2021-03-09   06:10:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Älgadoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Älgadoppet 2019    Utskriftsdatum  26 april 2019   
  Tävlingsort  Vargön    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Simklubben Vänersborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2019         
 
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Sponsor: ICA Kvantum Vänersborg 
 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
166  Robin Danielsson  2003    VÄNERSBORG    25m   
164  Maxim Kjörnsberg  2009    VÄNERSBORG    25m   
133  Hugo Inhammar  2005  AU0905  TROLLHÄTTA    25m   
163  William Walther  2010    VÄNERSBORG    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Alfred Ottosson  2005  AU0105  LIDKÖPING    25m   
105  Nils Bergqvist  2008  AJ5508  SKARA SS    25m  1:17.98 
198  Jeremy Almén  2006  AS5106  MARIESTAD    25m  52.98 
190  Viktor Alfredsson  2008  AN8908  VÄNERSBORG    25m  1:00.23 
197  Izzat Al Najjar  2007  AC9707  ANGERED    25m  1:26.50 
27  Elliot Werley  2009  AF2509  ALE    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Joel Persson  2007  AP0707  ALE    25m  49.79 
140  Rasmus Olsson  2008  AG9708  TROLLHÄTTA    25m  44.58 
187  Christian Kovacs  2006  AT6906  VÄNERSBORG    25m  43.58 
129  Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  AA7509  TROLLHÄTTA    25m  44.57 
45  Otto Karlsson  2006  AU2706  SK GÖTENE    25m  46.08 
46  Hilmer Lamberg  2009  AG9309  SK GÖTENE    25m  51.03 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Carl Thiger  2005  AQ4705  ALE    25m  42.03 
183  Hektor Dagson  2007  AK8507  VÄNERSBORG    25m  41.35 
18  Emil Wahlqvist  2007  AK5507  ALE    25m  40.98 
25  Pär Uhlmann  2004  AZ3704  ALE    25m  41.07 
126  Ludvig Brax  2007  AF3107  TROLLHÄTTA    25m  41.82 
20  Andreas Karlsson  2006  AR3906  ALE    25m  43.53 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Theo Nordin  2007  AL1907  TROLLHÄTTA    25m  40.20 
130  Alim Inal  2006  AQ8906  TROLLHÄTTA    25m  39.79 
131  Karl Holm  2006  AQ9906  TROLLHÄTTA    25m  39.30 
156  Victor Elfving  2008  AM1908  VARABYGDEN    25m  39.35 
189  Villem Topp  2008  AL8508  VÄNERSBORG    25m  40.02 
19  Wilmer Erixon  2005  AU9705  ALE    25m  40.33 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Björn Johansson  2009  AA7309  LIDKÖPING    25m  38.67 
61  William Bogensberger  2007  AH2707  LIDKÖPING    25m  37.88 
70  Axel Blom  2005  AL3905  MARIESTAD    25m  37.31 
Axel Westman  2006  AM2306  ALE    25m  37.33 
124  Simon Olofsson  2007  AA0507  TROLLHÄTTA    25m  38.33 
188  Felix Kjörnsberg  2006  AU6706  VÄNERSBORG    25m  39.15 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Lukas Rasmussen  2004  AV7304  LIDKÖPING    25m  36.14 
153  Viktor Larsson  2006  AR4906  VARABYGDEN    25m  33.97 
53  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKÖPING    25m  33.53 
40  Fabian Lövgren  2005  AJ7305  SK GÖTENE    25m  33.83 
176  Arvid Larsson  2003  AW4302  VÄNERSBORG    25m  35.07 
69  Jacob Haggård  2005  AK3705  MARIESTAD    25m  36.46 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Elias Eriksson Hejmar  2005  AV8905  LIDKÖPING    25m  32.65 
83  Ludvig Ling  2004  AS5304  MASS    25m  32.04 
173  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  31.77 
169  Filip Dahlqvist  1997  AR9797  VÄNERSBORG    25m  32.00 
103  Alfred Erlandsson  2002  BA5102  SKARA SS    25m  32.36 
181  Hugo Johansson  2005  AQ6505  VÄNERSBORG    25m  33.09 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Max Holmberg  2005  AN1705  MASS    25m  31.14 
110  Axel Schiller  2005  AB7505  SKÖVDE SS    25m  31.02 
174  Pontus Grönlund  2005  AF1105  VÄNERSBORG    25m  30.47 
115  Filip Ryefalk  2004  AV5704  SKÖVDE SS    25m  30.94 
122  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  31.12 
113  Oskar André  2004  AS0504  SKÖVDE SS    25m  31.21 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  30.12 
92  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    50m  29.13 
170  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  25.89 
76  Simon Wretborn  2003  AJ0903  MASS    25m  27.99 
109  Isak Helgesson  2003  AF0103  SKÖVDE SS    25m  29.91 
112  Edvin Agic  2003  AO1103  SKÖVDE SS    25m  30.39 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 april 2019 
Licensierad till: Simklubben Vänersborg  Utskriftstid  14:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner