2019-09-18   03:03:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Borås Speedo Meet 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
10 50m Frisim Herrar
Sponsor: Speedo
Öppen 23.27 Melker Selin SK Elfsborg SWE 2018-12-31
Alla åldrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 620 Niksja Stojkovski Bærumsvømmerne 1994 50m 22.44
2 578 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 50m 22.96
3 607 Nicholas Lia Bærumsvømmerne 2001 50m 23.33
4 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 23.36
347 Robin Andréasson 1988 AN7788
5 21 Anes Cavka Simklubben Elfsborg 1999 AG9799 50m 23.83
6 86 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 24.38
7 328 Ossian Arvidsson Kungälvs Simsällskap 1992 AK3592 50m 24.44
8 273 Oskar Johansson Kungsbacka Simsällskap 1993 AY7593 50m 24.69
9 340 Filip Grimberg Linköpings Allmänna SS 1998 AL0198 50m 24.70
10 539 Robin Pettersson Värnamo Simsällskap 2000 AD2500 50m 24.74
11 175 Marcus Holmquist Jönköpings Simsällskap 2000 AK2500 50m 24.79
12 337 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 50m 24.82
13 203 Peter Jivanov Jönköpings Simsällskap 2002 AV8902 50m 24.84
14 327 Johan Hildesson Kungälvs Simsällskap 1992 AK2592 50m 24.87
15 272 Anton Johansson Kungsbacka Simsällskap 1996 AJ5996 50m 24.88
16 170 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 24.90
17 4 Christer Melberg Haldens Svømmeklub 2001 50m 24.92
18 14 Samuel Rudqvist Simklubben Elfsborg 1999 AA7799 50m 25.38
19 341 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 50m 25.43
20 538 Noah Svensson Värnamo Simsällskap 1999 AA7199 50m 25.48
21 187 Job Sanders Jönköpings Simsällskap 2003 AF2703 50m 25.54
22 339 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 25.63
23 37 David Reinholdsson Simklubben Elfsborg 2002 AI3502 50m 25.76
24 173 Daniel Agestav Jönköpings Simsällskap 2002 AB7102 50m 25.85
25 603 Viktor Forafonov Bærumsvømmerne 2002 50m 26.00
26 227 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 26.04
27 7 Sander Aalbu Haldens Svømmeklub 2001 50m 26.18
28 425 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 26.26
29 636 Jonatan André Risåsen Bærumsvømmerne 2000 50m 26.56
30 590 Oskar Gustafson Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 26.58
31 17 Anton Lornell Simklubben Elfsborg 1998 AI3998 50m 26.64
32 23 Jonathan Arvidsson Simklubben Elfsborg 2000 AE1900 50m 26.67
33 498 Daniel Lithner Säffle Simsällskap 2001 AJ9701 50m 26.72
34 635 Espen Elias Nordeng Refstie Bærumsvømmerne 2002 50m 26.73
35 114 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap 2001 AK5701 50m 26.75
36 592 Charlie Tranberg Uddevalla Sim 2002 AK5102 50m 26.96
37 5 Mathias Gundrosen Haldens Svømmeklub 2001 50m 26.98
38 185 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 50m 27.03
39 515 Teo Mravac Varberg Sim 2004 AC8504 50m 27.03
40 583 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 50m 27.09
41 593 Jakob Josephson Uddevalla Sim 2002 AN8102 50m 27.15
42 87 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 27.23
43 301 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 27.23
44 354 Linus Hagedorn Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AI9702 50m 27.25
45 360 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AO4902 50m 27.25
46 248 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 50m 27.26
47 631 Anders Christian Norheim Bærumsvømmerne 2000 50m 27.26
48 9 Andreas Forsström Haldens Svømmeklub 2002 50m 27.26
49 436 Felix Wrakén Simklubben S 02 2003 AB8903 50m 27.29
50 22 Adam Albringer Simklubben Elfsborg 1999 AH8999 50m 27.35
51 20 Viktor Sjöström Simklubben Elfsborg 2001 AB2101 50m 27.37
52 329 Martin  Isaksson Kungälvs Simsällskap 1998 AW2198 50m 27.38
53 230 Philip Löfbom Karlskoga Simförening 2003 AC0903 50m 27.41
54 396 Torsten Bohlin Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AX5999 50m 27.51
55 289 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 27.54
56 432 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 50m 27.63
57 275 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 27.66
58 462 Erik Klasson Simklubben 1970 2003 AH1503 50m 27.76
59 100 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m 27.80
60 461 Sebastian Johansson Simklubben 1970 2002 AF7102 50m 27.81
61 3 Thomas Aksnes Haldens Svømmeklub 2003 50m 27.88
62 348 Elias Eriksson Mölndals Allmänna
Simsällskap
1994 AL7794 50m 27.91
63 182 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap 2002 AG3702 50m 28.08
64 544 Anton Bäckman Värnamo Simsällskap 2003 AD7103 50m 28.19
65 27 Albin Eriksson-Hemberg Simklubben Elfsborg 2001 AI0701 50m 28.23
66 139 Karl Bohlin Göteborg Sim 2001 AV6301 50m 28.28
67 32 Gustav Askengren Simklubben Elfsborg 2004 AA9904 50m 28.30
68 355 Marcus Sundblad Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AF4103 50m 28.39
69 8 Håkon Andreas Ekeroth Haldens Svømmeklub 2004 50m 28.41
70 194 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 50m 28.52
71 6 Magnus Olsen Kallar Haldens Svømmeklub 2001 50m 28.64
72 196 Victor Ekblad Jönköpings Simsällskap 2004 AJ5304 50m 28.99
73 92 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 50m 28.99
74 144 Loke Egnell Göteborg Sim 2003 AR2703 50m 29.01
75 145 Love Mellegård Fastén Göteborg Sim 2003 AS9503 50m 29.06
76 231 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 50m 29.12
77 177 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 50m 29.17
78 254 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 50m 29.20
79 48 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 50m 29.23
80 518 Kailan Jimenez Varberg Sim 2005 AE4505 50m 29.49
81 525 Alfred Hedberg Varberg Sim 2004 AO4904 50m 29.60
82 435 Maximus Murray Simklubben S 02 2003 AB0903 50m 29.67
83 364 Simon  Wretborn Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ0903 50m 29.78
84 237 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 50m 29.85
2002 AV0502
85 233 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 50m 30.03
2003 AN1703
86 414 Sixten Bohlin Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 30.09
2003 AY2903
87 343 Marcus Leijon Mariestads Simsällskap 2002 AB5902 50m 30.15
88 257 Elias Sjölander Karlstads Simsällskap 2003 AO3903 50m 30.22
89 527 Alvin Åkesson Varberg Sim 2005 AH4505 50m 30.29
90 42 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 50m 30.34
91 312 Anton Windeman Kungsbacka Simsällskap 2006 AM5906 50m 30.37
92 438 Hampus Klebom Simklubben S 02 2004 AC4504 50m 30.41
93 283 William Olsson Kungsbacka Simsällskap 2002 AT7502 50m 30.57
94 130 Eric Jigrup Göteborg Sim 2000 AU7700 50m 30.60
95 10 Joel Erlandsson Haldens Svømmeklub 2004 50m 30.62
96 502 Leon Heal Trollhättans Simsällskap 2003 AG0103 50m 30.71
97 288 Fredrik Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2004 AN2904 50m 30.77 RES
98 543 Hugo Ringblom Värnamo Simsällskap 2004 AB2104 50m 30.82 RES
99 149 Axel Lindström Göteborg Sim 2003 AW4503 50m 30.90 RES
2019-02-20 18:13:41 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner