2019-10-19   19:25:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 12:23 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
300  Alexander Birk Lund  2010  1009AB  VEST    25m   
311  Magnus Kleis  2010  1025AC  VEST    25m  1:36.90 
251  David Plough  2006  0673AQ  TRITON B    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
314  Ronas Cetinkaya  2010  1007AB  VEST    25m  1:21.39 
36  Frederik G. Jakobsen  2010  1027AA  HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
55  Frederik Liniger Stolpe  2010  1067AA  HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
30  Arthur Holten Hansen  2010  1023AA  HOVEDSTAD    25m  1:21.75 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Noah Kobbernagel  2011  1147AA  VEST    25m  1:11.34 
62  Immanuel Tuxen  2010  1043AA  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
189  Oscar G. Lopez Nielsen  2010  1039AD  GSK    25m  1:08.75 
184  Florian Westarp Zornhagen  2009  0903AD  GSK    25m  1:09.89 
28  Karl Schiermer Eriksen  2010  1083AA  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
307  Jonas Packert-Frandsen  2009  0907AE  VEST    25m  1:12.96 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Benjamin Svenningsen  2009  0949AF  HERLUFSHOL    25m  1:07.21 
248  Rasmus Kohave Sørensen  2010  1081AC  TRITON B    25m  1:06.82 
46  Manlio Pesci  2009  0947AE  HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
38  Wilhelm Søgaard Kannerup  2010  1037AA  HOVEDSTAD    25m  1:05.00 
47  Alfred Nybo Pontoppidan  2009  0961AB  HOVEDSTAD    25m  1:07.12 
190  Storm Bachman Holmtoft  2010  1041AD  GSK    25m  1:08.30 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Alfred N. G. Lindberg  2009  0927AA  HOVEDSTAD    25m  1:04.31 
241  Mathias Drygaard  2008  0829AA  TRITON B    25m  1:03.40 
156  Oliver Petersen  2008  0899AA  HERLUFSHOL    25m  1:02.17 
78  Silas Oktay Usta-Kølle  2009  0955AA  HOVEDSTAD    25m  1:02.50 
160  Teodor Wichmann Meisner  2009  0903AG  HERLUFSHOL    25m  1:03.76 
209  Gustav Jørgensen  2009  0959AA  GSK    25m  1:04.62 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Marcus Albjerg  2009  0953AF  TRITON B    25m  1:01.02 
146  Theodor Reino Ikkala  2009  0925AB  FR.VÆRK    25m  1:00.74 
201  William Bugge  2008  0899AC  GSK    25m  57.44 
71  August Spellerberg  2009  0931AC  HOVEDSTAD    25m  59.18 
21  Silas Falktoft Bojsen  2009  0967AE  HOVEDSTAD    25m  1:00.96 
65  Hannibal Nimskov  2010  1071AB  HOVEDSTAD    25m  1:01.47 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Leif Evald Larsen  2010  1053AA  HOVEDSTAD    25m  56.65 
67  Carl Hertel  2009  0977AA  HOVEDSTAD    25m  52.12 
45  Arthur Nøddekær  2009  0917AA  HOVEDSTAD    25m  46.71 
114  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  50.09 
75  Buster Watkin  2008  0839AE  HOVEDSTAD    25m  53.49 
79  Simon Nyhus  2009  0937AA  HOVEDSTAD    25m  57.33 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Mads Duer Laurberg  2008  0865AE  VEST    25m  42.51 
214  Viktor Fenger-Grøn  2006  0619AG  GSK    25m  39.22 
231  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  37.89 
325  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  38.52 
355  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  40.29 
77  David Bergmann  2008  0883AC  HOVEDSTAD    25m  44.40 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSÖR    25m  37.26 
350  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  36.41 
123  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSÖR    25m  35.77 
234  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    25m  36.33 
342  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  36.86 
163  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    25m  37.73 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  35.15 
339  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  34.34 
227  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  33.86 
376  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  34.20 
148  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    25m  35.06 
320  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  35.19 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  33.68 
374  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  31.81 
369  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  29.49 
332  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  29.54 
340  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  33.14 
334  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  33.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark