2019-08-19   10:08:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuns Knatte Arenacup 29 sep

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Neptun Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:25   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
               
156  Lorenzo de Petris  2008  AM1508  SK NEPTUN    25m   
155  Einar Welander  2008  AM1308  SK NEPTUN    25m   
271  Eric Söderlund  2010  AB1710  SÖDERTÖRN    25m   
153  Alexander Yegane  2008  AM0908  SK NEPTUN    25m   
335  Felix Ohnback  2008  AK1508  ÖSMO SS    25m   
157  Leo Junlén  2009  AG1109  SK NEPTUN    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
277  Erik Jönsson  2008  AL9108  SÖDERTÖRN    25m   
140  Robert Zhang  2009  AF9509  SK NEPTUN    25m   
154  Christian Senke  2008  AM1108  SK NEPTUN    25m   
59  Marcus Thisner  2009  AA8909  JÄRFÄLLA S    25m  59.14 
337  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m   
158  David Johansson  2009  AG1309  SK NEPTUN    25m   
276  Oskar Joona  2008  AL0308  SÖDERTÖRN    25m   
William Lagerlöf  2007    DANDERYD    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
44  Charlie Moberg  2011  AA4111  JÄRFÄLLA S    25m  57.96 
61  David Demirian  2008  AD4908  JÄRFÄLLA S    25m  57.57 
110  Elias Runsten  2008  AD8108  SK NEPTUN    25m  56.80 
45  Rasmus Moberg  2009  AA4709  JÄRFÄLLA S    25m  55.55 
199  Oliver Sörman  2007  AK1107  SPÅRVÄGEN    25m  56.05 
43  Max Löfgren  2008  AC5708  JÄRFÄLLA S    25m  57.11 
39  Albin Forsberg  2009  AA1709  JÄRFÄLLA S    25m  57.82 
41  Alvin Kopec Öhrström  2009  AA0709  JÄRFÄLLA S    25m  58.52 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
46  Gustav Skantz  2008  AC6708  JÄRFÄLLA S    50m  54.27 
126  Gustav L Rosdahl  2007  AL1307  SK NEPTUN    25m  53.91 
327  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  52.86 
129  Theo Priftakis Abascal  2007  AL2307  SK NEPTUN    25m  51.73 
125  Daniel Fridliand  2007  AL6307  SK NEPTUN    25m  52.83 
42  Rasmus Larsson  2009  AA7709  JÄRFÄLLA S    25m  53.75 
328  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  54.09 
268  Anton Chubakov  2010  AB8110  SÖDERTÖRN    50m  54.41 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
261  Viggo Hanikat  2009  AD4109  SÖDERTÖRN    50m  50.83 
114  William Hammarén  2008  AG7108  SK NEPTUN    25m  50.76 
304  Elton Rosén  2010  AA8310  VÄSBY SS    25m  50.30 
333  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  50.12 
198  Gustav Bernhardsson  2009  AB6509  SPÅRVÄGEN    25m  50.13 
58  Emil Hillborg  2008  AD2308  JÄRFÄLLA S    25m  50.56 
206  Roy Hjort Mowitz  2008  AH1908  SPÅRVÄGEN    25m  50.79 
267  Simon Hamzehnejad  2009  AD7109  SÖDERTÖRN    25m  51.32 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
249  Kevin Lindbom  2008  AF6708  SÖDERTÖRN    25m  49.50 
250  Leo Böhlin  2008  AF4708  SÖDERTÖRN    25m  48.86 
313  Milo Peterson  2009  AB4909  VÄSBY SS    50m  48.58 
38  Algot Augustsson Spets  2008  AC8508  JÄRFÄLLA S    25m  47.62 
315  Oliver Kiiskilä-Martin  2008  AI3908  VÄSBY SS    50m  48.04 
135  Jonathan Nilsson  2008  AG2308  SK NEPTUN    25m  48.75 
298  Johannes Rappe  2006  AK3106  VÄSBY SS    25m  49.01 
205  Otto von Arronet  2009  AC5509  SPÅRVÄGEN    25m  49.79 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
312  Gustav Levander  2008  AE9908  VÄSBY SS    25m  47.08 
138  Jonatan Edin  2008  AG8908  SK NEPTUN    25m  46.83 
65  Anders Watanabe  2008  AF7108  JÄRFÄLLA S    50m  46.58 
Erik Rosander  2007  AN4307  DANDERYD    25m  46.51 
34  Simon Siljekvist  2008  AC1508  JÄRFÄLLA S    50m  46.55 
133  Felix Bang  2009  AB5909  SK NEPTUN    25m  46.71 
248  Benjamin Lindbom  2008  AF5708  SÖDERTÖRN    25m  47.08 
35  Isak Kållberg  2008  AC9308  JÄRFÄLLA S    25m  47.09 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Bassäng  Tid 
 
               
294  Colin Rosén  2008  AB7108  VÄSBY SS    25m  45.01 
295  Henrik Fjellström  2006  AJ3906  VÄSBY SS    25m  44.32 
288  Vilmer Lindström  2007  AB5307  VÄSBY SS    25m  40.05 
292  Theo Takala  2007  AC5907  VÄSBY SS    25m  38.87 
29  Martin Löf  2008  AC1308  JÄRFÄLLA S    25m  39.05 
235  Niklas Nygren  2006  AL1106  SÖDERTÖRN    50m  41.65 
36  Melvin Eriksson  2008  AC6308  JÄRFÄLLA S    25m  44.47 
251  Folke Duhlin  2009  AB6709  SÖDERTÖRN    25m  46.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner