2019-12-14   22:01:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
23  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  2:00.04   
135  Mikkelsen Mads  2004  SKOVBAKKEN  0491AC  25 m  2:02.84   
101  Jørgensen Sebastian  2005  THISTED  0565AD  25 m  2:04.09   
10  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  2:04.17   
245  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  25 m  2:04.28   
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  25 m  2:05.08   
56  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  2:06.15   
110  Iversen Mads  2004  VEJLE  0491AG  25 m  2:07.35   
236  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  25 m  2:07.63   
10  231  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  25 m  2:07.87   
11  197  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  2:07.91   
12  196  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  2:07.96   
13  181  Håkonsson Rasmus  2004  IKAST  0449AH  25 m  2:08.36   
14  16  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  2:08.48   
15  22  Rosenborg Lucas  2004  LYSENG  0481AH  25 m  2:08.91   
16  204  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  25 m  2:09.20   
17  102  Mathiasen Asger  2004  THISTED  0427AI  25 m  2:09.61   
18  171  Thorhauge Christian  2005  HOBRO  0545AM  25 m  2:09.61   
19  116  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  2:09.93   
20  140  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  2:10.33   
21  123  Kallesøe Andreas Weis  2004  VIBORG  0491AM  25 m  2:10.57   
22  246  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  25 m  2:10.64   
23  225  Neumann Emil  2004  SØNDERBORG  0465AH  25 m  2:10.93   
24  237  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  25 m  2:11.02   
25  147  Kristiansen Mathias E.  2004  H2Odense  0445AQ  25 m  2:11.54   
26  136  Lamberg Viktor Lei  2004  SKOVBAKKEN  0477AE  25 m  2:11.86   
27  219  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  25 m  2:11.94   
28  233  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  25 m  2:12.18   
29  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  25 m  2:12.24   
30  83  Have Søren  2004  AGF  0449AE  25 m  2:12.50   
31  158  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  2:13.12   
32  36  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  2:13.22   
33  64  Nielsen Mathias Marbæk  2004  ESBJERG  0435AE  25 m  2:13.24   
34  52  Mose Anders  2004  ESBJERG  0411AD  25 m  2:13.60   
35  49  Johannessen Anders Mosbæk  2005  FREM  0529AG  25 m  2:13.65   
36  81  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  25 m  2:14.03   
37  103  Hansen Gustav  2004  THISTED  0415AM  25 m  2:14.15   
38  31  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  2:14.23   
39  82  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  25 m  2:14.33   
40  180  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:14.37   
41  178  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:15.32   
42  257  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  2:16.23   
43  114  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  25 m  2:16.91   
44  50  Klicman Sebastian Emil F.  2005  FREM  0561AE  25 m  2:17.00   
45  164  Poulsen Peter Rom  2005  ERRITSØ  0593AJ  25 m  2:17.07   
46  132  Østerberg Gustav Dalby  2005  SKOVBAKKEN  0571AC  25 m  2:17.11   
47  115  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  2:17.24   
48  239  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  25 m  2:17.59   
49  104  Sørensen Viktor Enevold  2004  THISTED  0457AL  25 m  2:17.63   
50  89  Bisgaard Thor Bruun  2005  AGF  0569AA  25 m  2:17.81   
51  14  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  2:18.79   
52  53  Nikolajsen Andreas  2005  ESBJERG  0595AC  25 m  2:19.46   
53  244  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  25 m  2:19.77   
54  46  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  2:20.19   
55  142  Pedersen Christoffer R.S.  2004  H2Odense  0405AA  25 m  2:20.31   
56  73  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  25 m  2:20.79   
57  26  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  2:21.30   
58  129  Henriksen Kasper  2004  VIBORG  0441AM  25 m  2:21.33   
59  222  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  2:21.60   
60  146  Fogt Alex  2004  H2Odense  0487AO  25 m  2:21.65   
61  256  Jensen Kris  2004  AARS  0489AK  25 m  2:22.23   
62  61  Heeb Karl  2005  ESBJERG  0581AM  25 m  2:22.27   
63  28  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  2:22.53   
64  77  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  25 m  2:22.70   
65  148  Nejmann Jonathan  2004  H2Odense  0423AO  25 m  2:22.73   
66  37  Drechsler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  2:22.92   
67  48  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  25 m  2:23.79   
68  118  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  2:23.94   
69  75  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  25 m  2:25.01   
70  170  Hansen Lucas  2005  HOBRO  0581AL  25 m  2:25.11   
71  176  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  2:25.71   
72  18  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  2:26.07   
73  100  Kjær Kristian  2005  THISTED  0595AD  25 m  2:26.13   
74  106  Vesterby Philip  2005  THISTED  0567AD  25 m  2:26.43   
75  182  Jensen Kasper  2005  IKAST  0559AJ  25 m  2:26.79   
76  247  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  25 m  2:27.10   
77  74  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  25 m  2:27.38   
78  125  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  2:28.24   
79  194  Torp Andreas  2004  NORD  0409AA  25 m  2:28.48   
80  155  Laursen Mathias Nybro  2005  AUNING  0503AN  25 m  2:28.56   
81  44  Fogh Magnus  2005  HEI  0503AH  25 m  2:28.84   
82  105  Andersen Mads Sander  2004  THISTED  0435AR  25 m  2:28.85   
83  66  Duvander Nicolas  2005  ESBJERG  0563AE  25 m  2:29.38   
84  190  Feldtmose Mathias Frahm  2004  NORD  0425AL  25 m  2:29.80   
85  208  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  25 m  2:31.10   
86  45  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  25 m  2:31.71   
87  128  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  25 m  2:32.22   
88  133  Andersen David Kilsgaard  2005  SKOVBAKKEN  0567AM  25 m  2:35.15   
89  111  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  2:35.48   
90  192  Laursen Frederik  2005  NORD  0561AI  25 m  2:35.83   
91  126  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  25 m  2:36.21   
92  228  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  2:37.70   
93  119  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  2:37.73   
94  29  Thomsen Axel Kenneth  2005  KOLDING  0541AJ  25 m  2:45.26   
95  13  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m     
96  54  Clausen Carl  2005  ESBJERG  0533AH  25 m     
97  59  Mathiasen Hjalte S  2005  ESBJERG  0531AM  25 m     
98  88  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark