2019-12-06   23:59:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

13_S
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Romanski Fenja  2005  PINGVINEN  0598AH  25 m  2:08.73   
223  Jensen Ellen  2005  SØNDERBORG  0546AF  25 m  2:13.03   
124  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  2:14.19   
11  Rønn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  2:14.29   
19  Langvad Nanna  2005  LYSENG  0512BA  25 m  2:14.60   
95  Larsen Laura Vedel  2005  ST-NEPTUN  0554AK  25 m  2:16.22   
235  Frost Camilla Nørgaard  2005  AALBORG  0588AM  25 m  2:16.31   
17  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  2:16.88   
32  Piihl Victoria Fræhr  2005  KOLDING  0598AJ  25 m  2:17.13   
10  249  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  25 m  2:17.20   
11  99  Bach Tilde Søe  2005  THISTED  0524AH  25 m  2:17.28   
12  96  Rasmussen Sofie Kruse  2005  ST-NEPTUN  0502AQ  25 m  2:17.29   
13  84  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  25 m  2:17.99   
14  205  Holstein Mette  2005  SILKEBORG  0552AI  25 m  2:18.59   
15  250  Bager Mathilde  2005  AALBORG  0524AN  25 m  2:18.59   
16  220  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  25 m  2:18.81   
17  221  Lauritzen Annabella Bing  2005  SILKEBORG  0586AG  25 m  2:18.86   
18  227  Jensen Ophelia Kronborg  2005  AABYBRO  0508AW  25 m  2:19.00   
19  85  Hindberg Ida Emilie  2005  AGF  0528AQ  25 m  2:19.01   
20  67  Wolf Sofie A.  2006  ESBJERG  0686AF  25 m  2:19.14   
21  167  Stamholt Maja  2005  HADERSLEV  0528AH  25 m  2:19.75   
22  198  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  2:20.02   
23  232  Frost Cecilie Nørgaard  2005  AALBORG  0598AM  25 m  2:20.17   
24  141  Habermann Agnete  2005  H2Odense  0576AA  25 m  2:20.45   
25  203  Friis Maja  2005  SILKEBORG  0574AP  25 m  2:20.85   
26  130  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  2:21.04   
27  224  Kapke Clara  2006  SØNDERBORG  0614AB  25 m  2:21.11   
28  156  Muusmann Jette  2005  BOV  0532AO  25 m  2:21.34   
29  51  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  2:21.48   
30  234  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  25 m  2:21.72   
31  212  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  2:21.85   
32  187  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  2:22.03   
33  201  Mosegaard Nicoline Bang  2005  SKIVE  0562AS  25 m  2:22.06   
34  240  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  25 m  2:22.64   
35  165  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  25 m  2:23.30   
36  258  Veiler Mille  2005  KOLDING  0526AX  25 m  2:23.31   
37  177  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  2:23.49   
38  40  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  2:24.02   
39  161  Stoltenhoff Katrine  2006  BRÆDSTRUP  0672AM  25 m  2:24.05   
40  206  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  2:24.29   
41  195  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  2:24.56   
42  229  Rønnow Ida  2006  AABYBRO  0658AE  25 m  2:24.59   
43  238  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  25 m  2:24.81   
44  Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  25 m  2:24.99   
45  137  Dige Anne Katrine  2006  SKOVBAKKEN  0654AF  25 m  2:25.03   
46  209  Lauritsen Ester  2005  SILKEBORG  0536AQ  25 m  2:26.13   
47  63  Jensen Marie  2005  ESBJERG  0516AO  25 m  2:26.21   
48  213  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  2:26.70   
49  183  Holme Sofie Dyg  2005  IKAST  0598AO  25 m  2:26.72   
50  145  Stilund Mathilde  2005  H2Odense  0556AH  25 m  2:26.76   
51  202  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  2:26.93   
52  12  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  2:27.02   
53  168  Andersen Karoline Prang  2005  HOBRO  0534AH  25 m  2:27.66   
54  47  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  2:27.87   
55  185  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  2:28.16   
56  38  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  2:28.39   
57  163  Madsen Sophie Møller  2005  DELFINEN  0536BA  25 m  2:28.71   
58  58  Keulen Femke Iris  2005  ESBJERG  0582AS  25 m  2:28.77   
59  108  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  2:28.78   
60  41  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  2:28.89   
61  97  Jensen Amalie Nyvang  2005  THISTED  0526AM  25 m  2:30.03   
62  248  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  25 m  2:30.27   
63  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  25 m  2:30.31   
64  20  Bertram Marie  2006  LYSENG  0672AQ  25 m  2:30.64   
65  109  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  2:30.81   
66  76  Nørgaard Mathilde Linnet  2005  DELTA  0542AQ  25 m  2:30.94   
67  80  Jensen Caroline Bomholt  2005  BSK08  0556AS  25 m  2:31.02   
68  207  Kristensen Freja Buchholt  2005  SILKEBORG  0564AS  25 m  2:31.42   
69  166  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  25 m  2:31.47   
70  39  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  2:31.62   
71  27  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  25 m  2:31.68   
72  162  Bernsdorf Anna Dora  2006  DELFINEN  0636AW  25 m  2:31.74   
73  117  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  2:32.09   
74  87  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  25 m  2:32.45   
75  79  Vestergaard Kristine  2005  BSK08  0596AH  25 m  2:32.97   
76  188  Petersen Pernille  2006  JARL  0638AN  25 m  2:33.13   
77  184  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  2:33.16   
78  189  Abel Aia Caroline  2006  NORD  0666AL  25 m  2:33.17   
79  86  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  25 m  2:33.28   
80  92  Kallestrup Therese T.  2006  AGF  0614AT  25 m  2:33.51   
81  112  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  2:33.54   
82  98  Hovmark Ida  2005  THISTED  0528AG  25 m  2:34.15   
83  25  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  25 m  2:34.30   
84  210  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  2:34.78   
85  169  Bisgaard Nellie Vad  2006  HOBRO  0658AS  25 m  2:34.92   
86  90  Hansfort Karoline  2006  AGF  0668AM  25 m  2:35.02   
87  191  Iversen Karoline  2005  NORD  0528AM  25 m  2:35.04   
88  149  Nielsen Esther Ellegaard  2005  H2Odense  0598AN  25 m  2:35.23   
89  175  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  2:35.61   
90  57  Øhlenschlæger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  2:35.66   
91  30  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  25 m  2:35.80   
92  127  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  2:35.82   
93  60  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  2:35.89   
94  241  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  25 m  2:36.02   
95  35  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  2:36.05   
96  Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  25 m  2:36.53   
97  Momme Hannah Vixø  2005  PINGVINEN  0502AS  25 m  2:36.55   
98  15  Hemmeløff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  2:36.82   
99  Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  25 m  2:37.00   
100  43  Kanstrup Rikke Friis  2006  HEI  0634AR  25 m  2:37.17   
101  65  Mischorr Mathilde Hedekær  2005  ESBJERG  0522AS  25 m  2:37.49   
102  55  Pedersen Cecilie Baltzer  2006  ESBJERG  0662AR  25 m  2:37.89   
103  211  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  2:38.36   
104  200  Lindb Mathilde Kirkegaard  2006  SKIVE  0696AS  25 m  2:38.80   
105  91  Møller Marie Kromann  2006  AGF  0654AM  25 m  2:39.58   
106  134  Willumsen Sofie Nørskov  2006  SKOVBAKKEN  0656AE  25 m  2:41.22   
107  214  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  2:41.30   
108  160  Rasmussen Annemone  2006  BRÆDSTRUP  0674AC  25 m  2:41.37   
109  193  Sørensen Mathilde Hoff  2006  NORD  0654AS  25 m  2:41.81   
110  62  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  2:42.49   
111  159  Harpøth Stella  2006  BRÆDSTRUP  0656AH  25 m  2:42.51   
112  243  Russo Luanna  2006  AALBORG  0604AM  25 m  2:43.10   
113  24  Ancker Anna  2006  LYSENG  0692AI  25 m  2:43.48   
114  230  Larsen Alma Bach  2006  AALBORG  0674AR  25 m  2:46.35   
115  199  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m  2:47.51   
116  21  Lysgaard Maria  2006  LYSENG  0682AC  25 m  2:48.06   
117  113  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  2:49.37   
118  138  Piiters Amalie F.  2006  H2Odense  0628AT  25 m  2:58.91   
119  226  Helt Therese J  2006  AABYBRO  0658AK  25 m  2:59.48   
120  72  Riber Frederikke  2005  DELTA  0598AP  25 m     
121  139  Vinther-Okholm Mejse  2006  H2Odense  0646AV  25 m     
122  242  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark