2019-10-19   20:00:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Lagkageløb 
 
Vejledende starttid 12:02 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
59  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  1:06.18 
206  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  1:02.15 
205  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  1:02.56 
51  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  1:07.18 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Karoline Koch Juhl  2009  0994AF  TRITON B    25m  57.76 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  55.44 
20  Luna Blanka A. Bløcher  2009  0992AB  HOVEDSTAD    25m  53.08 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  54.47 
212  Maya Bøving-Gryberg  2009  0984AB  GSK    25m  55.83 
238  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  59.25 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  51.67 
252  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  50.62 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  49.97 
57  Caroline Sofie Sørensen  2008  0878AP  HOVEDSTAD    25m  50.00 
91  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  51.43 
69  Marie Ditlev Bihlet  2010  1064AA  HOVEDSTAD    25m  52.09 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  49.31 
42  Asta Lukowski  2010  1034AA  HOVEDSTAD    25m  45.69 
132  Andrea Frederiksen  2008  0814AF  FR.VÆRK    25m  45.19 
70  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    25m  45.50 
347  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  46.51 
199  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  49.83 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Andrea Mathilde Jensen  2006  0664AX  HOVEDSTAD    25m  45.00 
173  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  42.61 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  40.28 
175  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  41.87 
17  Bjørg Trærup Andersen  2004  0456AK  HOVEDSTAD    25m  45.00 
64  Anna Obel  2005  0544BC  HOVEDSTAD    25m  45.00 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Aimée Overby Traberg  2009  0962AB  HOVEDSTAD    25m  39.32 
235  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  38.33 
356  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  37.96 
178  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  38.23 
172  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  38.49 
85  Nichole Juul Bømler  2005  0548AF  HOVEDSTAD    25m  39.51 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  37.71 
54  Amalie Slot  2003  0362BG  HOVEDSTAD    25m  37.47 
353  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  35.94 
236  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  36.31 
143  Astrid Nørgaard  2007  0784AA  FR.VÆRK    25m  37.54 
Clara Hollenbeck  2002  0256BE  HOVEDSTAD    25m  37.96 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  35.69 
170  Anna Fiona Nybøll  2007  0736AF  GSK    25m  35.05 
397  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  34.43 
319  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  34.66 
237  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  35.27 
81  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    25m  35.92 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  34.03 
326  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  33.53 
166  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  33.06 
328  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  33.30 
257  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  33.73 
226  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    25m  34.09 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  32.35 
338  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  30.93 
380  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  TRITON B    25m  30.68 
378  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  30.70 
333  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  31.32 
321  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  32.92 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  30.25 
335  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  29.87 
394  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  28.94 
330  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  29.49 
379  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  29.98 
366  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  30.46 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark