Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
527 |
1 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
50m |
4:39.12 |
312 |
2 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
4:37.38 |
684 |
3 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:35.08 |
425 |
4 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
50m |
4:34.24 |
419 |
5 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
4:34.91 |
618 |
6 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
VEJLE |
|
50m |
4:35.98 |
552 |
7 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
4:37.47 |
587 |
8 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
50m |
4:40.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
772 |
1 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
4:31.42 |
486 |
2 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
4:30.45 |
542 |
3 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
4:27.17 |
672 |
4 |
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
HEI |
|
50m |
4:24.98 |
715 |
5 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
4:25.04 |
584 |
6 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:27.88 |
462 |
7 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
4:30.99 |
771 |
8 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
AALBORG |
|
50m |
4:32.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
4:22.76 |
764 |
2 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
50m |
4:19.02 |
759 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
4:18.05 |
381 |
4 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
4:16.80 |
475 |
5 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
4:17.14 |
758 |
6 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
4:18.92 |
742 |
7 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
4:22.61 |
628 |
8 |
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
VEJLE |
|
50m |
4:23.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
770 |
1 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
4:15.33 |
599 |
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
50m |
4:10.94 |
585 |
3 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:09.42 |
611 |
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
4:07.95 |
547 |
5 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:09.01 |
336 |
6 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:09.99 |
524 |
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
4:14.95 |
554 |
8 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:15.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
598 |
1 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
50m |
4:05.11 |
717 |
2 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
4:02.19 |
732 |
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
3:56.55 |
601 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
3:52.13 |
467 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
3:55.17 |
757 |
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
3:59.65 |
702 |
7 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
4:03.72 |
375 |
8 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
4:05.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|