2020-04-02   21:36:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Borås Speedo Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl 09.00

Document
Heatlista
Borås Speedo Meet 2019
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar
Final 1 (9)
Sponsor: Paroy AB
14&y 1:07.03 Alvin Välkki Mölndals ASS SWE 2018-12-31
15-16 1:02.31 Melker Olsson SK Elfsborg SWE 2016-12-31
17&ä 58.15 Mattias Carlsson Malmö KK SWe 2018-12-31
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
1 50m
639 2 Alexander Nilsson 2005 MASS 50m
393 3 Vincent Olsson 2004 MASS 50m
310 4 Carl Sundqvist 2005 KUNGSBACKA 50m
21 5 Anes Cavka 1999 ELFSBORG 50m
92 6 Eskil Jonsson 2003 ESKILSTUNA 50m
247 7 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 50m
8 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
294 1 Viggo Johnsson 2006 KUNGSBACKA 1:45.79 50m
60 2 Alvar Ejdesjö 2005 ELFSBORG 1:39.53 50m
449 3 Jonas Shafie 2006 S 02 1:36.45 50m
55 4 Eric Thörngren 2006 ELFSBORG 1:31.99 50m
305 5 Max Törnqvist 2006 KUNGSBACKA 1:32.94 50m
505 6 Noel Heal 2005 TROLLHÄTTA 1:38.98 50m
307 7 Gustav Freiholtz 2006 KUNGSBACKA 1:41.39 50m
239 8 Viktor  Hellberg 2006 KARLSKO SF 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
10 1 Joel Erlandsson 2004 Haldens SK 1:30.10 50m
200 2 Melker Åkesson 2006 JÖNKÖPING 1:28.91 50m
531 3 Måns Bengtsson 2006 VARBERG 1:25.56 50m
261 4 Lex Albringer 2007 KARLSTAD 1:23.76 50m
260 5 Erik Pellfolk 2005 KARLSTAD 1:25.55 50m
151 6 August Rättgård 2003 GÖTEBORG 1:28.43 50m
205 7 Daniel Sainz 2006 JÖNKÖPING 1:28.99 50m
308 8 Albin Amrén 2006 KUNGSBACKA 1:31.14 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:23
Anm tid
Start ca:
312 1 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 1:22.58 50m
204 2 Theo Nordholm 2006 JÖNKÖPING 1:21.30 50m
343 3 Marcus Leijon 2002 MARIESTAD 1:20.09 50m
130 4 Eric Jigrup 2000 GÖTEBORG 1:19.84 50m
283 5 William Olsson 2002 KUNGSBACKA 1:19.89 50m
525 6 Alfred Hedberg 2004 VARBERG 1:20.21 50m
395 7 Ludvig Ling 2004 MASS 1:21.50 50m
506 8 Rasmus Kristiansson 2004 TROLLHÄTTA 1:22.67 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
42 1 Max Lidbom 2004 ELFSBORG 1:19.11 50m
196 2 Victor Ekblad 2004 JÖNKÖPING 1:19.02 50m
58 3 Lowe Stenberg 2006 ELFSBORG 1:18.01 50m
543 4 Hugo Ringblom 2004 VÄRNAMO SS 1:15.55 50m
518 5 Kailan Jimenez 2005 VARBERG 1:16.16 50m
248 6 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 1:18.76 50m
190 7 David Bergqvist 2005 JÖNKÖPING 1:19.08 50m
300 8 Gustaf Wänt 2004 KUNGSBACKA 1:19.36 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
27 1 Albin Eriksson-Hemberg 2001 ELFSBORG 1:15.20 50m
383 2 Isak Andersson 2004 MASS 1:14.14 50m
435 3 Maximus Murray 2003 S 02 1:12.67 50m
145 4 Love Mellegård Fastén 2003 GÖTEBORG 1:11.06 50m
13 5 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Gjøvik SK 1:12.03 50m
8 6 Håkon Andreas Ekeroth 2004 Haldens SK 1:13.25 50m
369 7 Max Swegmark 2004 MASS 1:14.28 50m
257 8 Elias Sjölander 2003 KARLSTAD 1:15.40 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
354 1 Linus Hagedorn 2002 MASS 1:10.70 50m
100 2 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 1:09.83 50m
439 3 Noah Emanuelsson 2003 S 02 1:09.13 50m
230 4 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 1:08.31 50m
177 5 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 1:09.06 50m
301 6 Hektor Kvarnlöf 2004 KUNGSBACKA 1:09.53 50m
434 7 Oscar Sjöström 2003 S 02 1:10.30 50m
461 8 Sebastian Johansson 2002 SK 1970 1:10.93 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:31
Anm tid
Start ca:
227 1 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 1:07.51 50m
16 2 William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG 1:07.48 50m
17 3 Anton Lornell 1998 ELFSBORG 1:07.09 50m
632 4 Henrik Christopher Norheim 2003 Bærum 1:05.95 50m
349 5 Christopher Jedel 1995 MASS 1:06.59 50m
114 6 Simon Svedberg 2001 FALKÖPING 1:07.45 50m
9 7 Andreas Forsström 2002 Haldens SK 1:07.50 50m
396 8 Torsten Bohlin 1999 MASS 1:07.97 50m
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
20 1 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 1:04.68 50m
22 2 Adam Albringer 1999 ELFSBORG 1:03.89 50m
340 3 Filip Grimberg 1998 LASS 1:01.38 50m
19 4 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 58.94 50m
337 5 Daniel Olsson 1996 LASS 59.22 50m
637 6 Jonas Milian Hestad Solberg 2003 Bærum 1:03.17 50m
587 7 Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA 1:04.12 50m
635 8 Espen Elias Nordeng Refstie 2002 Bærum 1:05.91 50m
2019-02-22 19:57:40 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner