2021-03-09   06:04:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Älgadoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Älgadoppet 2019    Utskriftsdatum  26 april 2019   
  Tävlingsort  Vargön    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Simklubben Vänersborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2019         
 
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (7) 
Sponsor: Hansson Bil 
 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Hektor Dagson  2007  AK8507  VÄNERSBORG    25m   
176  Arvid Larsson  2003  AW4302  VÄNERSBORG    25m  1:05.71 
190  Viktor Alfredsson  2008  AN8908  VÄNERSBORG    25m  58.78 
197  Izzat Al Najjar  2007  AC9707  ANGERED    25m  59.66 
133  Hugo Inhammar  2005  AU0905  TROLLHÄTTA    25m   
Carl Thiger  2005  AQ4705  ALE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Rasmus Olsson  2008  AG9708  TROLLHÄTTA    25m  57.30 
18  Emil Wahlqvist  2007  AK5507  ALE    25m  55.22 
20  Andreas Karlsson  2006  AR3906  ALE    25m  51.76 
69  Jacob Haggård  2005  AK3705  MARIESTAD    25m  54.05 
45  Otto Karlsson  2006  AU2706  SK GÖTENE    25m  56.22 
46  Hilmer Lamberg  2009  AG9309  SK GÖTENE    25m  57.30 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  AA7509  TROLLHÄTTA    25m  51.15 
188  Felix Kjörnsberg  2006  AU6706  VÄNERSBORG    25m  49.17 
124  Simon Olofsson  2007  AA0507  TROLLHÄTTA    25m  48.43 
112  Edvin Agic  2003  AO1103  SKÖVDE SS    25m  48.50 
156  Victor Elfving  2008  AM1908  VARABYGDEN    25m  49.39 
126  Ludvig Brax  2007  AF3107  TROLLHÄTTA    25m  51.59 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Theo Nordin  2007  AL1907  TROLLHÄTTA    25m  46.59 
131  Karl Holm  2006  AQ9906  TROLLHÄTTA    25m  45.48 
60  Björn Johansson  2009  AA7309  LIDKÖPING    25m  44.69 
61  William Bogensberger  2007  AH2707  LIDKÖPING    25m  45.32 
130  Alim Inal  2006  AQ8906  TROLLHÄTTA    25m  45.79 
70  Axel Blom  2005  AL3905  MARIESTAD    25m  47.01 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Filip Dahlqvist  1997  AR9797  VÄNERSBORG    25m  43.93 
40  Fabian Lövgren  2005  AJ7305  SK GÖTENE    25m  42.59 
181  Hugo Johansson  2005  AQ6505  VÄNERSBORG    25m  41.76 
153  Viktor Larsson  2006  AR4906  VARABYGDEN    25m  42.40 
Axel Westman  2006  AM2306  ALE    25m  43.72 
113  Oskar André  2004  AS0504  SKÖVDE SS    25m  44.03 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    50m  37.64 
92  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    25m  37.28 
83  Ludvig Ling  2004  AS5304  MASS    25m  36.90 
174  Pontus Grönlund  2005  AF1105  VÄNERSBORG    25m  36.90 
109  Isak Helgesson  2003  AF0103  SKÖVDE SS    25m  37.33 
175  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    25m  39.25 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Max Holmberg  2005  AN1705  MASS    25m  35.78 
53  Christoffer Larsson  2005  AG6305  LIDKÖPING    25m  35.20 
170  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  29.81 
76  Simon Wretborn  2003  AJ0903  MASS    25m  34.88 
110  Axel Schiller  2005  AB7505  SKÖVDE SS    25m  35.32 
173  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  36.74 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 april 2019 
Licensierad till: Simklubben Vänersborg  Utskriftstid  14:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner