25m  1:24.72 
104  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  1:26.66 
218  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    25m  1:28.02 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Laura Frost Rainer  2005  0542AK  VEJLE    25m  1:22.26 
225  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    25m  1:22.05 
107  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  1:21.63 
223  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  1:22.03 
160  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  1:22.22 
184  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  1:22.40 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  1:20.54 
39  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    25m  1:20.37 
103  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  1:19.23 
169  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:19.28 
219  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    25m  1:20.45 
98  Daniella Anderson  2006  0608AR  SOLRØD    25m  1:21.22 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:18.62 
173  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:16.70 
96  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  1:14.21 
129  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:15.92 
120  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  1:17.77 
181  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  1:19.09 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    25m  1:17.90 
168  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:16.23 
121  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:14.20 
147  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:15.04 
136  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:17.14 
100  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:19.06 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:17.86 
93  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  1:15.97 
94  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:13.39 
220  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  1:14.80 
77  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  1:17.09 
172  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  1:18.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  07:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark