Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (19) |
Sponsor: SparNord |
|
Heat 1 (19) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
50m |
35.17 |
31 |
3 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.74 |
331 |
4 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
34.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
32.79 |
245 |
2 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
50m |
32.48 |
220 |
3 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
32.42 |
284 |
4 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
50m |
32.45 |
325 |
5 |
Saga Evertsson |
2003 |
AE2803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.74 |
286 |
6 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
50m |
32.21 |
273 |
2 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
31.63 |
48 |
3 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
31.50 |
70 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
31.59 |
266 |
5 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
31.64 |
42 |
6 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
50m |
32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
31.38 |
121 |
2 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
31.35 |
113 |
3 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
31.27 |
197 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.33 |
167 |
5 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
31.36 |
66 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
31.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.21 |
46 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VAT CPH |
|
50m |
31.09 |
272 |
3 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.83 |
340 |
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
30.95 |
295 |
5 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
50m |
31.17 |
34 |
6 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
31.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
GTI |
|
50m |
30.73 |
226 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
30.72 |
328 |
3 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
30.67 |
41 |
4 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
50m |
30.72 |
321 |
5 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
50m |
30.73 |
23 |
6 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
30.55 |
94 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
30.42 |
299 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
30.40 |
242 |
4 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
30.40 |
178 |
5 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.51 |
15 |
6 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.25 |
201 |
2 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.22 |
326 |
3 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
30.14 |
249 |
4 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
30.15 |
123 |
5 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
30.23 |
158 |
6 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
30.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
29.99 |
11 |
2 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
TEAM WEST |
|
50m |
29.96 |
96 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
29.89 |
312 |
4 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
29.94 |
294 |
5 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
29.98 |
65 |
6 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
50m |
30.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.74 |
335 |
2 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
29.62 |
248 |
3 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
50m |
29.59 |
74 |
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
29.60 |
119 |
5 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
GTI |
|
50m |
29.73 |
265 |
6 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
29.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
SIGMA |
|
50m |
29.58 |
341 |
2 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
29.49 |
257 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
SIGMA |
|
50m |
29.44 |
39 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH |
|
50m |
29.48 |
145 |
5 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
A6 |
|
50m |
29.49 |
238 |
6 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
29.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
50m |
29.32 |
127 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
29.27 |
215 |
3 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
29.23 |
36 |
4 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
29.24 |
278 |
5 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
LYNGBY |
|
50m |
29.30 |
182 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
29.20 |
250 |
2 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
29.04 |
163 |
3 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
28.95 |
50 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
50m |
29.00 |
99 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
29.15 |
179 |
6 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
28.90 |
237 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
28.81 |
40 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
50m |
28.75 |
300 |
4 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
28.76 |
170 |
5 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
28.88 |
343 |
6 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
28.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
28.72 |
19 |
2 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
TEAM WEST |
|
50m |
28.70 |
271 |
3 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
28.67 |
32 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.68 |
293 |
5 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
28.71 |
33 |
6 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
28.62 |
133 |
2 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.47 |
3 |
3 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
TEAM WEST |
|
50m |
28.32 |
203 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.35 |
29 |
5 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.50 |
190 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
28.06 |
80 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
27.55 |
147 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6 |
|
50m |
26.90 |
216 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
27.36 |
229 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
27.76 |
85 |
6 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
28.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
28.00 |
171 |
2 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
27.53 |
114 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
25.75 |
134 |
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
27.31 |
37 |
5 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH |
|
50m |
27.75 |
108 |
6 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
28.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
27.86 |
172 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
27.47 |
139 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
50m |
24.97 |
345 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
27.12 |
20 |
5 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
TEAM WEST |
|
50m |
27.57 |
120 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
GTI |
|
50m |
28.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|