2019-11-19   06:02:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
98  Hovedstadens Piger A  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:01.80   
52  Køge Piger 1  2005  KØGE    25 m  2:08.00   
229  Vat 1  2005  VAT CPH    25 m  2:08.27   
191  Vg17 Piger  2005  VG17    25 m  2:10.00   
26  Gti Piger  2005  GTI    25 m  2:10.97   
107  Hovedstadens Piger B  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:11.90   
231  Vat 2  2005  VAT CPH    25 m  2:14.74   
88  Rikkes Rollinger  2005  RINGSTED    25 m  2:16.49   
61  Køge Piger 2  2005  KØGE    25 m  2:17.00   
10  192  Vg17 Piger 2  2006  VG17    25 m  2:18.00   
11  252  Kvik K2 Piger 1  2005  KVIK    25 m  2:19.30   
12  40  Haslev  2005  HASLEV    25 m  2:22.00   
13  253  Kvik K2 Piger 2  2005  KVIK    25 m  2:25.80   
14  149  Hg 1 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
2_S
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
190  Vg17 Drenge  2004  VG17    25 m  1:55.00   
91  Hovedstadens Drenge  2004  HOVEDSTAD    25 m  1:55.80   
25  Gti Drenge  2004  GTI    25 m  1:56.32   
250  Kvik K2 Drenge 1  2004  KVIK    25 m  1:57.20   
230  Vat 1  2004  VAT CPH    25 m  2:02.79   
247  Lf Drenge 1 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:07.00   
81  Fire Fjollede Fyre  2004  RINGSTED    25 m  2:08.12   
114  Korsør Drenge  2004  KORSØR    25 m  2:09.00   
251  Kvik K2 Drenge 2  2004  KVIK    25 m  2:12.10   
10  232  Vat 2  2004  VAT CPH    25 m  2:12.32   
11  47  Køge Drenge  2004  KØGE    25 m  2:14.00   
12  248  Lf Drenge 2 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
3_S
Løb 3, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  2:12.52   
106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  2:13.04   
158  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:14.01   
260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  2:17.24   
205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  2:17.92   
102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  2:19.17   
262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  2:20.97   
269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  2:21.08   
197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  2:21.46   
10  234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  2:21.58   
11  194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  2:21.95   
12  100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  2:22.85   
13  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:23.16   
14  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  2:24.19   
15  156  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:24.33   
16  186  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  2:25.05   
17  237  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  2:25.19   
18  272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  2:25.29   
19  105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  2:26.05   
20  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  2:26.11   
21  265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  2:27.00   
22  255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  2:27.74   
23  44  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  2:28.62   
24  27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  2:29.32   
25  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  2:30.46   
26  58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  2:31.27   
27  277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  2:31.54   
28  271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  2:32.43   
29  218  Kronborg Helena Fogh  2005  VATCPH-STT  0506AK  25 m  2:32.88   
30  62  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  2:33.52   
31  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  2:33.99   
32  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  2:34.54   
33  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  2:35.71   
34  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  2:35.71   
35  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  2:35.73   
36  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  2:36.15   
37  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  2:36.50   
38  70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  2:36.84   
39  69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  2:37.15   
40  161  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  2:37.19   
41  86  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  2:37.77   
42  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  2:37.88   
43  11  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  2:39.56   
44  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  2:40.51   
45  241  Hjortshøj Charlotte  2006  SOLRØD  0658AP  25 m  2:40.74   
46  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  2:42.72   
47  39  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  2:43.24   
48  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  2:43.67   
49  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  2:44.66   
50  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  2:47.62   
51  71  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  2:47.84   
52  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  2:48.25   
53  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  2:48.45   
54  193  Brandt-Brofeldt Viola  2006  VAT CPH-MK  0664AN  25 m  2:48.67   
55  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  2:48.69   
56  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  2:48.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
4_S
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:58.29   
31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  2:03.11   
35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  2:06.93   
Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  2:07.95   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  2:09.00   
82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:09.02   
15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  2:09.68   
48  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  2:11.20   
115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  2:11.54   
10  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  2:11.58   
11  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:12.10   
12  177  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  2:12.64   
13  276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  2:12.65   
14  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  2:14.92   
15  216  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  2:15.66   
16  195  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  25 m  2:16.10   
17  217  Knudsen Kalle Gerner  2004  VATCPH-STT  0487AE  25 m  2:16.16   
18  257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  2:16.18   
19  67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:17.79   
20  96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  2:18.40   
21  83  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:19.79   
22  199  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  2:20.22   
23  75  Petersen Hjalte  2004  NÆSTVED  0443AO  25 m  2:20.81   
24  169  Nielsen Andreas M  2005  SLAGELSE  0505AA  25 m  2:21.24   
25  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  2:22.12   
26  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  2:22.18   
27  267  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  2:22.36   
28  117  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  2:22.46   
29  245  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  2:23.13   
30  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  2:23.28   
31  162  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  2:23.42   
32  17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  2:23.73   
33  116  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  2:24.07   
34  41  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  2:24.72   
35  10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  2:25.57   
36  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  2:26.75   
37  275  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  2:27.50   
38  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  2:27.82   
39  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  2:28.48   
40  189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  2:29.38   
41  77  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m  2:29.59   
42  42  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  2:29.75   
43  146  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  2:30.98   
44  78  Tang Tao  2005  NÆSTVED  0531AO  25 m  2:32.00   
45  90  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  2:32.78   
46  160  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  2:33.02   
47  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  2:34.68   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
7_S
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  2:22.88   
103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  2:29.65   
33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  2:34.36   
269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  2:35.34   
271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  2:39.60   
272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  2:40.10   
46  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  2:40.59   
58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  2:41.05   
79  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  2:41.38   
10  109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  2:41.60   
11  32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  2:42.86   
12  69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  2:45.16   
13  62  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  2:45.83   
14  27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  2:45.86   
15  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  2:47.02   
16  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  2:48.16   
17  86  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  2:49.33   
18  105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  2:50.67   
19  142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  2:50.72   
20  54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  2:52.09   
21  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  2:52.80   
22  73  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  2:54.66   
23  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  2:55.20   
24  148  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  2:55.40   
25  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  2:58.40   
26  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  2:59.72   
27  174  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  3:00.30   
28  76  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  3:01.79   
29  222  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  3:01.93   
30  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  3:03.74   
31  215  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  3:04.49   
32  23  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  3:07.30   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
8_S
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  2:12.56   
216  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  2:20.85   
95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  2:22.20   
268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  2:22.70   
38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  2:26.82   
267  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  2:29.64   
96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  2:32.46   
113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  2:34.13   
183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  2:36.41   
10  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  2:40.19   
11  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  2:42.11   
12  141  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  2:42.87   
13  245  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  2:43.09   
14  42  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  2:46.21   
15  75  Petersen Hjalte  2004  NÆSTVED  0443AO  25 m  2:46.25   
16  224  Skadhauge Jonathan  2005  VATCPH-STT  0509AE  25 m  2:47.51   
17  36  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  2:47.86   
18  264  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  2:48.26   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
9_S
Løb 9, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  4:51.48   
122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  5:00.51   
194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  5:01.14   
269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  5:01.47   
89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  5:01.48   
260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  5:02.75   
262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  5:03.15   
237  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  5:04.93   
265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  5:06.45   
10  108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  5:12.55   
11  185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  5:12.59   
12  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  5:16.28   
13  22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  5:16.69   
14  272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  5:17.74   
15  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  5:18.39   
16  218  Kronborg Helena Fogh  2005  VATCPH-STT  0506AK  25 m  5:25.68   
17  79  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  5:27.87   
18  62  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  5:28.10   
19  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  5:37.46   
20  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  5:39.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
10_S
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  4:21.73   
31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  4:23.70   
94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  4:25.44   
48  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  4:31.85   
Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  4:33.11   
259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  4:35.71   
15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  4:37.03   
82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  4:40.36   
Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  4:43.25   
10  93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  4:46.09   
11  276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  4:48.83   
12  195  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  25 m  4:49.35   
13  67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  4:49.57   
14  115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  4:54.59   
15  203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  4:54.70   
16  117  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  4:54.81   
17  212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  4:59.09   
18  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  5:03.78   
19  199  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  5:04.44   
20  246  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  5:09.44   
21  10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  5:09.69   
22  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  5:11.50   
23  17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  5:11.97   
24  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  5:12.13   
25  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  5:16.18   
26  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  5:17.89   
27  90  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  5:24.01   
28  20  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  5:24.11   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
13_S
Løb 13, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  2:20.96   
53  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  25 m  2:34.76   
200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  2:38.63   
105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  2:38.88   
56  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  2:38.96   
18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  2:39.71   
89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  2:41.18   
14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  2:41.83   
33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  2:41.83   
10  158  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  2:42.37   
11  166  Andersen Selma V Studnitz  2005  SLAGELSE  0518AB  25 m  2:42.52   
12  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:42.58   
13  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  2:43.72   
14  22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  2:44.63   
15  197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  2:44.96   
16  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  2:45.05   
17  262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  2:45.22   
18  170  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  2:45.69   
19  144  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  2:46.00   
20  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  2:46.06   
21  202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  2:46.46   
22  54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  2:46.92   
23  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  2:47.28   
24  176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:47.37   
25  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  2:47.56   
26  207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  2:48.04   
27  87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  2:48.31   
28  211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  2:48.39   
29  260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  2:48.49   
30  79  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  2:48.74   
31  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  2:48.75   
32  70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  2:49.45   
33  194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  2:49.46   
34  156  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:49.87   
35  236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  2:50.30   
36  142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  2:50.98   
37  165  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  2:51.59   
38  277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  2:51.93   
39  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  2:52.61   
40  32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  2:52.72   
41  198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  2:53.28   
42  148  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  2:53.52   
43  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  2:53.58   
44  69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  2:54.55   
45  271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  2:54.57   
46  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  2:54.59   
47  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  2:56.18   
48  265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  2:56.19   
49  184  Hansen Katharina Beyer  2006  GSK  0674AH  25 m  2:56.22   
50  37  Segato Julie  2005  TUNE  0538AJ  25 m  2:56.40   
51  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  2:57.16   
52  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  2:57.76   
53  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  2:57.84   
54  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  2:58.10   
55  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  2:58.51   
56  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  2:58.80   
57  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  2:59.21   
58  237  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  2:59.40   
59  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  2:59.81   
60  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  2:59.83   
61  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  3:01.53   
62  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  3:02.25   
63  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  3:02.66   
64  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  3:05.13   
65  23  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  3:06.91   
66  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  3:07.08   
67  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  3:07.36   
68  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  3:08.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
14_S
Løb 14, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  2:24.62   
214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  2:24.63   
19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  2:25.38   
96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  2:25.75   
35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  2:26.23   
95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  2:26.76   
172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  2:28.36   
82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:29.20   
13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  2:29.77   
10  38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  2:30.57   
11  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  2:31.29   
12  34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  2:31.48   
13  48  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  2:32.06   
14  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  2:32.67   
15  216  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  2:34.21   
16  84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  2:34.69   
17  257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  2:35.46   
18  49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  2:35.95   
19  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  2:36.37   
20  119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  2:37.59   
21  177  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  2:37.76   
22  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  2:38.22   
23  276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  2:38.23   
24  67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:39.60   
25  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  2:40.86   
26  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  2:41.27   
27  267  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  2:41.27   
28  83  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:41.68   
29  246  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  2:41.78   
30  66  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0473AS  25 m  2:43.73   
31  199  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  2:43.91   
32  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  2:43.97   
33  169  Nielsen Andreas M  2005  SLAGELSE  0505AA  25 m  2:44.27   
34  145  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  2:44.66   
35  16  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  2:44.71   
36  118  Jepsen Christian Søe  2005  KORSØR  0553AF  25 m  2:44.79   
37  80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  2:45.56   
38  162  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  2:45.63   
39  245  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  2:45.77   
40  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  2:46.39   
41  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  2:48.62   
42  63  Heinze Lucas Emil  2005  KØGE  0511AK  25 m  2:49.32   
43  29  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  2:50.59   
44  221  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  2:53.13   
45  20  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  2:53.48   
46  90  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  2:53.49   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
15_S
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
98  Hovedstadens Piger A  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:09.90   
52  Køge Piger 1  2005  KØGE    25 m  2:15.00   
229  Vat 1  2005  VAT CPH    25 m  2:17.22   
252  Kvik K2 Piger 1  2005  KVIK    25 m  2:17.50   
191  Vg17 Piger  2005  VG17    25 m  2:18.00   
26  Gti Piger  2005  GTI    25 m  2:20.41   
107  Hovedstadens Piger B  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:21.30   
253  Kvik K2 Piger 2  2005  KVIK    25 m  2:25.90   
61  Køge Piger 2  2005  KØGE    25 m  2:27.00   
10  40  Haslev  2005  HASLEV    25 m  2:28.00   
11  231  Vat 2  2005  VAT CPH    25 m  2:28.42   
12  233  Young Sunswim 1  2005  SOLRØD    25 m  2:31.29   
13  192  Vg17 Piger 2  2006  VG17    25 m  2:36.00   
14  150  Hg 2 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
15  151  Hg 3 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
16_S
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
250  Kvik K2 Drenge 1  2004  KVIK    25 m  2:01.10   
91  Hovedstadens Drenge  2004  HOVEDSTAD    25 m  2:05.50   
25  Gti Drenge  2004  GTI    25 m  2:06.43   
230  Vat 1  2004  VAT CPH    25 m  2:12.79   
251  Kvik K2 Drenge 2  2004  KVIK    25 m  2:13.90   
47  Køge Drenge  2004  KØGE    25 m  2:16.00   
190  Vg17 Drenge  2004  VG17    25 m  2:17.00   
247  Lf Drenge 1 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:18.00   
114  Korsør Drenge  2004  KORSØR    25 m  2:20.00   
10  232  Vat 2  2004  VAT CPH    25 m  2:23.66   
11  248  Lf Drenge 2 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:26.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
17_S
Løb 17, 4X50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
98  Hovedstadens Piger A  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:24.20   
229  Vat 1  2005  VAT CPH    25 m  2:26.73   
191  Vg17 Piger  2005  VG17    25 m  2:29.00   
107  Hovedstadens Piger B  2005  HOVEDSTAD    25 m  2:36.20   
252  Kvik K2 Piger 1  2005  KVIK    25 m  2:36.80   
26  Gti Piger  2005  GTI    25 m  2:38.86   
52  Køge Piger 1  2005  KØGE    25 m  2:40.00   
231  Vat 2  2005  VAT CPH    25 m  2:40.19   
233  Young Sunswim 1  2005  SOLRØD    25 m  2:40.34   
10  192  Vg17 Piger 2  2006  VG17    25 m  2:44.00   
11  61  Køge Piger 2  2005  KØGE    25 m  2:45.00   
12  253  Kvik K2 Piger 2  2005  KVIK    25 m  2:47.50   
13  40  Haslev  2005  HASLEV    25 m  2:50.00   
14  152  Hg 4 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
15  153  Hg 5 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
18_S
Løb 18, 4X50m Brystsvømning Herre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
91  Hovedstadens Drenge  2004  HOVEDSTAD    25 m  2:18.10   
250  Kvik K2 Drenge 1  2004  KVIK    25 m  2:18.30   
230  Vat 1  2004  VAT CPH    25 m  2:19.32   
25  Gti Drenge  2004  GTI    25 m  2:23.37   
247  Lf Drenge 1 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:28.00   
190  Vg17 Drenge  2004  VG17    25 m  2:31.00   
251  Kvik K2 Drenge 2  2004  KVIK    25 m  2:33.70   
47  Køge Drenge  2004  KØGE    25 m  2:35.00   
232  Vat 2  2004  VAT CPH    25 m  2:36.73   
10  114  Korsør Drenge  2004  KORSØR    25 m  2:37.50   
11  248  Lf Drenge 2 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:48.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
19_S
Løb 19, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  30.17   
211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  31.88   
54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  32.35   
58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  33.05   
Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  33.45   
277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  33.53   
142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  33.68   
22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  33.84   
184  Hansen Katharina Beyer  2006  GSK  0674AH  25 m  34.86   
10  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  34.96   
11  188  Rosenkrantz Regitze  2006  GSK  0692AG  25 m  35.11   
12  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  35.33   
13  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  35.34   
14  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  35.44   
15  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  35.69   
16  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  36.16   
17  265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  36.94   
18  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  37.65   
19  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  38.08   
20  193  Brandt-Brofeldt Viola  2006  VAT CPH-MK  0664AN  25 m  38.16   
21  73  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  38.22   
22  223  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  38.24   
23  239  Anderson Daniella  2006  SOLRØD  0608AR  25 m  38.35   
24  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  38.49   
25  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  39.04   
26  213  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  39.07   
27  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  39.30   
28  23  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  39.44   
29  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  39.72   
30  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  39.86   
31  163  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  39.91   
32  249  Mitchell Philippa  2006  ORIENT  0638AG  25 m  40.13   
33  68  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  40.22   
34  72  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  25 m  41.16   
35  164  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  43.37   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
20_S
Løb 20, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  27.70   
34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  29.27   
119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  29.75   
212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  30.08   
189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  30.56   
Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  31.42   
17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  31.83   
42  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  32.83   
80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  33.08   
10  115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  33.56   
11  145  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  33.69   
12  169  Nielsen Andreas M  2005  SLAGELSE  0505AA  25 m  34.21   
13  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  34.25   
14  224  Skadhauge Jonathan  2005  VATCPH-STT  0509AE  25 m  34.65   
15  264  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  34.83   
16  182  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  35.29   
17  160  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  35.49   
18  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  35.65   
19  63  Heinze Lucas Emil  2005  KØGE  0511AK  25 m  35.79   
20  221  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  36.02   
21  175  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  36.34   
22  146  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  36.88   
23  226  Thygesen Mathias Bæklund  2005  VATCPH-STT  0507AO  25 m  37.30   
24  78  Tang Tao  2005  NÆSTVED  0531AO  25 m  37.59   
25  274  Svendson Martin  2005  KVIK  0571AJ  25 m  38.66   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
21_S
Løb 21, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  2:35.67   
205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  2:37.68   
Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:38.47   
185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  2:46.82   
176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:52.04   
156  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  2:54.60   
202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  3:00.39   
87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:00.69   
198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  3:12.76   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
22_S
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  2:25.53   
19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  2:26.93   
49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  2:41.94   
Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  2:43.53   
16  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  2:47.97   
84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  2:49.20   
83  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:52.15   
246  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  2:57.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
25_S
Løb 25, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  5:40.13   
Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  5:46.10   
27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  5:52.10   
262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  5:52.12   
269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  5:56.69   
234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  6:05.99   
69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  6:17.14   
260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  6:18.92   
272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  6:20.30   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
26_S
Løb 26, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  5:03.45   
172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  5:36.36   
276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  5:41.32   
Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  5:43.37   
117  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  5:51.64   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
27_S
Løb 27, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:12.98   
100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:13.10   
14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:14.84   
236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:17.86   
110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:18.18   
54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  1:18.77   
32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  1:18.86   
70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:19.23   
109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:19.67   
10  277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:19.73   
11  22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  1:20.28   
12  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  1:20.29   
13  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:20.51   
14  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  1:20.75   
15  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  1:21.25   
16  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  1:21.39   
17  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:21.80   
18  271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  1:21.94   
19  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:22.22   
20  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:22.66   
21  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:23.01   
22  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  1:23.65   
23  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  1:23.72   
24  71  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  1:23.83   
25  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  1:23.99   
26  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  1:24.23   
27  265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  1:24.60   
28  73  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  1:24.87   
29  193  Brandt-Brofeldt Viola  2006  VAT CPH-MK  0664AN  25 m  1:25.33   
30  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:25.36   
31  239  Anderson Daniella  2006  SOLRØD  0608AR  25 m  1:26.18   
32  241  Hjortshøj Charlotte  2006  SOLRØD  0658AP  25 m  1:26.26   
33  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  1:26.51   
34  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  1:26.62   
35  188  Rosenkrantz Regitze  2006  GSK  0692AG  25 m  1:27.04   
36  72  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  25 m  1:27.11   
37  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:27.23   
38  68  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:27.43   
39  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:27.74   
40  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  1:28.75   
41  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  1:28.91   
42  39  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  1:29.25   
43  23  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  1:29.44   
44  163  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  1:29.55   
45  76  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  1:30.69   
46  164  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  1:30.96   
47  243  Ribjerg Sofie Ammentorp  2006  SOLRØD  0614AR  25 m  1:30.98   
48  12  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  1:31.06   
49  121  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  1:31.60   
50  181  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  1:39.65   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
28_S
Løb 28, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:06.69   
268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  1:07.53   
203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  1:11.79   
10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:12.49   
42  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  1:12.60   
257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  1:13.07   
169  Nielsen Andreas M  2005  SLAGELSE  0505AA  25 m  1:14.45   
67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  1:15.30   
145  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:15.80   
10  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  1:16.90   
11  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:17.40   
12  146  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:17.62   
13  118  Jepsen Christian Søe  2005  KORSØR  0553AF  25 m  1:17.64   
14  80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:17.66   
15  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:18.67   
16  160  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:20.08   
17  224  Skadhauge Jonathan  2005  VATCPH-STT  0509AE  25 m  1:20.10   
18  17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  1:20.41   
19  275  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  1:20.67   
20  29  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  1:21.30   
21  274  Svendson Martin  2005  KVIK  0571AJ  25 m  1:21.63   
22  175  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  1:21.88   
23  20  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  1:22.42   
24  182  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  1:22.51   
25  264  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  1:23.08   
26  226  Thygesen Mathias Bæklund  2005  VATCPH-STT  0507AO  25 m  1:23.49   
27  221  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  1:23.67   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
31_S
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  2:41.03   
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  2:43.37   
102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  2:50.20   
101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  2:51.95   
207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  2:53.22   
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  2:53.73   
180  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  2:57.04   
255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  2:57.30   
86  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  2:58.40   
10  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  2:58.69   
11  200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  2:59.60   
12  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  3:00.00   
13  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  3:00.18   
14  144  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  3:01.67   
15  110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  3:01.69   
16  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  3:02.42   
17  122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  3:03.31   
18  70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  3:05.73   
19  278  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m  3:05.74   
20  27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  3:07.59   
21  32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  3:07.65   
22  198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  3:07.96   
23  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  3:08.43   
24  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  3:08.66   
25  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  3:09.22   
26  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  3:09.99   
27  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  3:10.26   
28  44  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  3:10.80   
29  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  3:12.56   
30  11  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  3:12.93   
31  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  3:14.00   
32  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  3:15.40   
33  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  3:17.33   
34  206  Hansen Mille  2005  VI39  0548AO  25 m  3:20.98   
35  239  Anderson Daniella  2006  SOLRØD  0608AR  25 m  3:21.36   
36  121  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  3:22.09   
37  12  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  3:22.18   
38  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  3:24.38   
39  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  3:25.34   
40  215  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  3:31.14   
41  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  3:31.86   
42  164  Justesen Laura Friis  2006  VORDINGB  0666AQ  25 m  3:32.27   
43  249  Mitchell Philippa  2006  ORIENT  0638AG  25 m  3:33.49   
44  181  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  3:35.16   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
32_S
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  2:27.04   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  2:29.48   
13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  2:35.22   
96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  2:38.09   
210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  2:40.66   
Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  2:41.78   
82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:42.53   
259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  2:42.61   
214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  2:50.73   
10  279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  2:53.06   
11  66  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0473AS  25 m  2:53.69   
12  67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:53.88   
13  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  2:55.91   
14  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  2:55.97   
15  168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  2:56.77   
16  49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  2:57.74   
17  183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  3:00.16   
18  195  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  25 m  3:01.15   
19  146  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  3:01.46   
20  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  3:01.99   
21  162  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  3:02.49   
22  16  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  3:02.88   
23  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  3:03.17   
24  145  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  3:04.77   
25  117  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  3:06.67   
26  118  Jepsen Christian Søe  2005  KORSØR  0553AF  25 m  3:07.70   
27  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  3:08.12   
28  175  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  3:08.75   
29  20  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  3:09.20   
30  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  3:10.46   
31  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  3:10.92   
32  29  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  3:11.96   
33  263  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  3:12.44   
34  80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  3:12.57   
35  113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  3:13.19   
36  275  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  3:13.67   
37  226  Thygesen Mathias Bæklund  2005  VATCPH-STT  0507AO  25 m  3:13.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
33_S
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
98  Hovedstadens Piger A  2005  HOVEDSTAD    25 m  1:53.60   
229  Vat 1  2005  VAT CPH    25 m  1:56.34   
52  Køge Piger 1  2005  KØGE    25 m  1:57.00   
107  Hovedstadens Piger B  2005  HOVEDSTAD    25 m  1:57.90   
191  Vg17 Piger  2005  VG17    25 m  1:58.00   
252  Kvik K2 Piger 1  2005  KVIK    25 m  1:59.70   
26  Gti Piger  2005  GTI    25 m  2:02.37   
231  Vat 2  2005  VAT CPH    25 m  2:04.30   
40  Haslev  2005  HASLEV    25 m  2:05.00   
10  192  Vg17 Piger 2  2006  VG17    25 m  2:05.00   
11  253  Kvik K2 Piger 2  2005  KVIK    25 m  2:06.30   
12  61  Køge Piger 2  2005  KØGE    25 m  2:08.00   
13  154  Hg 6 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
14  155  Hg 7 Piger  2005  HERLUFSHOL    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
34_S
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
91  Hovedstadens Drenge  2004  HOVEDSTAD    25 m  1:47.50   
250  Kvik K2 Drenge 1  2004  KVIK    25 m  1:48.50   
190  Vg17 Drenge  2004  VG17    25 m  1:49.00   
25  Gti Drenge  2004  GTI    25 m  1:49.75   
230  Vat 1  2004  VAT CPH    25 m  1:50.31   
247  Lf Drenge 1 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  1:52.50   
114  Korsør Drenge  2004  KORSØR    25 m  1:53.50   
251  Kvik K2 Drenge 2  2004  KVIK    25 m  1:55.20   
232  Vat 2  2004  VAT CPH    25 m  1:55.82   
10  47  Køge Drenge  2004  KØGE    25 m  2:01.00   
11  248  Lf Drenge 2 :-)  2004  LF-SWIM    25 m  2:01.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
105_S
Løb 105, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  1:04.12   
53  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  25 m  1:08.22   
18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  1:09.06   
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  1:09.28   
211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  1:09.40   
102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:09.97   
108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:10.10   
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:11.00   
89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:11.04   
10  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:11.06   
11  101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:12.10   
12  205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  1:12.29   
13  185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:12.48   
14  100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:13.15   
15  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:13.24   
16  56  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:13.30   
17  122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:13.53   
18  166  Andersen Selma V Studnitz  2005  SLAGELSE  0518AB  25 m  1:13.97   
19  156  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:14.39   
20  46  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:14.96   
21  22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  1:15.30   
22  103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:15.76   
23  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  1:16.33   
24  45  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  1:16.50   
25  33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:16.92   
26  202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  1:17.29   
27  207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:17.53   
28  106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  1:17.55   
29  200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  1:17.87   
30  109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:18.00   
31  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:18.45   
32  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:18.46   
33  87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:18.57   
34  194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  1:18.77   
35  165  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:18.83   
36  54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  1:18.91   
37  176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:18.92   
38  28  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  1:19.19   
39  186  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:19.21   
40  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  1:19.28   
41  234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:19.57   
42  105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  1:19.85   
43  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:19.95   
44  110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:20.17   
45  197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  1:20.26   
46  198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  1:20.66   
47  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:21.34   
48  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  1:21.83   
49  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  1:22.24   
50  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:22.42   
51  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  1:22.72   
52  236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:23.13   
53  277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:23.25   
54  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  1:23.34   
55  120  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:23.64   
56  188  Rosenkrantz Regitze  2006  GSK  0692AG  25 m  1:24.56   
57  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  1:24.57   
58  142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:24.72   
59  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:25.33   
60  37  Segato Julie  2005  TUNE  0538AJ  25 m  1:25.82   
61  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:25.93   
62  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:26.16   
63  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  1:26.48   
64  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  1:27.21   
65  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  1:28.45   
66  255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  1:28.60   
67  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  1:29.45   
68  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:30.94   
69  193  Brandt-Brofeldt Viola  2006  VAT CPH-MK  0664AN  25 m  1:31.16   
70  213  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  1:34.02   
71  223  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  1:41.66   
72  278  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m  1:43.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
106_S
Løb 106, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  59.07   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  1:01.02   
279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  1:02.72   
19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  1:04.36   
64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:04.42   
168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:05.44   
93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  1:05.65   
31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  1:06.49   
35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  1:06.62   
10  268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  1:06.90   
11  34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  1:07.16   
12  49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:07.25   
13  94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:07.55   
14  214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  1:08.08   
15  83  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:08.12   
16  210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  1:08.12   
17  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  1:08.32   
18  172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:08.73   
19  95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  1:10.08   
20  212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  1:10.22   
21  13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  1:10.80   
22  119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  1:11.49   
23  257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  1:11.61   
24  15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  1:11.78   
25  189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  1:12.07   
26  183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:12.14   
27  17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  1:12.25   
28  116  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  1:12.33   
29  10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:12.50   
30  259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:12.52   
31  38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  1:13.31   
32  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  1:13.34   
33  84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:13.51   
34  203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  1:14.17   
35  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:14.52   
36  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:14.79   
37  113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  1:14.82   
38  16  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  1:15.30   
39  97  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  25 m  1:15.62   
40  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:16.25   
41  261  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  1:16.48   
42  246  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  1:16.78   
43  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:17.56   
44  63  Heinze Lucas Emil  2005  KØGE  0511AK  25 m  1:19.64   
45  80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:21.23   
46  221  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  1:21.70   
47  65  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  1:28.05   
48  77  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m  1:30.04   
49  141  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:30.76   
50  244  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
111_S
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  1:13.05   
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:13.20   
101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:16.50   
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  1:16.98   
102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:19.21   
207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:20.28   
180  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  1:21.17   
200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  1:21.53   
185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:21.81   
10  234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:21.93   
11  176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:22.13   
12  197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  1:22.20   
13  255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  1:22.58   
14  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  1:23.07   
15  170  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:23.52   
16  110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:23.62   
17  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:23.79   
18  186  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:23.89   
19  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  1:24.16   
20  44  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  1:24.52   
21  211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  1:24.62   
22  122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:24.96   
23  18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  1:25.52   
24  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:25.63   
25  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:26.04   
26  106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  1:26.18   
27  53  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  25 m  1:26.61   
28  108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:26.66   
29  59  Toft Annette  2006  KØGE  0672AC  25 m  1:26.80   
30  198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  1:26.81   
31  70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:27.03   
32  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  1:27.12   
33  166  Andersen Selma V Studnitz  2005  SLAGELSE  0518AB  25 m  1:27.38   
34  56  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:27.46   
35  86  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  1:27.58   
36  278  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m  1:28.02   
37  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:28.17   
38  33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:28.34   
39  27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  1:28.35   
40  158  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:28.36   
41  21  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  1:28.42   
42  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:28.43   
43  205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  1:28.69   
44  165  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:28.70   
45  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  1:28.86   
46  120  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:29.19   
47  58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  1:29.38   
48  236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:29.45   
49  202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  1:29.85   
50  60  Christensen Anna Hjorth  2006  KØGE  0652AI  25 m  1:30.21   
51  103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:30.26   
52  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  1:30.76   
53  239  Anderson Daniella  2006  SOLRØD  0608AR  25 m  1:30.81   
54  100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:30.86   
55  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:31.12   
56  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  1:31.20   
57  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:31.82   
58  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  1:31.89   
59  89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:31.95   
60  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:32.32   
61  45  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  1:32.34   
62  206  Hansen Mille  2005  VI39  0548AO  25 m  1:32.55   
63  87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:32.58   
64  11  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  1:32.72   
65  46  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:32.82   
66  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:33.07   
67  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:34.03   
68  32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  1:34.30   
69  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  1:35.01   
70  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:35.19   
71  71  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  1:35.44   
72  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  1:35.56   
73  121  Rought Astamaja  2006  KORSØR  0682AJ  25 m  1:36.14   
74  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:36.28   
75  12  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  1:37.00   
76  109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:37.66   
77  215  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  1:39.36   
78  184  Hansen Katharina Beyer  2006  GSK  0674AH  25 m  1:39.43   
79  43  Lodstrup Mathilde Hjort  2005  HASLEV  0554AO  25 m  1:40.33   
80  243  Ribjerg Sofie Ammentorp  2006  SOLRØD  0614AR  25 m  1:40.37   
81  181  Usinger Laika  2006  VEST  0636AV  25 m  1:41.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
112_S
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:08.31   
13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  1:11.73   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  1:12.17   
210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  1:12.25   
279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  1:12.79   
96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  1:13.25   
Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  1:14.92   
259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:15.17   
19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  1:15.47   
10  214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  1:15.70   
11  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:16.19   
12  172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:16.36   
13  94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:16.60   
14  113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  1:17.07   
15  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  1:17.23   
16  66  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED  0473AS  25 m  1:18.13   
17  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  1:18.23   
18  38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  1:18.55   
19  162  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  1:19.15   
20  217  Knudsen Kalle Gerner  2004  VATCPH-STT  0487AE  25 m  1:19.26   
21  95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  1:19.39   
22  168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:19.61   
23  177  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:19.71   
24  49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:19.80   
25  93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  1:19.98   
26  195  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  25 m  1:20.81   
27  145  Høy August  2005  HERLUFSHOL  0539AG  25 m  1:20.84   
28  64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:21.22   
29  84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:22.24   
30  97  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  25 m  1:22.25   
31  35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  1:22.71   
32  146  Meisne Sylvester Wichmann  2005  HERLUFSHOL  0567AJ  25 m  1:23.29   
33  273  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:24.21   
34  119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  1:24.67   
35  183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:24.70   
36  115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  1:25.26   
37  118  Jepsen Christian Søe  2005  KORSØR  0553AF  25 m  1:25.28   
38  16  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  1:25.37   
39  203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  1:26.00   
40  31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  1:26.50   
41  175  Otzen Mauritz  2005  VEST  0515AN  25 m  1:26.64   
42  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  1:26.67   
43  20  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  1:27.04   
44  15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  1:28.37   
45  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:28.45   
46  268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  1:28.64   
47  80  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:28.96   
48  212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  1:29.46   
49  189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  1:29.72   
50  29  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  1:29.92   
51  275  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  1:30.21   
52  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  1:30.79   
53  263  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  1:31.30   
54  226  Thygesen Mathias Bæklund  2005  VATCPH-STT  0507AO  25 m  1:32.12   
55  182  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  1:32.98   
56  34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  1:33.11   
57  141  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:35.27   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
123_S
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  1:05.95   
101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:06.21   
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:08.83   
103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:09.20   
102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:09.75   
53  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  25 m  1:10.55   
269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  1:11.00   
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  1:12.02   
100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:12.92   
10  185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:13.09   
11  158  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:13.33   
12  200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  1:13.73   
13  33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:13.77   
14  205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  1:13.93   
15  46  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:13.95   
16  79  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:14.10   
17  260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  1:14.15   
18  271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  1:14.22   
19  58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  1:14.30   
20  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  1:14.80   
21  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  1:14.88   
22  272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  1:15.26   
23  18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  1:15.54   
24  165  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:15.59   
25  120  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:15.78   
26  56  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:15.93   
27  69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:16.11   
28  166  Andersen Selma V Studnitz  2005  SLAGELSE  0518AB  25 m  1:16.27   
29  234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:16.28   
30  148  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:16.35   
31  207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:16.39   
32  202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  1:17.09   
33  170  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:17.17   
34  32  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  1:17.33   
35  109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:17.46   
36  122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:17.46   
37  37  Segato Julie  2005  TUNE  0538AJ  25 m  1:17.47   
38  236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:17.55   
39  262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  1:17.63   
40  45  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  1:17.65   
41  55  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  1:17.81   
42  106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  1:17.93   
43  197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  1:17.98   
44  237  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  1:18.06   
45  255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  1:18.08   
46  144  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:18.10   
47  89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:18.11   
48  62  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  1:18.21   
49  105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  1:18.39   
50  108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:18.77   
51  176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:19.06   
52  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  1:19.20   
53  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  1:19.37   
54  142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:19.48   
55  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:19.49   
56  194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  1:19.52   
57  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:19.80   
58  73  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  1:20.65   
59  86  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  RINGSTED  0564AN  25 m  1:20.78   
60  87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:20.95   
61  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:20.96   
62  110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:21.05   
63  143  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:21.14   
64  54  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  1:21.18   
65  186  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:21.51   
66  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:21.62   
67  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:21.79   
68  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:21.91   
69  27  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  1:21.94   
70  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  1:21.95   
71  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:22.12   
72  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  1:22.31   
73  211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  1:22.54   
74  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  1:23.44   
75  28  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  1:24.06   
76  71  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  1:24.23   
77  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:24.51   
78  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:24.80   
79  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  1:24.86   
80  76  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED  0692AP  25 m  1:25.02   
81  184  Hansen Katharina Beyer  2006  GSK  0674AH  25 m  1:25.15   
82  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  1:25.44   
83  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:25.56   
84  241  Hjortshøj Charlotte  2006  SOLRØD  0658AP  25 m  1:26.24   
85  147  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:26.37   
86  68  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:26.69   
87  24  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  1:26.78   
88  222  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  1:26.85   
89  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:26.94   
90  193  Brandt-Brofeldt Viola  2006  VAT CPH-MK  0664AN  25 m  1:27.12   
91  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:27.82   
92  39  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  1:28.05   
93  174  Nørgaard Wilma  2006  VEST  0666AG  25 m  1:28.13   
94  72  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  25 m  1:28.82   
95  206  Hansen Mille  2005  VI39  0548AO  25 m  1:31.05   
96  249  Mitchell Philippa  2006  ORIENT  0638AG  25 m  1:32.52   
97  213  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  1:33.26   
98  161  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  1:34.19   
99  163  Gyldenkærne Signe  2006  VORDINGB  0656AQ  25 m  1:34.41   
100  43  Lodstrup Mathilde Hjort  2005  HASLEV  0554AO  25 m  1:36.74   
101  223  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  1:38.62   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
124_S
Løb 124, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  1:00.52   
268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  1:03.46   
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:04.83   
216  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  1:05.21   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  1:05.29   
172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:06.53   
267  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  1:06.82   
38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  1:06.88   
15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  1:07.07   
10  31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  1:07.12   
11  95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  1:07.32   
12  94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:07.83   
13  35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  1:08.52   
14  48  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  1:08.64   
15  34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  1:09.04   
16  93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  1:09.07   
17  210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  1:09.19   
18  168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:09.20   
19  19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  1:10.43   
20  214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  1:10.85   
21  84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:11.31   
22  113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  1:11.34   
23  119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  1:11.55   
24  203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  1:11.61   
25  41  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  1:11.64   
26  177  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:11.84   
27  67  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  1:12.22   
28  82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:12.34   
29  75  Petersen Hjalte  2004  NÆSTVED  0443AO  25 m  1:12.54   
30  259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:12.96   
31  183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:13.00   
32  257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  1:13.27   
33  96  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  25 m  1:13.45   
34  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:13.83   
35  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD  0411AQ  25 m  1:13.95   
36  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  1:14.11   
37  276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  1:14.53   
38  50  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  1:14.71   
39  49  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:14.85   
40  13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  1:14.90   
41  212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  1:14.91   
42  64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  1:15.18   
43  245  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:15.85   
44  118  Jepsen Christian Søe  2005  KORSØR  0553AF  25 m  1:16.04   
45  115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  1:16.24   
46  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:16.68   
47  254  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  1:16.81   
48  224  Skadhauge Jonathan  2005  VATCPH-STT  0509AE  25 m  1:17.71   
49  10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:18.13   
50  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:18.23   
51  65  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  1:18.37   
52  36  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  1:19.18   
53  264  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  1:19.37   
54  189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  1:19.46   
55  160  Capion Rasmus  2005  VORDINGB  0505AH  25 m  1:19.50   
56  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:20.43   
57  274  Svendson Martin  2005  KVIK  0571AJ  25 m  1:20.54   
58  244  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:22.71   
59  261  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  1:23.82   
60  263  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  1:40.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
129_S
Løb 129, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Tabor Schastine Skifter  2005  VATCPH-STT  0598AB  25 m  57.80   
104  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:00.57   
106  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  25 m  1:01.20   
99  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  1:01.38   
158  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:01.54   
260  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  1:01.66   
56  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:02.27   
101  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:03.11   
100  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:03.12   
10  103  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:03.25   
11  102  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:03.33   
12  197  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  25 m  1:03.35   
13  165  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:03.69   
14  269  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  1:03.76   
15  18  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  1:03.84   
16  262  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  1:04.23   
17  256  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  1:04.28   
18  53  Larsen Amalie Wichmann  2005  KØGE  0564AB  25 m  1:04.55   
19  46  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:04.91   
20  122  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:04.91   
21  200  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  25 m  1:05.20   
22  205  Hansen Liva Lund  2005  VI39  0542AE  25 m  1:05.31   
23  194  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  25 m  1:05.43   
24  234  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  1:05.67   
25  166  Andersen Selma V Studnitz  2005  SLAGELSE  0518AB  25 m  1:06.05   
26  272  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  1:06.05   
27  265  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  1:06.33   
28  89  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:06.63   
29  237  Munch Natacha  2005  SOLRØD  0506AD  25 m  1:06.63   
30  156  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:06.65   
31  186  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:06.66   
32  44  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  1:06.77   
33  58  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  1:06.92   
34  202  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  25 m  1:06.92   
35  105  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  1:07.06   
36  148  Petersen Fanta O.  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:07.14   
37  79  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:07.20   
38  57  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:07.21   
39  22  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  1:07.39   
40  185  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:07.57   
41  255  Backhausen Amalie  2006  KVIK  0676AL  25 m  1:07.70   
42  87  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:07.76   
43  120  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:07.86   
44  208  Køhn Annika  2005  VI39  0596AK  25 m  1:08.19   
45  33  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:08.37   
46  45  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m  1:08.51   
47  187  Postgaard Leonora M  2006  GSK  0666AD  25 m  1:09.01   
48  196  Højlund Sarah  2006  VAT CPH-MK  0684AH  25 m  1:09.19   
49  277  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:09.20   
50  236  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  1:09.49   
51  108  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:09.51   
52  238  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  1:09.57   
53  211  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  1:09.82   
54  28  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  1:09.83   
55  170  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:09.83   
56  62  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  1:10.04   
57  270  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  1:10.11   
58  207  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:10.39   
59  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:10.61   
60  69  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:10.62   
61  157  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:10.71   
62  176  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:10.97   
63  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  1:10.98   
64  110  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:11.00   
65  37  Segato Julie  2005  TUNE  0538AJ  25 m  1:11.03   
66  70  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:11.13   
67  218  Kronborg Helena Fogh  2005  VATCPH-STT  0506AK  25 m  1:11.14   
68  235  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  1:11.37   
69  198  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  25 m  1:11.51   
70  74  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED  0636AM  25 m  1:11.73   
71  271  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  1:11.80   
72  Langhorn Josefine Meng  2006  SK-SYD  0676AO  25 m  1:11.84   
73  227  Vedel Dicte Laurberg  2006  VATCPH-STT  0606AA  25 m  1:11.96   
74  109  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  1:12.21   
75  161  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB  0514AW  25 m  1:12.25   
76  142  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:12.51   
77  73  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  1:12.76   
78  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  1:12.80   
79  112  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  1:12.83   
80  241  Hjortshøj Charlotte  2006  SOLRØD  0658AP  25 m  1:12.90   
81  111  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:13.05   
82  43  Lodstrup Mathilde Hjort  2005  HASLEV  0554AO  25 m  1:13.10   
83  219  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  1:13.18   
84  204  Zastrojevic Maja  2006  VAT CPH-MK  0646AE  25 m  1:13.32   
85  178  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  1:13.52   
86  179  Therp Rikke  2006  VEST  0628AF  25 m  1:13.52   
87  209  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:13.71   
88  188  Rosenkrantz Regitze  2006  GSK  0692AG  25 m  1:14.16   
89  201  Rasmussen Johanna  2006  VAT CPH-MK  0632AG  25 m  1:14.28   
90  184  Hansen Katharina Beyer  2006  GSK  0674AH  25 m  1:14.86   
91  266  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:14.95   
92  242  Haack Jaqueline  2006  SOLRØD  0672AN  25 m  1:14.96   
93  30  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  1:15.04   
94  243  Ribjerg Sofie Ammentorp  2006  SOLRØD  0614AR  25 m  1:15.12   
95  39  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  1:15.27   
96  71  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED  0616AM  25 m  1:15.75   
97  173  Nissov-Johansen Marie  2006  VEST  0626AD  25 m  1:16.19   
98  68  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:16.20   
99  85  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:16.49   
100  222  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  1:16.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
130_S
Løb 130, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
92  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  53.02   
35  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  56.89   
64  Berlin Malthe  2005  RØNNE  0525AK  25 m  57.13   
279  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  57.41   
168  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  57.72   
31  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  58.03   
214  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VATCPH-STT  0449AD  25 m  58.19   
15  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  58.29   
258  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  58.30   
10  268  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  58.50   
11  172  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  58.93   
12  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  25 m  59.05   
13  94  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  59.39   
14  41  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  59.59   
15  177  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  59.59   
16  210  Munkholm Matias  2004  VI39  0435AB  25 m  59.80   
17  13  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  59.90   
18  216  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  1:00.12   
19  48  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  1:00.14   
20  38  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  1:00.21   
21  19  Mølbak Oliver Kjærsgaard  2004  GREVE  0441AC  25 m  1:00.40   
22  82  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  1:00.46   
23  97  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  25 m  1:00.55   
24  276  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  1:00.62   
25  259  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:00.85   
26  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:00.90   
27  267  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  1:01.35   
28  203  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  1:01.67   
29  183  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:01.80   
30  115  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  1:01.83   
31  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:01.95   
32  116  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  1:02.05   
33  220  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  25 m  1:02.07   
34  169  Nielsen Andreas M  2005  SLAGELSE  0505AA  25 m  1:02.17   
35  84  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  25 m  1:02.22   
36  83  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:02.48   
37  95  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  1:02.57   
38  217  Knudsen Kalle Gerner  2004  VATCPH-STT  0487AE  25 m  1:02.62   
39  195  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  25 m  1:02.82   
40  240  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  25 m  1:02.98   
41  93  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  1:03.09   
42  212  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  1:03.16   
43  199  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  1:03.41   
44  119  Knudsen Tobias Rehder  2005  KORSØR  0549AB  25 m  1:03.59   
45  34  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  1:03.98   
46  257  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  1:04.00   
47  117  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m  1:04.36   
48  10  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:04.77   
49  113  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  1:04.97   
50  17  Madsen Cilas  2005  GREVE  0557AB  25 m  1:05.00   
51  75  Petersen Hjalte  2004  NÆSTVED  0443AO  25 m  1:05.13   
52  189  Thøgersen Anders  2005  GSK  0527AE  25 m  1:05.62   
53  167  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:05.84   
54  51  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  1:05.91   
55  228  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:06.37   
56  65  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  1:06.51   
57  245  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:06.79   
58  244  Christiansen Mikkel  2004  NAKSKOV  0441AQ  25 m  1:06.92   
59  162  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  25 m  1:07.04   
60  78  Tang Tao  2005  NÆSTVED  0531AO  25 m  1:07.13   
61  77  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m  1:07.16   
62  171  Møller Theodor  2005  VEST  0533AA  25 m  1:07.32   
63  275  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m  1:08.20   
64  261  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  1:08.55   
65  90  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  1:09.76   
66  182  Vickery Sigurd Chistopher  2005  VEST  0567AE  25 m  1:10.07   
67  Nielsen Frederik Skytte  2005  SK-SYD  0585AJ  25 m  1:10.58   
68  36  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  1:12.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark