2019-10-24   07:03:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 11:03 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m   
263  Carla Uhl  2008  0852AM  VAT CPH-MK    25m   
267  Gabriella Nymark-Jessen  2008  0868AR  VAT CPH-MK    25m   
265  Ella Trøstrup  2008  0812AL  VAT CPH-MK    25m   
266  Frida Fly Haastrup  2008  0884AM  VAT CPH-MK    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Cornelia Matthesen  2009  0918AI  VEST    25m   
175  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  4:12.84 
96  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  3:59.44 
269  Isabell Biensø-Olsen  2007  0782AS  VAT CPH-MK    25m  4:08.44 
272  Svea Nietzson-Bentholm  2008  0822AM  VAT CPH-MK    25m  4:27.34 
268  Lucca Helsinghof  2008  0806AM  VAT CPH-MK    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    25m  3:42.13 
116  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m  3:31.41 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  3:22.34 
286  Cecilia Janning  2009  0968AE  VEST    25m  3:29.46 
352  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    25m  3:34.38 
94  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  3:49.35 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Asta Lukowski  2010  1034AA  HOVEDSTAD    25m  3:15.00 
347  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  3:10.33 
172  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  3:05.06 
280  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  VAT CPH-MK    25m  3:07.93 
289  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m  3:11.05 
324  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  3:18.39 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  2:58.78 
344  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  2:53.00 
140  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  2:46.28 
107  Sara Juul-Andersen  2004  0448AY  RINGSTED    25m  2:50.15 
345  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m  2:57.81 
159  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  2:58.82 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  2:41.40 
319  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  2:28.84 
230  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  2:23.61 
327  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  2:26.00 
103  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  2:40.05 
110  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  2:45.55 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSÖR    25m  2:21.41 
100  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  2:16.22 
380  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  TRITON B    25m  2:14.72 
120  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSÖR    25m  2:15.67 
98  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  2:16.69 
141  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  2:23.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark