2019-10-19   19:37:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  16 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
 
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 14:57 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
289  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m   
267  Gabriella Nymark-Jessen  2008  0868AR  VAT CPH-MK    25m   
285  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m   
268  Lucca Helsinghof  2008  0806AM  VAT CPH-MK    25m   
96  Klara Ina Emilie Johansen  2007  0776AS  RINGSTED    25m  4:40.88 
271  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  VAT CPH-MK    25m   
343  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m  4:19.45 
199  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  4:16.44 
239  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  4:00.66 
203  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  4:07.22 
202  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  4:16.96 
345  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    25m  4:21.61 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Esther Lærke Lund Cliff  2009  0912AB  HOVEDSTAD    25m  3:58.89 
176  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  3:48.25 
72  Josephine S. Christensen  2009  0932AB  HOVEDSTAD    25m  3:40.43 
31  Ida Hansen  2010  1096AA  HOVEDSTAD    25m  3:45.00 
116  Maja Burø Redke  2007  0718AO  RINGSTED    25m  3:57.15 
58  Elisabeth Thastum  2010  1084AA  HOVEDSTAD    25m  4:00.00 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Christiane Dreyer Riis  2009  0902AB  HOVEDSTAD    25m  3:33.82 
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  0922AB  HOVEDSTAD    25m  3:30.00 
323  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  3:12.52 
170  Anna Fiona Nybøll  2007  0736AF  GSK    25m  3:17.37 
347  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  3:32.69 
159  Silje Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m  3:39.23 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  3:02.95 
327  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  3:01.40 
101  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  RINGSTED    25m  2:56.11 
351  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  2:57.51 
145  Asta H Jensen  2000  0058BA  FR.VÆRK    25m  3:01.90 
236  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  3:10.18 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  2:55.34 
365  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:47.41 
326  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  2:45.66 
324  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  2:46.84 
322  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  2:49.18 
328  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  2:55.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark