2019-10-24   06:25:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer  Finaler (16) 
Sponsor: Lagkageløb, heat 2 
 
Vejledende starttid 12:40 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Mia Kristensen  2009  0958AE  VEST    25m   
94  Ellen Juul-Andersen  2010  1028AC  RINGSTED    25m   
35  Ella Marie B. Jakobsen  2011  1184AA  HOVEDSTAD    25m  2:41.61 
18  Zoi Asholt  2011  1122AA  HOVEDSTAD    25m  2:51.66 
93  Anna Bæch  2009  0922AA  RINGSTED    25m   
406  Thea Emilia Andersen  2007  0748AW  TRITON B    25m   

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Alice Legarth Schmidt  2011  1104AA  HOVEDSTAD    25m  2:19.78 
265  Ella Trøstrup  2008  0812AL  VAT CPH-MK    25m  2:12.39 
59  Andrea Glasius Tischer  2010  1074AB  HOVEDSTAD    25m  2:08.05 
66  Naja Koch Heschel  2010  1064AB  HOVEDSTAD    25m  2:08.93 
266  Frida Fly Haastrup  2008  0884AM  VAT CPH-MK    25m  2:15.73 
291  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m  2:28.81 

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Molly Overby Traberg  2011  1152AA  HOVEDSTAD    25m  2:06.98 
269  Isabell Biensø-Olsen  2007  0782AS  VAT CPH-MK    25m  2:03.13 
403  Ingrid Zeller  2010  1044AA  HOVEDSTAD    25m  2:02.02 
205  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  2:03.01 
51  Caroline Marie Rosenmejer  2010  1056AA  HOVEDSTAD    25m  2:05.32 
155  Julie Holm Sørensen  2008  0896AG  HERLUFSHOL    25m  2:07.51 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  2:00.20 
204  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  1:56.81 
206  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  1:55.02 
188  Nora Rosenkrantz  2010  1018AD  GSK    25m  1:56.73 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  1:58.46 
271  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  VAT CPH-MK    25m  2:00.25 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Luna Blanka A. Bløcher  2009  0992AB  HOVEDSTAD    25m  1:54.56 
199  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  1:52.14 
69  Marie Ditlev Bihlet  2010  1064AA  HOVEDSTAD    25m  1:51.38 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  1:51.99 
345  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m  1:54.00 
299  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m  1:54.61 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  1:50.09 
136  Nicoline Svingel  2008  0856AL  FR.VÆRK    25m  1:48.86 
211  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  1:46.68 
239  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  1:47.97 
289  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m  1:49.43 
286  Cecilia Janning  2009  0968AE  VEST    25m  1:51.35 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m  1:45.20 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  1:44.56 
352  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    25m  1:43.70 
203  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  1:43.96 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  1:44.72 
268  Lucca Helsinghof  2008  0806AM  VAT CPH-MK    25m  1:46.53 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  1:41.67 
245  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  1:41.18 
292  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m  1:40.81 
159  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  1:41.14 
116  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m  1:41.46 
68  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  1:42.92 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  VAT CPH-MK    25m  1:40.08 
347  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  1:38.72 
283  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m  1:37.68 
153  Ellen Sofie Jespersen  2007  0784AU  HERLUFSHOL    25m  1:38.35 
152  Caroline Risager Strate  2007  0732AU  HERLUFSHOL    25m  1:38.92 
42  Asta Lukowski  2010  1034AA  HOVEDSTAD    25m  1:40.27 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  1:36.75 
176  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  1:32.80 
60  Aimée Overby Traberg  2009  0962AB  HOVEDSTAD    25m  1:31.85 
341  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  1:32.32 
288  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m  1:36.06 
247  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  1:37.68 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  1:30.60 
175  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  1:28.90 
172  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  1:28.40 
178  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  1:28.46 
112  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  1:29.82 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  1:30.83 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
134  Helena Lendal  2006  0624AR  FR.VÆRK    25m  1:27.18 
356  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  0766AC  VEST    25m  1:26.55 
103  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  1:25.18 
235  Katrine Drygaard  2005  0562AP  TRITON B    25m  1:25.74 
344  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  1:26.98 
105  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  1:27.30 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  1:23.79 
257  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:22.41 
319  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  1:18.39 
177  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  1:21.53 
237  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  1:22.99 
140  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  1:24.98 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  1:17.57 
162  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  1:17.36 
101  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  RINGSTED    25m  1:15.43 
326  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  1:16.83 
100  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  1:17.53 
324  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  1:18.24 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
321  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:14.29 
225  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  1:13.29 
230  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:12.81 
330  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  1:12.89 
126  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSÖR    25m  1:13.94 
195  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  1:14.54 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:11.07 
333  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  1:09.37 
367  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  1:05.24 
365  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:08.39 
362  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  TRITON B    25m  1:10.53 
379  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  1:12.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark