2019-12-07   23:31:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 10:14 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
192  Frederik Laursen  2005  0561AI  NORD    25m  1:17.35 
125  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m  1:17.25 
128  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  1:17.29 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    25m  1:17.04 
170  Lucas Hansen  2005  0581AL  HOBRO    25m  1:16.82 
111  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    25m  1:16.71 
119  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  1:16.38 
89  Thor Bruun Bisgaard  2005  0569AA  AGF    25m  1:16.55 
29  Axel Kenneth Thomsen  2005  0541AJ  KOLDING    25m  1:16.74 
228  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  AABYBRO    25m  1:16.91 
126  Emil Ulrich Sørensen  2005  0575AM  VIBORG    25m  1:17.22 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  1:15.84 
106  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  1:15.71 
244  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    25m  1:15.53 
158  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  1:15.24 
53  Andreas Nikolajsen  2005  0595AC  ESBJERG    25m  1:15.33 
44  Magnus Fogh  2005  0503AH  HEI    25m  1:15.64 
133  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  SKOVBAKKEN    25m  1:15.78 
59  Hjalte S Mathiasen  2005  0531AM  ESBJERG    25m  1:16.22 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  FREM    25m  1:14.44 
155  Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  AUNING    25m  1:14.22 
75  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  1:14.03 
74  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  1:13.55 
54  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  1:14.01 
77  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  1:14.21 
88  Viggo Lind Toustrup  2005  0561AJ  AGF    25m  1:14.32 
66  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  1:14.65 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  1:13.03 
18  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  1:12.46 
219  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  1:12.25 
132  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  SKOVBAKKEN    25m  1:11.53 
182  Kasper Jensen  2005  0559AJ  IKAST    25m  1:12.23 
45  Casper Boest  2005  0585AK  HEI    25m  1:12.37 
61  Karl Heeb  2005  0581AM  ESBJERG    25m  1:13.02 
48  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  1:13.29 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  1:11.19 
245  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    25m  1:10.43 
13  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  1:09.79 
100  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  1:09.65 
180  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  1:09.71 
237  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    25m  1:10.18 
231  Christoffer P. Voldbjerg  2005  0545AH  AALBORG    25m  1:11.01 
176  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  1:11.46 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  1:08.89 
116  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  1:08.74 
101  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  1:08.57 
81  Anders Sanggaard  2005  0519AH  AGF    25m  1:04.66 
171  Christian Thorhauge  2005  0545AM  HOBRO    25m  1:06.99 
73  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  1:08.73 
37  Mads Drechsler  2005  0561AH  HOLSTEBRO    25m  1:08.78 
50  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  1:08.91 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark