Program för Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Vaasan Uimahalli |
Vaasan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 15, 2018 to marras 18, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
200m Rintauinti Naiset Nuoret |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
26 |
|
Laura Lahtinen |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A386 |
25m |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
2 |
314 |
|
Charlotta Edelman |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2001 |
01A845 |
25m |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
271 |
|
Rebekka Luoto |
Raision Urheilijat |
2003 |
03A191 |
25m |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
96 |
|
Emilia Flyckt |
Cetus Espoo |
2001 |
01A649 |
25m |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
391 |
|
Pinja Taskila |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A073 |
25m |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
258 |
|
Anniina Murto |
Porin Uimaseura |
2001 |
01A677 |
25m |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
420 |
|
Siiri Einiö |
Gladius Kirkkonummi |
2003 |
03A357 |
25m |
2:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
382 |
|
Minja Lukkari |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A364 |
25m |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Janna Appelberg |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A954 |
25m |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
444 |
|
Ina Pollari |
Uinti Tampere |
2002 |
02A035 |
25m |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
451 |
|
Emma Von Dickoff |
Uinti Tampere |
2002 |
02A117 |
25m |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
278 |
|
Emma Uusküla |
Raision Urheilijat |
2002 |
02A310 |
25m |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
346 |
|
Oona Ahinko |
Vesihelmen Uimaseura |
2001 |
01A878 |
25m |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
119 |
|
Nelli Ohvo |
Cetus Espoo |
2001 |
01A937 |
25m |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
115 |
|
Mirka Mettinen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A159 |
25m |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
383 |
|
Olga Emilia Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A143 |
25m |
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
403 |
|
Senni Jouhten |
Kempeleen Pyrintö |
2002 |
02A428 |
25m |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
61 |
|
Pippi Nordström |
Helsingin Uimarit |
2001 |
01A854 |
25m |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
61 |
|
Pippi Nordström |
Helsingin Uimarit |
2001 |
01A854 |
25m |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
242 |
|
Emma Hämäläinen |
Vieskan Uimarit |
2003 |
03A424 |
25m |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
438 |
|
Enni Lahtinen |
Uinti Tampere |
2002 |
02A363 |
25m |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
75 |
|
Aida Pasma |
Riihimäen Uimaseura |
2003 |
03A816 |
25m |
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
31 |
|
Saija Mikkonen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A667 |
25m |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
190 |
|
Siiri Pellinen |
Swimming Jyväskylä |
2003 |
03A581 |
25m |
2:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
495 |
|
Aino Kontiainen |
Uinti Hyvinkää |
2002 |
02A770 |
25m |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
93 |
|
Greta Beszteri |
Cetus Espoo |
2004 |
04A257 |
25m |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
224 |
|
Emma Jormanainen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A789 |
25m |
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-07 15:46:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|