2020-03-28   22:58:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Grand Prix 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2018    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) (Årg. 2007-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Lucas Lund Rasmussen  2007  0797AG  VIBORG    25m  44.38 
297  Jonas Therkildsen  2007  0783AI  VIBORG    25m  41.29 
141  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  35.71 
148  Frederik Jørgensen  2008  0819AG  VEJLE    25m  40.82 
Malthe Le Fevre  2008  0869AE  BRÆDSTRUP    25m  41.61 
300  Jacob Varming  2007  0771AF  VIBORG    25m  44.49 

 
Heat 2 (5) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m  35.48 
114  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  34.15 
Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  31.23 
98  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  32.11 
238  Oliver Bennetsen  2005  0565AK  HERNING    25m  35.41 
79  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    25m  35.72 

 
Heat 3 (5) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    25m  31.21 
17  Jeppe Haurum  2003  0321AO  GRINDSTED    25m  30.61 
275  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  28.16 
112  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    25m  30.09 
89  Mikkel Mølgaard  2003  0333AQ  SILKEBORG    25m  30.74 
66  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  31.62 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    25m  30.16 
23  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  GRINDSTED    25m  29.89 
61  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m  28.96 
208  Mads Iversen  2002  0203AN  SKANDERBOR    25m  29.17 
262  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  HERNING    25m  30.09 
12  Robert Versteegen  2001  0107AS  BRÆDSTRUP    25m  30.23 

 
Heat 5 (5) (Årg. 1920-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
117  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  32.76 
267  Kaspar Pedersen  1989  8969AA  HERNING    25m  28.56 
Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  BRÆDSTRUP    25m  29.79 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark