Program för Borås Speedo Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag kl 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Borås Simarena |
Arrangör: |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
OLKA Sportresor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppen |
3:58.23 |
|
Adam Paulsson |
|
SK Elfsborg |
SWE |
|
|
2017-12-31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Magnus Olsen Kallar |
2001 |
Haldens SK |
5:04.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
2 |
|
Hugo Hilmersson |
2002 |
KUNGSBACKA |
5:03.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
3 |
|
Jonathan Thelin |
2003 |
VÄRNAMO SS |
4:55.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
4 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
KARLSTAD |
4:52.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Love Mellegård Fastén |
2003 |
GÖTEBORG |
4:55.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
6 |
|
Albin Rilby |
2004 |
S 02 |
4:58.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
7 |
|
Hampus Klebom |
2004 |
S 02 |
5:03.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
8 |
|
Hugo Ringblom |
2004 |
VÄRNAMO SS |
5:04.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
1 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
KUNGSBACKA |
4:44.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
2 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
VÄSBY SS |
4:43.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Leopold Grinnemo |
2005 |
JÖNKÖPING |
4:42.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
4 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
4:34.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
5 |
|
Simon Brandt |
2000 |
VÄSBY SS |
4:40.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
6 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
4:42.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
7 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
4:44.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
8 |
|
Patrik Petkoczi |
2002 |
JÖNKÖPING |
4:49.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
1 |
|
Edwin Larsson |
2001 |
UDDEVALLA |
4:31.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
571 |
2 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
VÄSBY SS |
4:29.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
592 |
3 |
|
Charlie Tranberg |
2002 |
UDDEVALLA |
4:27.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Albin Svenneby |
2001 |
ELFSBORG |
4:21.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
5 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
4:25.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
6 |
|
Erik Klasson |
2003 |
SK 1970 |
4:27.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Job Sanders |
2003 |
JÖNKÖPING |
4:29.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
8 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
4:33.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
1 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
4:15.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
2 |
|
Carl Göransson |
2000 |
VÄSBY SS |
4:10.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
3 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
4:03.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Marcus Holmquist |
2000 |
JÖNKÖPING |
4:02.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Melker Olsson |
2000 |
ELFSBORG |
4:02.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Christer Melberg |
2001 |
Haldens SK |
4:06.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
561 |
7 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
4:14.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
8 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
4:19.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 19:19:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|