2019-10-19   19:14:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 10:46 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
289  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m   
285  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m   
292  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
138  Viktoria Illemann  2007  0716AT  FR.VÆRK    25m   
203  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m   
269  Isabell Biensø-Olsen  2007  0782AS  VAT CPH-MK    25m   
352  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Gabriella Nymark-Jessen  2008  0868AR  VAT CPH-MK    25m   
265  Ella Trøstrup  2008  0812AL  VAT CPH-MK    25m   
271  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  VAT CPH-MK    25m  4:18.81 
286  Cecilia Janning  2009  0968AE  VEST    25m   
272  Svea Nietzson-Bentholm  2008  0822AM  VAT CPH-MK    25m   
266  Frida Fly Haastrup  2008  0884AM  VAT CPH-MK    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Maya Bøving-Gryberg  2009  0984AB  GSK    25m  4:03.99 
239  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  3:56.64 
280  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  VAT CPH-MK    25m  3:44.19 
211  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  3:46.02 
119  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  3:59.70 
263  Carla Uhl  2008  0852AM  VAT CPH-MK    25m  4:12.35 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  3:42.63 
42  Asta Lukowski  2010  1034AA  HOVEDSTAD    25m  3:35.33 
153  Ellen Sofie Jespersen  2007  0784AU  HERLUFSHOL    25m  3:29.81 
283  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m  3:33.29 
68  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  3:40.95 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  3:43.45 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m  3:29.22 
113  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m  3:28.70 
85  Nichole Juul Bømler  2005  0548AF  HOVEDSTAD    25m  3:16.22 
343  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  3:26.98 
13  Sophia Drauschke  2005  0582AL  HOVEDSTAD    25m  3:29.00 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  3:29.59 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  3:12.01 
344  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  3:05.84 
105  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  3:04.94 
174  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  3:05.71 
137  Sofie Wettendorff Hasling  2007  0782AN  FR.VÆRK    25m  3:07.45 
176  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  3:15.67 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  2:59.28 
177  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  2:54.18 
165  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  2:40.96 
327  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  2:45.68 
256  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  2:55.40 
84  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003  0318BH  HOVEDSTAD    25m  3:00.16 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
142  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  2:36.64 
379  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  2:33.97 
365  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:27.19 
322  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  2:33.90 
98  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  2:35.69 
380  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  TRITON B    25m  2:37.43 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark