2020-01-19   22:29:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 16:00 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
20  Marie Bertram  2006  0672AQ  LYSENG    25m   
162  Anna Dora Bernsdorf  2006  0636AW  DELFINEN    25m   
189  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  NORD    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Rikke Friis Kanstrup  2006  0634AR  HEI    25m  1:46.32 
24  Anna Ancker  2006  0692AI  LYSENG    25m  1:44.92 
137  Anne Katrine Dige  2006  0654AF  SKOVBAKKEN    25m  1:43.16 
165  Anne Stamholt  2006  0652AM  HADERSLEV    25m  1:39.71 
211  Mia Borup Mølgaard  2006  0626AM  SILKEBORG    25m  1:40.15 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  0626AO  PINGVINEN    25m  1:44.47 
188  Pernille Petersen  2006  0638AN  JARL    25m  1:46.04 
92  Therese T. Kallestrup  2006  0614AT  AGF    25m  1:47.87 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  1:38.09 
160  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  BRÆDSTRUP    25m  1:36.58 
169  Nellie Vad Bisgaard  2006  0658AS  HOBRO    25m  1:35.67 
138  Amalie F. Piiters  2006  0628AT  H2Odense    25m  1:34.80 
55  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  0662AR  ESBJERG    25m  1:35.53 
200  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  0696AS  SKIVE    25m  1:36.26 
210  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    25m  1:36.96 
175  Signe Kristensen  2006  0624AK  HORSENS    25m  1:38.44 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Mejse Vinther-Okholm  2006  0646AV  H2Odense    25m  1:31.76 
187  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  1:31.51 
166  Anne Thastrup-Hansen  2006  0688AV  HADERSLEV    25m  1:30.39 
214  Elea Amalie Poulsen  2006  0672AJ  SILKEBORG    25m  1:30.21 
91  Marie Kromann Møller  2006  0654AM  AGF    25m  1:30.35 
193  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  1:30.59 
134  Sofie Nørskov Willumsen  2006  0656AE  SKOVBAKKEN    25m  1:31.56 
117  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  1:32.92 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Mille Dahl Lindholm  2006  0662AK  HOLSTEBRO    25m  1:29.66 
229  Ida Rønnow  2006  0658AE  AABYBRO    25m  1:28.91 
241  Line Gjelstrup  2006  0658AC  AALBORG    25m  1:28.80 
35  Anna Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m  1:28.07 
161  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRÆDSTRUP    25m  1:28.17 
12  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE    25m  1:28.82 
243  Luanna Russo  2006  0604AM  AALBORG    25m  1:29.22 
226  Therese J Helt  2006  0658AK  AABYBRO    25m  1:29.86 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  1:27.34 
224  Clara Kapke  2006  0614AB  SØNDERBORG    25m  1:26.50 
159  Stella Harpøth  2006  0656AH  BRÆDSTRUP    25m  1:25.42 
87  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    25m  1:24.69 
27  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  1:25.11 
184  Laura Håkonsson  2006  0646AO  IKAST    25m  1:25.98 
212  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    25m  1:27.32 
113  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  1:27.69 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Karoline R. Frederiksen  2006  0638AH  ESBJERG    25m  1:23.91 
21  Maria Lysgaard  2006  0682AC  LYSENG    25m  1:23.24 
57  Emilie Øhlenschlæger  2006  0652AC  ESBJERG    25m  1:21.55 
249  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    25m  1:14.46 
108  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  1:21.38 
15  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE    25m  1:23.20 
90  Karoline Hansfort  2006  0668AM  AGF    25m  1:23.51 
67  Sofie A. Wolf  2006  0686AF  ESBJERG    25m  1:24.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark