2019-10-19   20:17:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Lagkageløb, heat 7 
 
Vejledende starttid 12:05 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
318  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m   
316  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m   
97  Karla Hemming Schaarup  2009  0940BB  RINGSTED    25m   
193  Victoria Christensen  2011  1174AB  GSK    25m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Tilde Jespersen Trangbæk  2011  1122AB  VEST    25m   
310  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009  0978AD  VEST    25m   
49  Signe Ewald Riecke  2011  1126AA  HOVEDSTAD    25m  1:54.12 
48  Rigmor K. Bonne Reeh  2011  1138AA  HOVEDSTAD    25m  1:58.23 
301  Cornelia Matthesen  2009  0918AI  VEST    25m   
161  Line Silleborg  2010  1022AH  HERLUFSHOL    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Caroline M. Baustert  2011  1136AA  HOVEDSTAD    25m  1:31.82 
158  Selma Birgisdottir  2009  0998AH  HERLUFSHOL    25m  1:15.57 
35  Ella Marie B. Jakobsen  2011  1184AA  HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
18  Zoi Asholt  2011  1122AA  HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
304  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  1:17.75 
312  Milla Djupnes  2010  1002AF  VEST    25m  1:36.57 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
309  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  1:11.34 
20  Luna Blanka A. Bløcher  2009  0992AB  HOVEDSTAD    25m  1:07.94 
51  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  1:07.13 
59  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  1:07.44 
61  Molly Overby Traberg  2011  1152AA  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
243  Sofia Lund Østergaard  2009  0922AJ  TRITON B    25m  1:13.40 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Naja Koch Heschel  2010  1064AB  HOVEDSTAD    25m  1:05.54 
252  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  1:04.83 
154  Filippa Würfel  2010  1026AF  HERLUFSHOL    25m  1:01.79 
349  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m  1:03.47 
23  Ursula Bugge  2010  1054AB  HOVEDSTAD    25m  1:05.54 
403  Ingrid Zeller  2010  1044AA  HOVEDSTAD    25m  1:06.86 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Marie Ditlev Bihlet  2010  1064AA  HOVEDSTAD    25m  59.71 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  58.62 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  55.63 
90  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  58.52 
91  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  59.39 
70  Andrea Lage  2009  0934AB  HOVEDSTAD    25m  1:00.27 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    25m  53.81 
60  Aimée Overby Traberg  2009  0962AB  HOVEDSTAD    25m  52.33 
239  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  50.30 
247  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  52.19 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  53.43 
94  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m  54.92 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  49.12 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  47.62 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  46.98 
176  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  47.37 
245  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  47.98 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  49.71 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Ellen Sofie Jespersen  2007  0784AU  HERLUFSHOL    25m  46.55 
277  Anna Piao Bergendorff  2007  0744AQ  VAT CPH-MK    25m  45.38 
256  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  44.05 
166  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  44.98 
171  Emma Westarp Zornhagen  2007  0794AJ  GSK    25m  45.55 
173  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  46.71 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  41.77 
145  Asta H Jensen  2000  0058BA  FR.VÆRK    25m  39.90 
322  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  38.37 
143  Astrid Nørgaard  2007  0784AA  FR.VÆRK    25m  39.77 
258  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  41.59 
110  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  42.26 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  37.77 
367  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  34.45 
362  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  TRITON B    25m  33.12 
377  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  33.18 
372  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  35.07 
328  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  37.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark