2019-09-21   02:39:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Borås Speedo Meet 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
26 50m Ryggsim Herrar
Sponsor: Speedo
Öppen 27.48 Mattias  Carlsson Malmö KK SWE 2018-12-31
Alla åldrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 620 Niksja Stojkovski Bærumsvømmerne 1994 50m 25.48
2 19 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 50m 27.52
3 337 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 50m 27.60
4 Bærumsvømmerne 50m 27.93
600 Jakob Bernstein 1995
5 Kungsbacka Simsällskap 50m 28.14
273 Oskar Johansson 1993 AY7593
6 Bærumsvømmerne 50m 28.23
631 Anders Christian Norheim 2000
7 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 28.30
347 Robin Andréasson 1988 AN7788
8 340 Filip Grimberg Linköpings Allmänna SS 1998 AL0198 50m 28.87
9 637 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 2003 50m 29.07
10 557 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 29.50
11 632 Henrik Christopher Norheim Bærumsvømmerne 2003 50m 29.71
12 559 Simon Brandt Väsby Simsällskap 2000 AJ4700 50m 29.83
13 538 Noah Svensson Värnamo Simsällskap 1999 AA7199 50m 29.83
14 22 Adam Albringer Simklubben Elfsborg 1999 AH8999 50m 30.01
15 365 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 50m 30.07
16 227 Igor Blagojevic Karlskoga Simförening 2000 AG5700 50m 30.12
17 208 Gabriel Eriksson Jönköpings Simsällskap 2004 AT2504 50m 30.16
18 185 Viktor Henrysson Jönköpings Simsällskap 2003 AE5303 50m 30.36
19 635 Espen Elias Nordeng Refstie Bærumsvømmerne 2002 50m 30.38
20 539 Robin Pettersson Värnamo Simsällskap 2000 AD2500 50m 30.48
21 20 Viktor Sjöström Simklubben Elfsborg 2001 AB2101 50m 30.51
22 603 Viktor Forafonov Bærumsvømmerne 2002 50m 30.56
23 16 William Westerlund Holappa Simklubben Elfsborg 1999 AC0599 50m 30.73
24 114 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap 2001 AK5701 50m 30.93
25 568 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 31.02
26 587 Edwin Larsson Uddevalla Sim 2001 AB3501 50m 31.21
27 396 Torsten Bohlin Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AX5999 50m 31.85
28 439 Noah Emanuelsson Simklubben S 02 2003 AI8703 50m 32.42
29 461 Sebastian Johansson Simklubben 1970 2002 AF7102 50m 32.43
30 32 Gustav Askengren Simklubben Elfsborg 2004 AA9904 50m 32.50
31 301 Hektor Kvarnlöf Kungsbacka Simsällskap 2004 AT0504 50m 32.52
32 593 Jakob Josephson Uddevalla Sim 2002 AN8102 50m 32.54
33 434 Oscar Sjöström Simklubben S 02 2003 AA2103 50m 32.56
34 203 Peter Jivanov Jönköpings Simsällskap 2002 AV8902 50m 32.64
35 173 Daniel Agestav Jönköpings Simsällskap 2002 AB7102 50m 32.80
36 145 Love Mellegård Fastén Göteborg Sim 2003 AS9503 50m 32.94
37 572 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 32.95
38 514 Malte Almqvist Varberg Sim 2004 AB9904 50m 33.04
39 13 Charlie Skoglund Macmillan Gjøvik Svømmeklubb 2004 50m 33.45
40 35 David Engström Simklubben Elfsborg 2001 AM1701 50m 33.46
41 363 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ7703 50m 33.57
42 48 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 50m 33.61
43 570 Ludvig Ahlström Väsby Simsällskap 2002 AK8302 50m 33.71
44 231 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 50m 33.88
45 435 Maximus Murray Simklubben S 02 2003 AB0903 50m 34.18
46 462 Erik Klasson Simklubben 1970 2003 AH1503 50m 34.21
47 383 Isak Andersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AP4304 50m 34.43
48 144 Loke Egnell Göteborg Sim 2003 AR2703 50m 34.48
49 8 Håkon Andreas Ekeroth Haldens Svømmeklub 2004 50m 34.73
50 518 Kailan Jimenez Varberg Sim 2005 AE4505 50m 34.80
51 515 Teo Mravac Varberg Sim 2004 AC8504 50m 34.81
52 182 Patrik Petkoczi Jönköpings Simsällskap 2002 AG3702 50m 35.43
53 257 Elias Sjölander Karlstads Simsällskap 2003 AO3903 50m 35.51
54 149 Axel Lindström Göteborg Sim 2003 AW4503 50m 35.61
55 210 David Liu Jönköpings Simsällskap 2004 AY4704 50m 35.69
56 6 Magnus Olsen Kallar Haldens Svømmeklub 2001 50m 35.72
57 543 Hugo Ringblom Värnamo Simsällskap 2004 AB2104 50m 35.84
58 283 William Olsson Kungsbacka Simsällskap 2002 AT7502 50m 35.85
59 58 Lowe Stenberg Simklubben Elfsborg 2006 AC2506 50m 36.00
60 42 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 50m 36.10
61 525 Alfred Hedberg Varberg Sim 2004 AO4904 50m 36.58
62 550 Jonathan Thelin Värnamo Simsällskap 2003 AT3303 50m 36.63
63 364 Simon  Wretborn Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AJ0903 50m 37.02
64 516 Viking Josefson Varberg Sim 2002 AQ2702 50m 37.14
65 130 Eric Jigrup Göteborg Sim 2000 AU7700 50m 37.24
66 202 Leopold Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2005 AG9105 50m 37.65
67 468 Melker Boman Simklubben 1970 2005 AB2905 50m 38.89
68 312 Anton Windeman Kungsbacka Simsällskap 2006 AM5906 50m 39.10
69 414 Sixten Bohlin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AY2903 50m 39.34
70 Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 39.59
388 Arvid Höglund 2005 AI5505
71 410 Jonathan Sandblom Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 AQ5705 50m 39.77
72 531 Måns Bengtsson Varberg Sim 2006 AN3106 50m 40.27
73 469 Leon Larsson Simklubben 1970 2005 AB6905 50m 40.39
74 295 Love Nystedt Kungsbacka Simsällskap 2005 AK4305 50m 40.39
75 59 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 50m 40.47
76 260 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 50m 40.70
77 529 Victor Josarp Varberg Sim 2006 AG9706 50m 40.73
78 10 Joel Erlandsson Haldens Svømmeklub 2004 50m 40.91
79 308 Albin Amrén Kungsbacka Simsällskap 2006 AL7106 50m 43.55
80 305 Max Törnqvist Kungsbacka Simsällskap 2006 AJ9106 50m 43.74
81 307 Gustav Freiholtz Kungsbacka Simsällskap 2006 AK1906 50m 43.81
82 239 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 50m 44.22
83 399 Max Holmberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 AN1705 50m 45.69
84 336 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 50m 46.19
85 294 Viggo Johnsson Kungsbacka Simsällskap 2006 AF4506 50m 51.26
86 21 Anes Cavka Simklubben Elfsborg 1999 AG9799 50m
87 310 Carl Sundqvist Kungsbacka Simsällskap 2005 AQ7705 50m
88 247 Erik Gissén Karlstads Simsällskap 1992 AL0992 50m
89 100 Alex Ly Eskilstuna Simklubb 2003 AE6103 50m
90 30 Albin Svenneby Simklubben Elfsborg 2001 AL4301 50m
91 509 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap 2002 AJ4102 50m
92 55 Eric Thörngren Simklubben Elfsborg 2006 AB2906 50m
93 471 Milton Hedendahl Simklubben 1970 2005 AC5305 50m
94 102 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m
95 554 Gustav Frödeberg Väsby Simsällskap 1997 AA5197 50m
96 92 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 50m
97 230 Philip Löfbom Karlskoga Simförening 2003 AC0903 50m RES
2019-02-20 18:14:21 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner