Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sjöbo Järn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Emma Erntsson |
2004 |
OSBY SS |
39.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
4 |
|
Kristin Johannesson |
2004 |
FALKENBERG |
33.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
SJÖBO SS |
34.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
1 |
|
Nora Kejser |
2004 |
VAT CPH-MK |
32.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
RØNNE |
31.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
612 |
3 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
VAT CPH-MK |
30.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
4 |
|
Olga Schubert |
2000 |
SJÖBO SS |
30.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
5 |
|
Emilia Eek |
2001 |
SK SYDSIM |
30.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
6 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
SK HAJEN |
30.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
31.43 |
25m |
S14 |
|
|
333 |
8 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
SJÖBO SS |
33.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
1 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
SK HAJEN |
30.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
2 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
VI39 |
30.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
S 71 |
30.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Mia Lindberg |
2003 |
HOVEDSTAD |
30.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
5 |
|
Lærke Blond |
2003 |
VI39 |
30.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
6 |
|
Elisabeth Roskær |
2004 |
VAT CPH-MK |
30.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Lovisa Rohlin |
2004 |
S 71 |
30.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
8 |
|
Jennie Christiansen |
2004 |
SK SYDSIM |
30.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Lova Persson |
2004 |
SK HAJEN |
30.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
HOVEDSTAD |
29.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
3 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
SJÖBO SS |
29.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
4 |
|
Elin Lundberg |
2003 |
KIVIKS SK |
29.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
SK HAJEN |
29.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
HOVEDSTAD |
29.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
7 |
|
Johanna Melin |
2003 |
SK SYDSIM |
29.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
8 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
SK HAJEN |
30.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
1 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
VATCPH-STT |
28.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Olivia Callesen |
2004 |
HOVEDSTAD |
28.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
3 |
|
Julia Olsson |
2004 |
KIVIKS SK |
28.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
4 |
|
Thippe De Neergaard |
2003 |
VAT CPH-MK |
28.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
SK HAJEN |
28.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
6 |
|
Ella Laurén |
2001 |
SK HAJEN |
28.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
HOVEDSTAD |
28.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
8 |
|
Therese Svensson |
1991 |
SJÖBO SS |
29.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
1 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
SJÖBO SS |
28.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Jasmin Philip |
2004 |
HOVEDSTAD |
28.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
3 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
SJÖBO SS |
28.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Vera Staun Hansen |
1999 |
HOVEDSTAD |
28.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
5 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
KIVIKS SK |
28.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
6 |
|
Isabella Lagnerup |
2000 |
SK SYDSIM |
28.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
7 |
|
Clara Steen |
2003 |
SJÖBO SS |
28.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
8 |
|
Emilie Krog |
2002 |
HOVEDSTAD |
28.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
620 |
1 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT CPH-MK |
27.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
2 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
TRELLEBORG |
27.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT CPH-MK |
27.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
4 |
|
Stina Lindberg |
2000 |
POSEIDON |
26.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
5 |
|
Olivia Hansson |
2003 |
KIVIKS SK |
27.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Sara Nobrell |
2002 |
SK HAJEN |
27.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
7 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT CPH-MK |
27.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
HOVEDSTAD |
28.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-14 13:30:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|