2019-10-16   09:06:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (17) 
Sponsor: Lagkageløb 
 
Vejledende starttid 10:10 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
97  Karla Hemming Schaarup  2009  0940BB  RINGSTED    25m   
310  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009  0978AD  VEST    25m  1:11.64 
306  Leonora Ottosen  2011  1120AC  VEST    25m   
318  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m   
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Amalie Slot  2003  0362BG  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
14  Linnea Nielsen  2005  0592BB  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
312  Milla Djupnes  2010  1002AF  VEST    25m  1:05.92 
59  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  1:09.47 
57  Caroline Sofie Sørensen  2008  0878AP  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
32  Sofia Samsøe Hinsby  2007  0780AX  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Mia Kristensen  2009  0958AE  VEST    25m  1:03.87 
243  Sofia Lund Østergaard  2009  0922AJ  TRITON B    25m  1:00.59 
Freja Max Andersen  2003  0336BG  HOVEDSTAD    25m  1:00.00 
91  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  1:00.18 
309  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  1:00.82 
304  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  1:03.90 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Cornelia Matthesen  2009  0918AI  VEST    25m  59.07 
205  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  58.34 
204  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  55.48 
144  Rosa Nørgaard  2010  1048AA  FR.VÆRK    25m  57.95 
96  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  58.86 
291  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m  59.75 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  55.17 
93  Anna Bæch  2009  0922AA  RINGSTED    25m  53.43 
316  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m  52.64 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  53.28 
305  Laura Holg Jensen  2010  1066AE  VEST    25m  54.40 
51  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  55.45 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    25m  51.80 
299  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m  51.53 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  50.11 
290  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  51.47 
206  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  51.75 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  52.06 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m  49.91 
17  Bjørg Trærup Andersen  2004  0456AK  HOVEDSTAD    25m  48.96 
200  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  48.74 
69  Marie Ditlev Bihlet  2010  1064AA  HOVEDSTAD    25m  48.80 
240  Karoline Koch Juhl  2009  0994AF  TRITON B    25m  49.19 
132  Andrea Frederiksen  2008  0814AF  FR.VÆRK    25m  49.94 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  48.51 
277  Anna Piao Bergendorff  2007  0744AQ  VAT CPH-MK    25m  47.99 
199  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  47.78 
68  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  47.88 
20  Luna Blanka A. Bløcher  2009  0992AB  HOVEDSTAD    25m  48.01 
70  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    25m  48.57 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  46.99 
252  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  46.16 
171  Emma Westarp Zornhagen  2007  0794AJ  GSK    25m  45.27 
250  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    25m  45.86 
345  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m  46.81 
Clara Hollenbeck  2002  0256BE  HOVEDSTAD    25m  47.63 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  45.15 
82  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  0814AE  HOVEDSTAD    25m  44.98 
13  Sophia Drauschke  2005  0582AL  HOVEDSTAD    25m  44.05 
15  Andrea Busk Strodtmann  2008  0838AD  HOVEDSTAD    25m  44.59 
172  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  45.10 
39  Emiline Kodal  2005  0584AZ  HOVEDSTAD    25m  45.23 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  42.65 
112  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  41.51 
22  Julie Branner  2005  0542AW  HOVEDSTAD    25m  41.25 
147  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  41.42 
324  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  41.63 
150  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  43.42 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Sara Juul-Andersen  2004  0448AY  RINGSTED    25m  40.75 
85  Nichole Juul Bømler  2005  0548AF  HOVEDSTAD    25m  40.30 
Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    25m  39.88 
81  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    25m  40.03 
60  Aimée Overby Traberg  2009  0962AB  HOVEDSTAD    25m  40.33 
110  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  41.24 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  38.88 
326  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  37.77 
166  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  37.17 
162  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  37.62 
235  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  38.09 
84  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003  0318BH  HOVEDSTAD    25m  39.66 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  37.03 
195  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  36.18 
393  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  35.52 
256  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  35.76 
103  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  36.80 
328  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  37.12 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
373  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  35.17 
126  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSÖR    25m  34.22 
396  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  33.89 
397  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  34.15 
333  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  34.54 
99  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    25m  35.27 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  33.83 
101  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  RINGSTED    25m  32.98 
366  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  32.84 
394  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  32.86 
321  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  33.25 
258  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  33.84 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  32.09 
338  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  31.52 
377  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  30.57 
330  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  31.26 
361  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    25m  31.83 
392  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  32.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark