2019-10-16   09:25:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (13) 
Vejledende starttid 13:58 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m   
243  Sofia Lund Østergaard  2009  0922AJ  TRITON B    25m   
204  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  2:55.28 
316  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m   
97  Karla Hemming Schaarup  2009  0940BB  RINGSTED    25m   
267  Gabriella Nymark-Jessen  2008  0868AR  VAT CPH-MK    25m   

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m  2:29.03 
199  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  2:21.92 
37  Andrea Mathilde Jensen  2006  0664AX  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 
32  Sofia Samsøe Hinsby  2007  0780AX  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 
269  Isabell Biensø-Olsen  2007  0782AS  VAT CPH-MK    25m  2:22.67 
93  Anna Bæch  2009  0922AA  RINGSTED    25m  2:33.78 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Anna Obel  2005  0544BC  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 
178  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  2:17.01 
51  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  2:15.00 
272  Svea Nietzson-Bentholm  2008  0822AM  VAT CPH-MK    25m  2:15.65 
39  Emiline Kodal  2005  0584AZ  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 
14  Linnea Nielsen  2005  0592BB  HOVEDSTAD    25m  2:20.00 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  2:10.00 
205  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  2:09.48 
96  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  2:08.87 
263  Carla Uhl  2008  0852AM  VAT CPH-MK    25m  2:09.36 
Freja Max Andersen  2003  0336BG  HOVEDSTAD    25m  2:10.00 
271  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  VAT CPH-MK    25m  2:14.42 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Marie Ditlev Bihlet  2010  1064AA  HOVEDSTAD    25m  2:05.44 
57  Caroline Sofie Sørensen  2008  0878AP  HOVEDSTAD    25m  2:03.34 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  2:00.46 
42  Asta Lukowski  2010  1034AA  HOVEDSTAD    25m  2:00.50 
94  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  2:04.13 
280  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  VAT CPH-MK    25m  2:08.53 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  1:58.63 
15  Andrea Busk Strodtmann  2008  0838AD  HOVEDSTAD    25m  1:56.70 
40  Sophia de Kort  2005  0562BB  HOVEDSTAD    25m  1:56.22 
285  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m  1:56.68 
212  Maya Bøving-Gryberg  2009  0984AB  GSK    25m  1:57.65 
203  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  1:59.78 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  1:52.81 
166  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  1:50.15 
239  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  1:49.79 
283  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m  1:50.06 
113  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m  1:52.10 
200  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  1:53.06 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m  1:45.88 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  1:45.23 
153  Ellen Sofie Jespersen  2007  0784AU  HERLUFSHOL    25m  1:42.49 
17  Bjørg Trærup Andersen  2004  0456AK  HOVEDSTAD    25m  1:43.36 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  1:45.55 
68  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  1:49.46 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  1:41.42 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  1:40.19 
344  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  1:39.64 
347  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  1:40.14 
172  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  1:40.35 
159  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  1:41.96 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  1:37.58 
81  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    25m  1:31.47 
Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    25m  1:30.38 
110  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  1:31.23 
140  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  1:34.11 
356  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  1:38.05 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:28.26 
236  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:28.03 
120  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSÖR    25m  1:24.96 
327  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  1:25.54 
319  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  1:28.17 
174  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  1:29.91 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  1:23.06 
142  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:20.36 
164  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:19.96 
373  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:20.29 
351  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  1:22.30 
165  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  1:23.89 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  1:18.77 
366  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:13.43 
377  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:11.88 
361  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  1:13.04 
324  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  1:18.05 
326  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:19.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark