2019-11-18   20:46:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 09:44 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Jonatan Schubart Nielsen  2006  0655AP  HOBRO    25m   
16  William Nicolajsen  2008    NEJST    25m  53.74 
293  Martin Hedegaard Balslev  2008  0815AH  HOBRO    25m  52.92 
138  Jonas Petersen  2009    JARL    25m  53.47 
Frederik Nielsen  2008    NEJST    25m  59.28 
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Oliver Størup  2006    NEJST    25m  50.45 
Mattie Christiansen  2008    NEJST    25m  47.27 
305  Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  0817AH  HOBRO    25m  45.72 
298  Elias Hansen  2009  0959AD  HOBRO    25m  46.24 
313  Håkon Bork Nielsen  2007  0783AL  HOBRO    25m  47.34 
108  Christian Abrahamsen  2009  0943AF  AABYBRO    25m  51.18 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Oskar Kragh Engbjerg  2008  0805AH  JARL    25m  45.12 
263  Kristian Ølgaard  2005  0549AP  AARS    25m  42.38 
29  Rasmus Starcke Jeppesen  2008  0813AI  SØHESTEN    25m  41.61 
43  Malthe Monberg  2006    SNEDSTED    25m  41.99 
320  Ditlev Sørensen  2009  0961AE  HOBRO    25m  44.35 
248  Gustav Ø. Pedersen  2008  0875AD  PINGVINEN    25m  45.12 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Vilmer Damgaard  2006  0605AP  AABYBRO    25m  41.07 
229  Victor Vixø Momme  2007  0793AJ  PINGVINEN    25m  40.41 
326  Magnus Østergaard  2008  0805AF  HOBRO    25m  39.25 
325  Peter Høenhof Vesterskov  2007  0755AI  HOBRO    25m  40.36 
290  Patrick Nørgaard Andersen  2006  0617AM  HOBRO    25m  40.81 
127  Nikolaj Baars  2008  0893AG  JARL    25m  41.46 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Tobias Schwab  2009  0985AF  SMUT    25m  38.73 
149  Rasmus Studsgaard  2004  0403AS  JARL    25m  37.57 
Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  NEJST    25m  36.96 
81  Mikkel Rubæk  2006  0671AP  AABYBRO    25m  37.32 
80  Sebastian Porsborg  2007  0797AH  AABYBRO    25m  38.30 
36  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  SNEDSTED    25m  39.00 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Claes Stenger  2005  0509AN  AABYBRO    25m  36.56 
42  Mathias Madsen  2004  0477AK  SNEDSTED    25m  36.00 
324  Frederik Vernersen  2005  0599AI  HOBRO    25m  35.61 
Alexander Gislund  2003  0307AR  NEJST    25m  35.70 
147  Sebastian Skov  2005  0587AP  JARL    25m  36.27 
210  Lucas Skjødt Broe  2007  0721AH  PINGVINEN    25m  36.86 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  32.11 
113  Sebastian Emil Thomsen  2002  0221AU  SØHESTEN    25m  31.56 
124  Oliver Feldthusen  2003  0301AP  BSK08    25m  31.15 
315  Per Odrich  2006  0635AA  HOBRO    25m  31.40 
189  Mikkel Pedersen  2004  0403AJ  AALBORG    25m  31.74 
209  Elias Bock Johansen  2005  0545AO  PINGVINEN    25m  35.53 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  30.66 
247  Jimmy Nielsen  2003  0325AE  PINGVINEN    25m  30.47 
87  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  30.24 
299  Lucas Hansen  2005  0581AL  HOBRO    25m  30.42 
265  Elmer Oosterhof  2005  0521AI  AARS    25m  30.53 
182  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    25m  30.93 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Mathias Jelle Thomsen  2002  0295AS  SØHESTEN    25m  29.81 
159  Danilo Møller  2004  0415AH  NORD    25m  29.64 
173  Malte P Iversen  2004  0403AN  AALBORG    25m  29.23 
174  Frederik P Justesen  2003  0383AL  AALBORG    25m  29.58 
192  Sander van der Pool  2002  0237AM  AALBORG    25m  29.81 
319  Malthe Spanggaard  2004  0473AK  HOBRO    25m  29.87 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Victor Borgen Elvensø  2001  0119AR  AABYBRO    25m  28.80 
191  Oliver Pedersen  2003  0317AJ  AALBORG    25m  28.44 
259  Nikolaj Jensen  2004  0401AL  AARS    25m  27.73 
204  Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  28.04 
205  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  PINGVINEN    25m  28.54 
267  Kim Møller Nielsen  1992  9217AA  AARS    25m  29.20 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Peter Christiansen  1975    NEJST    25m  27.00 
199  Joachim Hedegaard Nielsen  2002  0247AM  PINGVINEN    25m  26.81 
304  Lasse Jensen  2000  0011AF  HOBRO    25m  26.70 
327  Dion Drejer Delaney  2003  0327AL  PINGVINEN    25m  26.79 
178  Niklas T. Kristiansen  2000  0059AF  AALBORG    25m  26.94 
84  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  27.28 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Tobias Vestby Jensen  2003  0309AN  AARS    25m  26.54 
177  Jonathan L Kristensen  2000  0037AH  AALBORG    25m  26.14 
175  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  9807AK  AALBORG    25m  26.10 
193  Scott Stegenborg  2000  0063AH  AALBORG    25m  26.12 
190  Nicklas Pedersen  2001  0181AJ  AALBORG    25m  26.39 
207  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  26.56 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark