2019-12-15   16:38:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
 
Løb 20, 200m Medley Herrer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 11:04 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Axel Kenneth Thomsen  2005  0541AJ  KOLDING    25m  2:53.61 
44  Magnus Fogh  2005  0503AH  HEI    25m  2:52.24 
228  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  AABYBRO    25m  2:51.42 
111  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    25m  2:48.96 
59  Hjalte S Mathiasen  2005  0531AM  ESBJERG    25m  2:50.78 
155  Mathias Nybro Laursen  2005  0503AN  AUNING    25m  2:52.17 
192  Frederik Laursen  2005  0561AI  NORD    25m  2:53.46 
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    25m  2:47.87 
126  Emil Ulrich Sørensen  2005  0575AM  VIBORG    25m  2:46.27 
119  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  2:45.85 
128  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  2:44.85 
48  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  2:45.20 
208  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    25m  2:45.92 
88  Viggo Lind Toustrup  2005  0561AJ  AGF    25m  2:46.60 
106  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  2:48.68 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  FREM    25m  2:43.65 
45  Casper Boest  2005  0585AK  HEI    25m  2:41.75 
54  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  2:40.09 
74  Johan Erdmann Christensen  2005  0553AH  DELTA    25m  2:39.51 
89  Thor Bruun Bisgaard  2005  0569AA  AGF    25m  2:39.54 
244  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    25m  2:40.38 
222  Søren Winther Hald  2005  0551AK  STRUER    25m  2:42.55 
170  Lucas Hansen  2005  0581AL  HOBRO    25m  2:43.95 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Peter Rom Poulsen  2005  0593AJ  ERRITSØ    25m  2:38.85 
176  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  2:37.36 
18  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  2:37.11 
77  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  2:36.78 
182  Kasper Jensen  2005  0559AJ  IKAST    25m  2:36.81 
158  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  2:37.17 
Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  2:37.47 
219  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  2:39.15 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  SKOVBAKKEN    25m  2:36.28 
53  Andreas Nikolajsen  2005  0595AC  ESBJERG    25m  2:35.74 
14  Mads Himmelstrup Andersen  2004  0495AG  RINGE    25m  2:35.33 
190  Mathias Frahm Feldtmose  2004  0425AL  NORD    25m  2:35.09 
129  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  2:35.31 
105  Mads Sander Andersen  2004  0435AR  THISTED    25m  2:35.64 
114  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  0499AC  VEJLE    25m  2:35.81 
75  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  2:36.36 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  2:35.00 
36  Gustav K Kjeldsen  2004  0447AQ  HOLSTEBRO    25m  2:34.04 
115  Sebastian Neesgaard  2004  0425AH  VEJLE    25m  2:33.92 
247  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  2:33.47 
178  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m  2:33.88 
26  Asger Als Olsen  2004  0461AJ  KOLDING    25m  2:33.99 
147  Mathias E. Kristiansen  2004  0445AQ  H2Odense    25m  2:34.95 
66  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  2:35.03 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  2:33.38 
225  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  2:32.59 
239  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  2:32.17 
37  Mads Drechsler  2005  0561AH  HOLSTEBRO    25m  2:31.76 
204  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  2:32.16 
50  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  2:32.38 
233  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  2:32.84 
148  Jonathan Nejmann  2004  0423AO  H2Odense    25m  2:33.40 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Alex Fogt  2004  0487AO  H2Odense    25m  2:31.05 
83  Søren Have  2004  0449AE  AGF    25m  2:31.00 
52  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  2:30.77 
46  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    25m  2:30.35 
194  Andreas Torp  2004  0409AA  NORD    25m  2:30.60 
132  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  SKOVBAKKEN    25m  2:30.83 
256  Kris Jensen  2004  0489AK  AARS    25m  2:31.00 
196  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  2:31.47 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    25m  2:29.43 
246  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  2:28.82 
82  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    25m  2:28.34 
31  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  2:27.51 
103  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m  2:27.69 
142  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    25m  2:28.77 
73  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  2:29.06 
104  Viktor Enevold Sørensen  2004  0457AL  THISTED    25m  2:29.99 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  2:25.59 
236  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  2:24.86 
102  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  2:23.12 
197  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  2:22.90 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  2:22.97 
16  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  2:23.44 
22  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  2:25.56 
64  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  2:25.68 

 
Heat 11 (12) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  2:20.71 
110  Mads Iversen  2004  0491AG  VEJLE    25m  2:18.45 
140  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  2:15.02 
56  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  2:14.35 
136  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  SKOVBAKKEN    25m  2:14.94 
23  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  2:17.72 
181  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  2:18.63 
135  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  2:22.20 

 
Heat 12 (12) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  2:28.18 
180  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  2:25.91 
81  Anders Sanggaard  2005  0519AH  AGF    25m  2:24.72 
101  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  2:18.74 
231  Christoffer P. Voldbjerg  2005  0545AH  AALBORG    25m  2:24.03 
171  Christian Thorhauge  2005  0545AM  HOBRO    25m  2:25.32 
237  Inas Ilic  2005  0591AE  AALBORG    25m  2:27.14 
116  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  2:28.20 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark