2019-12-06   22:04:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
 
Løb 12, 400m Medley Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 11:26 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
103  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m   
110  Mads Iversen  2004  0491AG  VEJLE    25m   
104  Viktor Enevold Sørensen  2004  0457AL  THISTED    25m   
46  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m   
64  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m   
83  Søren Have  2004  0449AE  AGF    25m  5:56.31 
247  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  5:42.51 
190  Mathias Frahm Feldtmose  2004  0425AL  NORD    25m  5:53.07 
14  Mads Himmelstrup Andersen  2004  0495AG  RINGE    25m  6:03.85 
178  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m   
52  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Kris Jensen  2004  0489AK  AARS    25m  5:37.87 
Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  5:36.02 
233  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  5:32.61 
225  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  5:30.52 
129  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  5:30.78 
105  Mads Sander Andersen  2004  0435AR  THISTED    25m  5:34.43 
147  Mathias E. Kristiansen  2004  0445AQ  H2Odense    25m  5:37.45 
148  Jonathan Nejmann  2004  0423AO  H2Odense    25m  5:41.26 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
115  Sebastian Neesgaard  2004  0425AH  VEJLE    25m  5:28.38 
16  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  5:27.57 
194  Andreas Torp  2004  0409AA  NORD    25m  5:24.55 
142  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    25m  5:18.11 
246  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  5:24.06 
114  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  0499AC  VEJLE    25m  5:27.48 
146  Alex Fogt  2004  0487AO  H2Odense    25m  5:27.99 
26  Asger Als Olsen  2004  0461AJ  KOLDING    25m  5:30.30 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  5:15.62 
123  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  5:14.37 
82  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    25m  5:08.66 
135  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  5:05.18 
236  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  5:06.28 
239  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  5:12.41 
22  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  5:14.94 
31  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  5:16.00 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  5:03.32 
181  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  4:59.04 
136  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  SKOVBAKKEN    25m  4:49.86 
56  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  4:48.12 
140  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  4:48.58 
23  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  4:56.90 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  5:02.56 
102  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  5:04.34 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark