2019-11-16   23:05:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  06 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix  Finaler (5) 
Vejledende starttid 09:30 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Frederikshavn Mix  2004    FR.HAVN    25m   
20  Nejst Mix 3  2001    NEJST    25m   
141  Jarl Mix 3  2003    JARL    25m   
21  Nejst Mix 4  1974    NEJST    25m   
136  Jarl Mix 2  2006    JARL    25m   
33  Snedsted Mix  2004    SNEDSTED    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Nejst Mix 1  2007    NEJST    25m   
99  Aabybro Star Mix  2007    AABYBRO    25m  2:40.00 
288  Team Turbo 2  2008    HOBRO    25m  2:35.05 
272  Hsk Cookie Eaters  2006    HOBRO    25m  2:37.05 
145  Jarl Mix 4  2004    JARL    25m   
133  Jarl Mix 1  2007    JARL    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Team Turbo 1  2007    HOBRO    25m  2:30.05 
280  Hsk Mix 4  2006    HOBRO    25m  2:08.08 
186  Aalborg Mix 4  2003    AALBORG    25m  2:07.00 
120  Bsk08-2 Løb23  2003    BSK08    25m  2:07.66 
225  Pingvin Mix 5  2005    PINGVINEN    25m  2:14.00 
228  Pingvin Mix 6  2006    PINGVINEN    25m  2:30.20 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Pingvin Mix 4  2004    PINGVINEN    25m  2:04.10 
185  Aalborg Mix 3  2001    AALBORG    25m  1:58.00 
279  Hsk Mix 3  2004    HOBRO    25m  1:57.08 
213  Pingvin Mix 1  2002    PINGVINEN    25m  1:57.40 
219  Pingvin Mix 3  2003    PINGVINEN    25m  1:58.60 
89  Aabybro Extremes  2003    AABYBRO    25m  2:07.00 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Aalborg Mix 2  1999    AALBORG    25m  1:53.50 
183  Aalborg Mix 1  1995    AALBORG    25m  1:50.00 
277  Hsk Mix 1  1986    HOBRO    25m  1:45.08 
103  Aabybro Unbelievable  2003    AABYBRO    25m  1:49.00 
216  Pingvin Mix 2  2003    PINGVINEN    25m  1:52.20 
278  Hsk Mix 2  2003    HOBRO    25m  1:54.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark