2019-10-18   13:53:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Burger King Swim 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Burger King Swim    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Värnamo    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Värnamo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Judit Berg  2010    VÄRNAMO SS    25m   
86  Svea Gustafsson  2008  AN3808  VÄRNAMO SS    25m   
Ella Hylander  2009    ANDERSTORP    25m   
82  Anna Cvitanovic  2008  AN6608  VÄRNAMO SS    25m   
94  Vera Jarl  2007  BH5207  VÄRNAMO SS    25m   

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Safiatou Bamba  2009    VÄRNAMO SS    25m   
46  Elin Ritsinger  2008  AQ4608  LJUNGBY SS    25m   
127  Adla Curt  2007  AI8207  JÖNKÖPING    25m   
45  Emme Anderberger  2007  BC8607  LJUNGBY SS    25m   
66  Linda Pålsson  2007    VÄRNAMO SS    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
121  Wilma Fridell  2009  AI5809  HVETLANDA    25m  1:19.79 
122  Saga Nilsson  2009  AI9809  HVETLANDA    25m  1:13.36 
89  Lovisa Holm  2010  AB3410  VÄRNAMO SS    25m  1:09.62 
Ellen Kemper  2007  AI6207  ANDERSTORP    25m  1:10.67 
Ebba Liljedahl  2009  AD2609  ANDERSTORP    25m  1:18.24 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Felicia Johansson  2007  BA2207  VÄRNAMO SS    25m  1:09.03 
126  Emma Leandersson  2007  AK6207  JÖNKÖPING    25m  1:04.12 
44  Mahdia Ziraki  2008  AI0208  LJUNGBY SS    25m  1:00.13 
87  Daria Anghelescu  2007  AZ5807  VÄRNAMO SS    25m  1:03.61 
Lova Klingvall  2007  AZ6607  ANDERSTORP    25m  1:06.27 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Natalia Teodora Cornea  2008  AS1608  VÄRNAMO SS    25m  59.28 
93  Siri Gustavsson  2007  BE9607  VÄRNAMO SS    25m  58.10 
24  Ester Sainz  2008  AC8808  JÖNKÖPING    25m  56.58 
80  Nora Parvin  2006  BK4406  VÄRNAMO SS    25m  57.76 
129  Lova Brumen  2006  BI8606  HVETLANDA    25m  58.54 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ida Robertsson  2007  AZ1807  ANDERSTORP    25m  56.42 
83  Bianca Maria Cornea  2005  BS1605  VÄRNAMO SS    25m  56.04 
120  Hana Sistek  2006  BO4806  JÖNKÖPING    25m  55.45 
113  Wilma Carlsson  2005  BL8605  FALKENBERG    25m  55.85 
118  Ronja Johansson Magnusson  2007  AU8607  JÖNKÖPING    25m  56.18 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Lotten Eriksson  2008  AJ4208  SMÅLANDSST    25m  55.05 
130  Frida Blomqvist  2006  BQ3806  HVETLANDA    25m  54.82 
39  Vera Larsson-Refónd  2006  AT3806  LJUNGBY SS    25m  53.61 
105  Li Karin Eriksson  2006  BG8806  ÖLANDS SK    25m  54.72 
21  Isabella Isomaa  2007  AG0207  JÖNKÖPING    25m  54.99 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Iwa Janjic  2006  AL0606  VÄRNAMO SS    50m  53.13 
38  Meihri Ziraki  2005  BF7605  LJUNGBY SS    25m  52.69 
20  Tilde Florin  2006  AP2806  JÖNKÖPING    25m  52.39 
62  Alma Glamocanin  2008  AB3408  HVETLANDA    25m  52.69 
Hilda Darvelid  2006  AW7806  ANDERSTORP    25m  52.95 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Felicia Thuen  2006  BI0606  FALKENBERG    25m  51.81 
76  Mara Nichitelea  2006  AM3406  VÄRNAMO SS    50m  51.24 
53  Selma Westman  2007  AQ4807  SMÅLANDSST    25m  50.42 
111  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m  50.81 
117  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    25m  51.36 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    25m  48.73 
48  Majken Eriksson  2005  AV9605  SMÅLANDSST    25m  48.35 
15  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    25m  47.13 
22  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    25m  48.15 
101  Filippa Holmer  2006  BE0806  ÖLANDS SK    25m  48.68 

 
Heat 11 (14) (10 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Alva Klarén  2008  AL8808  SMÅLANDSST    25m  50.55 
81  Elsa Dahlberg  2008  AL8608  VÄRNAMO SS    25m  49.58 
112  Adiyat Coles  2008  AB1808  FALKENBERG    25m  47.95 
52  Saga Nilsson  2008  AG1208  SMÅLANDSST    25m  48.70 
57  Gresa Hasi  2008  AV3608  SMÅLANDSST    25m  50.52 

 
Heat 12 (14) (11 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Elsa Larsson  2007  AU8207  ÖLANDS SK    25m  50.00 
17  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  47.39 
124  Lovis Johansson-Magnusson  2007  AI3207  ANDERSTORP    25m  46.37 
70  Ingrid Mann  2007  AA0407  VÄRNAMO SS    50m  46.87 
37  Emilia Carlsson  2007  AB8407  LJUNGBY SS    25m  48.71 

 
Heat 13 (14) (12 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Evelin Szilvester  2006  AF2806  LJUNGBY SS    25m  46.68 
Hilma Liljedahl  2006  AX1206  ANDERSTORP    25m  45.71 
41  Boglarka Kovacs  2006  AT4806  LJUNGBY SS    50m  41.00 
102  Emma Karp  2006  BE2806  ÖLANDS SK    25m  41.87 
71  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    50m  46.29 

 
Heat 14 (14) (13 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Noe Oguni  2005  BL7805  SMÅLANDSST    25m  46.12 
56  Alma Sveningsson  2005  BT8605  SMÅLANDSST    25m  44.48 
73  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    50m  37.61 
34  Maria Davidsson  2005  AE9805  LJUNGBY SS    25m  44.08 
110  Emma Curlow  2005  AZ3205  FALKENBERG    25m  45.73 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Värnamo Simsällskap  Utskriftstid  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner