2020-06-04   06:52:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
 
Løb 29, 100m Butterfly Damer  Indledende (5) 
Sponsor: Clipper 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
230  Maja Hansen  2006  0652AE  VATCPH-STT    25m   
59  Caroline Victoria Reedtz  2007  0716AH  GENTOFTE    25m  1:46.13 
70  Edith Louise Vedel  2007  0742AD  GENTOFTE    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Isabella M. Madsen  2007  0798AA  VATCPH-STT    50m  1:38.73 
163  Dicte Probst  2006    KVIK    25m  1:33.01 
242  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m  1:29.56 
160  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  1:33.00 
43  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    50m  1:35.07 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  1:21.90 
129  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:16.84 
11  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  1:11.40 
96  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  1:13.66 
217  Emilie Moberg  2005  0534AI  VEJLE    25m  1:19.68 
228  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  0686AL  VATCPH-STT    25m  1:26.44 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Rebecca Ella Madsen  2006  0628AB  VATCPH-STT    25m  1:21.00 
100  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:15.90 
44  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  1:11.07 
14  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  1:13.15 
12  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    25m  1:17.55 
181  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  1:23.25 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    25m  1:20.75 
35  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  1:15.53 
41  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  1:04.82 
94  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:13.02 
52  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:17.39 
219  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    25m  1:21.91 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark