2019-09-15   15:45:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Borås Speedo Meet 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
11 200m Fjärilsim Damer
Sponsor: Freker Sport
14&y 2:35.87 Selma Avdic Simklubben S02 SWE 2017-12-31
15-16 2:20.37 Edith Jernstedt Västerås SS SWE 2018-12-31
17&Ä 2:25.30 Erica Dahlgren Simklubben S02 SWE 2016-12-31
14 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 447 Ella Holmqvist Simklubben S 02 2005 AY3405 50m 2:39.20
2 26 Elsa Sjöström Simklubben Elfsborg 2006 AA0206 50m 2:59.13
3 45 Agnes Holmblad Simklubben Elfsborg 2006 AA5206 50m 3:03.89
4 253 Joline Bakken Karlstads Simsällskap 2005 AC1405 50m 3:05.69
5 107 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 50m 3:21.82 EFT
6 199 Ida Jonsson Jönköpings Simsällskap 2005 AJ8405 50m 3:30.64
7 313 Linnéa Fabian Kungsbacka Simsällskap 2005 BL5405 50m 3:33.64
8 106 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m
9 66 Hilda Hou Vasiiliagou Simklubben Elfsborg 2006 AM3606 50m
10 234 Nathalie Johansson Karlskoga Simförening 2006 AB2606 50m
11 41 Signe Wahlberg Simklubben Elfsborg 2005 AA7805 50m
12 241 Linneá Therus Karlskoga Simförening 2005 BC1805 50m
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 579 Cornelia Johansson Örebro Simallians 2003 AF1803 50m 2:25.96
2 437 Selma Avdic Simklubben S 02 2003 AM6803 50m 2:26.55
3 47 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg 2003 AU5403 50m 2:31.71
4 1 Amanda Fjellstad Haldens Svømmeklub 2003 50m 2:35.42
5 189 Natalie Stjärnås Jönköpings Simsällskap 2003 AL3403 50m 2:42.42
6 379 Astrid Virén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AV5204 50m 2:45.13
7 62 Cornelia Sundqvist Simklubben Elfsborg 2003 BP3403 50m 2:46.70
8 487 Nikita Kapron Skövde Simsällskap 2003 AL2803 50m 2:48.14
9 36 Sofie Persson Simklubben Elfsborg 2004 AB5804 50m 2:57.87
10 546 Siri Bälter Värnamo Simsällskap 2004 AB6804 50m 2:59.70
11 291 Klara Martinez Jonsson Kungsbacka Simsällskap 2004 BI4604 50m 3:06.05
12 464 Clara  Sandberg Simklubben 1970 2004 AH6604 50m 3:06.23
13 547 Jennifer Jingmark Värnamo Simsällskap 2003 AO0603 50m 3:13.21
14 117 Julia Jonsson Falköpings Simsällskap 2004 AR5804 50m
15 466 Ella Westerlund Simklubben 1970 2004 AL6604 50m
16 138 Ida Norlander Göteborg Sim 2003 BD2203 50m
17 135 Anna Maria Jökulsdottir Göteborg Sim 2003 BA4203 50m
18 134 Ebba Holmdahl Göteborg Sim 2003 BA2203 50m
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 629 Emilie Nyenget Løvberg Bærumsvømmerne 1995 50m 2:13.13
2 352 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AZ6600 50m 2:20.58
3 176 Tova Magnusson Jönköpings Simsällskap 2002 AC5802 50m 2:29.39
4 344 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 50m 2:32.45
5 424 Alexandra Jensen Simklubben Neptun 2001 BG6801 50m 2:38.01
6 179 Alice Thörnros Jönköpings Simsällskap 2001 AT8601 50m 2:41.88
7 594 Marit Cuperus Uddevalla Sim 2002 BD0202 50m 2:47.75
8 589 Matilda Torén Uddevalla Sim 2001 AO1601 50m 2:48.56
9 359 Amayah Bergman Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 BD1202 50m 2:48.56
10 Eskilstuna Simklubb 50m 2:48.65
91 Nora Laine 2000 AP8400
11 229 Matilda Ek Karlskoga Simförening 50m 3:01.44
2002 AG5202
12 282 Julia Voss Kungsbacka Simsällskap 50m 3:03.55
2001 BR7401
13 250 Louise Johansson Karlstads Simsällskap 50m
1999 BF0299
2019-02-20 18:13:44 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner