2019-11-15   06:10:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 09:30 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Frida Christensen  2007    NEJST    25m  1:09.75 
15  Sofie Egholm  2009    NEJST    25m  59.24 
291  Freja Palsgaard Andreasen  2006  0692AT  HOBRO    25m  54.51 
134  Jasmin Jakobsen  2007    JARL    25m  54.74 
14  Sofie Borup  2007  0752AM  NEJST    25m  1:03.16 
308  Katrine Kjær Laugesen  2008  0846AM  HOBRO    25m   

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  0612AN  NEJST    25m  51.58 
Emilie Toft Iversen  2007    NEJST    25m  50.31 
12  Sandie Rysholt Pedersen  2000  0086BG  NEJST    25m  45.47 
Beate Christensen  2005  0548AW  NEJST    25m  46.02 
312  Liv Boldt Mousten  2009  0998AF  HOBRO    25m  51.04 
135  Ida Madsen  2007    JARL    25m  52.11 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Kirstine Hove  2006  0644AS  SNEDSTED    25m  43.22 
318  Mai Siem-Jørgensen  2008  0896AM  HOBRO    25m  41.89 
101  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  AABYBRO    25m  41.24 
296  Alice Boldsen  2007  0706AT  HOBRO    25m  41.50 
115  Malou Brogaard  2007  0766AR  BSK08    25m  42.90 
249  Andrea Ramløse  2006  0646AR  PINGVINEN    25m  44.59 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Clara Kornum  2007  0704AM  SØHESTEN    25m  39.35 
243  Alberte Rise  2007  0752AP  PINGVINEN    25m  38.92 
246  Amalie Kristensen  2006  0638AV  PINGVINEN    25m  38.72 
311  Caroline Rebo Mejlstrup  2008  0892AJ  HOBRO    25m  38.89 
302  Tilde Bonde Holm  2008  0816AM  HOBRO    25m  39.18 
41  Caroline Madsen  2005  0568AX  SNEDSTED    25m  39.85 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Nana Starcke Jeppesen  2006  0676AW  SØHESTEN    25m  37.49 
118  Signe Broe Larsen  2007  0756AR  BSK08    25m  36.92 
90  Carla Brix Rasmussen  2006  0656AW  AABYBRO    25m  36.70 
Freya Kobber Nielsen  2001  0152BD  NEJST    25m  36.86 
231  Anna Skovhus Lydersen  2007  0772AP  PINGVINEN    25m  37.34 
241  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  0552AX  PINGVINEN    25m  38.66 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Sofie Søe Møhlenberg  2004  0456AZ  BSK08    25m  36.19 
301  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  0658AV  HOBRO    25m  35.65 
316  Gudrun Pólsdóttir  2006  0698AS  HOBRO    25m  35.33 
240  Marie Elisabeth Thorsted  2006  0678AL  PINGVINEN    25m  35.54 
230  Lise Ingeborg Christianse  2007  0792AQ  PINGVINEN    25m  35.69 
238  Hannah Vixø Momme  2005  0502AS  PINGVINEN    25m  36.27 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Line Hejlesen  1974    NEJST    25m  35.00 
270  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  AARS    25m  34.64 
317  Iben Schønwandt  2003  0398BC  HOBRO    25m  34.31 
227  Ida Kold Dalsgaard  2005  0538AS  PINGVINEN    25m  34.59 
297  Helena Boldsen  2005  0524AU  HOBRO    25m  34.99 
268  Line Skov Nielsen  2003  0362BA  AARS    25m  35.05 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Mille Fischer Hovalt  2004  0456AW  SØHESTEN    25m  33.96 
40  Agnes Lyndrup  2004  0406AU  SNEDSTED    25m  33.81 
223  Laura Sofie Renneberg  2005  0578AW  PINGVINEN    25m  33.71 
152  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m  33.80 
226  Frida Juliansdottir  2005  0558AW  PINGVINEN    25m  33.81 
32  Sisse Ø. Nielsen  2003  0308BB  SØHESTEN    25m  34.08 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  33.24 
323  Ane Walmar  2007  0746AS  HOBRO    25m  32.40 
220  Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    25m  32.02 
188  Anna Christine Pedersen  2003  0372BE  AALBORG    25m  32.16 
195  Maja M S Sørensen  2004  0448AR  AALBORG    25m  32.54 
251  Zenia Christensen  2005  0572AL  SMUT    25m  33.32 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
307  Svea Tinggaard Larsen  2005  0542AT  HOBRO    25m  31.67 
196  Thea Holm Thomsen  2003  0328AP  AALBORG    25m  31.32 
158  Freja Klitgaard Larsen  2004  0494AU  NORD    25m  31.17 
306  Lucca Tinggaard Larsen  2004  0468AX  HOBRO    25m  31.25 
169  Emilie Sofie Hansen  2001  0168BE  AALBORG    25m  31.36 
156  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  31.73 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Mathilde Wisborg Fog  2003  0332BB  PINGVINEN    25m  30.28 
165  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  AALBORG    25m  29.92 
162  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  29.91 
93  Ida Rønnow  2006  0658AE  AABYBRO    25m  29.91 
38  Louise Hove  2002  0246BA  SNEDSTED    25m  30.27 
266  Sara Falch  2002  0208BA  AARS    25m  30.58 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    25m  29.52 
303  Ditte Toft Ibsen  2001  0102AP  HOBRO    25m  27.94 
217  Freja Romanski  2003  0308AI  PINGVINEN    25m  27.37 
176  Ghita Kobbelgaard  1995  9528AG  AALBORG    25m  27.45 
181  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    25m  29.14 
94  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  29.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark