Program för Palles Minne - TYR CUP 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30-13.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2019 till den 6 jan 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:50.43 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Eindhoven, NED |
|
2017-08-12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Ida Karlsson |
2005 |
SÖDERHAMN |
3:13.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Zuzanna Androsiuk |
2005 |
UPSALA S |
3:02.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Iza Johansson |
2005 |
GÄVLE SS |
3:01.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Felicia Bergman |
2005 |
UPSALA S |
3:01.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
5 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
UPSALA S |
3:04.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
GÄVLE SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
2:55.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
UPSALA S |
2:51.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
BORLÄNGE |
2:48.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
GÄVLE SS |
2:48.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Linn Biller |
2006 |
SÖDERHAMN |
2:54.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Fanny Karlsson |
2004 |
GÄVLE SS |
2:59.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
SÖDERHAMN |
2:47.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Elina Widén |
2003 |
GIMO SS |
2:46.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
2:44.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
2:44.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
5 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
2:47.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
6 |
|
Vera Stefanovic |
2006 |
OSKARSHAMN |
2:47.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
1 |
|
Doris Larsson |
2004 |
UPSALA S |
2:43.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Alva Stadell |
2006 |
UPSALA S |
2:42.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
GÄVLE SS |
2:39.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
2:40.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
HARNÄS SKU |
2:43.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
6 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
GÄVLE SS |
2:44.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Lovis Lång |
2005 |
UPSALA S |
2:33.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
2 |
|
Emma Alfredeen |
2003 |
UPSALA S |
2:32.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
UPSALA S |
2:31.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
4 |
|
Carina Andersson |
1975 |
UPSALA S |
2:31.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
My Larsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:32.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
UPSALA S |
2:36.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
UPSALA S |
2:26.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
|
Malva Morell |
2004 |
UPSALA S |
2:24.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
HARNÄS SKU |
2:24.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Juni Rogström |
2004 |
GÄVLE SS |
2:24.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
5 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
2:26.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
UPSALA S |
2:30.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:21.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
2 |
|
Elin Logander |
2005 |
STRÄNGNÄS |
2:19.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Elin Sand |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:18.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
UPSALA S |
2:19.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
GÄVLE SS |
2:20.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Amanda Viksten |
2004 |
UPSALA S |
2:21.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Wilma Wennerberg |
2001 |
ESKILSTUNA |
2:13.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:12.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:08.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
2:12.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
2:13.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
6 |
|
Amanda Kullman |
2000 |
ESKILSTUNA |
2:18.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 13:59:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|