2019-12-15   20:02:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 16:31 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
198  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m   
207  Freja Buchholt Kristensen  2005  0564AS  SILKEBORG    25m   
191  Karoline Iversen  2005  0528AM  NORD    25m   
86  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Stine Mejdahl  2005  0548AT  AALBORG    25m   
32  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    25m   
72  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    25m   
124  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m   
76  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m   
40  Mille Broholm Brixen  2005  0504AG  HOLSTEBRO    25m   
145  Mathilde Stilund  2005  0556AH  H2Odense    25m   
80  Caroline Bomholt Jensen  2005  0556AS  BSK08    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    25m   
58  Femke Iris Keulen  2005  0582AS  ESBJERG    25m   
96  Sofie Kruse Rasmussen  2005  0502AQ  ST-NEPTUN    25m   
65  Mathilde Hedekær Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  3:45.31 
195  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    25m   
99  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m   
258  Mille Veiler  2005  0526AX  KOLDING    25m   
242  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Hannah Vixø Momme  2005  0502AS  PINGVINEN    25m  3:25.18 
38  Sofie Bjerre  2005  0514AN  HOLSTEBRO    25m  3:19.44 
19  Nanna Langvad  2005  0512BA  LYSENG    25m  3:19.31 
Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    25m  3:15.85 
220  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    25m  3:19.22 
163  Sophie Møller Madsen  2005  0536BA  DELFINEN    25m  3:19.42 
167  Maja Stamholt  2005  0528AH  HADERSLEV    25m  3:21.39 
201  Nicoline Bang Mosegaard  2005  0562AS  SKIVE    25m  3:30.42 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  ST-NEPTUN    25m  3:14.28 
227  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  3:13.07 
213  Silke Maria Pjengaard  2005  0578AR  SILKEBORG    25m  3:11.35 
130  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  3:10.85 
203  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    25m  3:11.21 
209  Ester Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    25m  3:11.96 
17  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  3:13.29 
149  Esther Ellegaard Nielsen  2005  0598AN  H2Odense    25m  3:14.66 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Elisabeth Vingborg  2005  0526AL  VIBORG    25m  3:10.01 
41  Maja Fjordside Jensen  2005  0548AM  HOLSTEBRO    25m  3:08.76 
109  Emilie Moberg  2005  0534AI  VEJLE    25m  3:07.77 
Linea Lodberg Klein  2005  0536AK  PINGVINEN    25m  3:05.95 
240  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    25m  3:07.25 
177  Weronika L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    25m  3:08.21 
97  Amalie Nyvang Jensen  2005  0526AM  THISTED    25m  3:09.30 
202  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  3:10.21 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  3:04.97 
232  Cecilie Nørgaard Frost  2005  0598AM  AALBORG    25m  3:04.33 
235  Camilla Nørgaard Frost  2005  0588AM  AALBORG    25m  3:01.71 
60  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  3:00.22 
206  Line Knudsen  2005  0532AM  SILKEBORG    25m  3:01.56 
112  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    25m  3:02.26 
25  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  3:04.69 
Cassandra Spring  2005  0546AR  PINGVINEN    25m  3:05.84 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  2:59.58 
85  Ida Emilie Hindberg  2005  0528AQ  AGF    25m  2:56.34 
98  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  2:55.55 
84  Malou Sejr  2005  0572AB  AGF    25m  2:54.97 
183  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  IKAST    25m  2:55.30 
221  Annabella Bing Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  2:55.68 
30  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  2:59.54 
223  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  3:00.03 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Fenja Romanski  2005  0598AH  PINGVINEN    25m  2:52.91 
141  Agnete Habermann  2005  0576AA  H2Odense    25m  2:51.25 
51  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  2:44.41 
205  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    25m  2:38.29 
250  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    25m  2:41.54 
11  Anna Rønn  2005  0552AD  RINGE    25m  2:46.43 
63  Marie Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  2:52.30 
156  Jette Muusmann  2005  0532AO  BOV    25m  2:53.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark