2019-12-14   23:18:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

20_S
Løb 20, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
56  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  2:14.35   
136  Lamberg Viktor Lei  2004  SKOVBAKKEN  0477AE  25 m  2:14.94   
140  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  2:15.02   
23  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  2:17.72   
110  Iversen Mads  2004  VEJLE  0491AG  25 m  2:18.45   
181  Håkonsson Rasmus  2004  IKAST  0449AH  25 m  2:18.63   
101  Jørgensen Sebastian  2005  THISTED  0565AD  25 m  2:18.74   
10  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  2:20.71   
135  Mikkelsen Mads  2004  SKOVBAKKEN  0491AC  25 m  2:22.20   
10  197  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  2:22.90   
11  Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  25 m  2:22.97   
12  102  Mathiasen Asger  2004  THISTED  0427AI  25 m  2:23.12   
13  16  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  2:23.44   
14  231  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  25 m  2:24.03   
15  81  Sanggaard Anders  2005  AGF  0519AH  25 m  2:24.72   
16  236  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  25 m  2:24.86   
17  171  Thorhauge Christian  2005  HOBRO  0545AM  25 m  2:25.32   
18  22  Rosenborg Lucas  2004  LYSENG  0481AH  25 m  2:25.56   
19  123  Kallesøe Andreas Weis  2004  VIBORG  0491AM  25 m  2:25.59   
20  64  Nielsen Mathias Marbæk  2004  ESBJERG  0435AE  25 m  2:25.68   
21  180  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:25.91   
22  237  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  25 m  2:27.14   
23  31  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  2:27.51   
24  103  Hansen Gustav  2004  THISTED  0415AM  25 m  2:27.69   
25  100  Kjær Kristian  2005  THISTED  0595AD  25 m  2:28.18   
26  116  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  2:28.20   
27  82  Jensen Linus Folke  2004  AGF  0427AO  25 m  2:28.34   
28  142  Pedersen Christoffer R.S.  2004  H2Odense  0405AA  25 m  2:28.77   
29  246  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  25 m  2:28.82   
30  73  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  25 m  2:29.06   
31  245  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  25 m  2:29.43   
32  104  Sørensen Viktor Enevold  2004  THISTED  0457AL  25 m  2:29.99   
33  46  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  2:30.35   
34  194  Torp Andreas  2004  NORD  0409AA  25 m  2:30.60   
35  52  Mose Anders  2004  ESBJERG  0411AD  25 m  2:30.77   
36  132  Østerberg Gustav Dalby  2005  SKOVBAKKEN  0571AC  25 m  2:30.83   
37  83  Have Søren  2004  AGF  0449AE  25 m  2:31.00   
38  256  Jensen Kris  2004  AARS  0489AK  25 m  2:31.00   
39  146  Fogt Alex  2004  H2Odense  0487AO  25 m  2:31.05   
40  196  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  2:31.47   
41  37  Drechsler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  2:31.76   
42  204  Hansen Kasper  2004  SILKEBORG  0433AG  25 m  2:32.16   
43  239  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  25 m  2:32.17   
44  50  Klicman Sebastian Emil F.  2005  FREM  0561AE  25 m  2:32.38   
45  225  Neumann Emil  2004  SØNDERBORG  0465AH  25 m  2:32.59   
46  233  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  25 m  2:32.84   
47  118  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  2:33.38   
48  148  Nejmann Jonathan  2004  H2Odense  0423AO  25 m  2:33.40   
49  257  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  2:33.40   
50  247  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  25 m  2:33.47   
51  178  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:33.88   
52  115  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  2:33.92   
53  26  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  2:33.99   
54  36  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  2:34.04   
55  147  Kristiansen Mathias E.  2004  H2Odense  0445AQ  25 m  2:34.95   
56  13  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  2:35.00   
57  66  Duvander Nicolas  2005  ESBJERG  0563AE  25 m  2:35.03   
58  190  Feldtmose Mathias Frahm  2004  NORD  0425AL  25 m  2:35.09   
59  129  Henriksen Kasper  2004  VIBORG  0441AM  25 m  2:35.31   
60  14  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  2:35.33   
61  105  Andersen Mads Sander  2004  THISTED  0435AR  25 m  2:35.64   
62  53  Nikolajsen Andreas  2005  ESBJERG  0595AC  25 m  2:35.74   
63  114  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  25 m  2:35.81   
64  133  Andersen David Kilsgaard  2005  SKOVBAKKEN  0567AM  25 m  2:36.28   
65  75  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  25 m  2:36.36   
66  77  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  25 m  2:36.78   
67  182  Jensen Kasper  2005  IKAST  0559AJ  25 m  2:36.81   
68  18  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  2:37.11   
69  158  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  2:37.17   
70  176  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  2:37.36   
71  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  25 m  2:37.47   
72  164  Poulsen Peter Rom  2005  ERRITSØ  0593AJ  25 m  2:38.85   
73  219  Togsverd Emil  2005  SILKEBORG  0577AE  25 m  2:39.15   
74  61  Heeb Karl  2005  ESBJERG  0581AM  25 m  2:39.41   
75  74  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  25 m  2:39.51   
76  89  Bisgaard Thor Bruun  2005  AGF  0569AA  25 m  2:39.54   
77  54  Clausen Carl  2005  ESBJERG  0533AH  25 m  2:40.09   
78  244  Kristensen Mikkel K.  2005  AALBORG  0519AJ  25 m  2:40.38   
79  45  Boest Casper  2005  HEI  0585AK  25 m  2:41.75   
80  222  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  2:42.55   
81  49  Johannessen Anders Mosbæk  2005  FREM  0529AG  25 m  2:43.65   
82  170  Hansen Lucas  2005  HOBRO  0581AL  25 m  2:43.95   
83  128  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  25 m  2:44.85   
84  48  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  25 m  2:45.20   
85  119  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  2:45.85   
86  208  Larsen Nicklas Rossau  2005  SILKEBORG  0529AI  25 m  2:45.92   
87  126  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  25 m  2:46.27   
88  88  Toustrup Viggo Lind  2005  AGF  0561AJ  25 m  2:46.60   
89  125  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  2:47.87   
90  106  Vesterby Philip  2005  THISTED  0567AD  25 m  2:48.68   
91  111  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  2:48.96   
92  59  Mathiasen Hjalte S  2005  ESBJERG  0531AM  25 m  2:50.78   
93  228  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  2:51.42   
94  155  Laursen Mathias Nybro  2005  AUNING  0503AN  25 m  2:52.17   
95  44  Fogh Magnus  2005  HEI  0503AH  25 m  2:52.24   
96  192  Laursen Frederik  2005  NORD  0561AI  25 m  2:53.46   
97  29  Thomsen Axel Kenneth  2005  KOLDING  0541AJ  25 m  2:53.61   
98  28  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  2:53.73   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark