2021-03-09   06:11:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Älgadoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Ahlsell 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  AD7206  25 m  33.35  EFT 
59  Westh Clara  2004  LIDKÖPING  BT2404  25 m  34.20   
75  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  35.30   
172  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  35.48   
119  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA  AA9606  25 m  35.59   
81  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  35.78   
125  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  25 m  35.88   
78  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  36.11   
77  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  36.23   
10  85  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  36.25   
11  121  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  25 m  36.77   
12  37  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE  AM1605  25 m  37.59   
13  108  Svensson Mathilda  2003  SKÖVDE SS  AI8603  25 m  37.68   
14  143  Hilvano Achazia  2006  TROLLHÄTTA  BR9206  25 m  37.74   
15  98  Runnestad Thea  2003  S 02  CC7603  25 m  38.04   
16  38  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE  AP1405  25 m  38.37   
17  116  Partanen Belinda  2005  SKÖVDE SS  BO8205  25 m  38.44   
18  89  Blomberg Elsa  2006  MASS  AS1606  25 m  38.98   
19  200  Gustafsson Sofie  2003  SKÖVDE SS  AT4203  25 m  39.29  EFT 
20  101  Pihlblad Ida  2001  SKARA SS  BM5201  25 m  39.36   
21  127  Wikberg Emma  2007  TROLLHÄTTA  AN2207  50 m  39.74   
22  120  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  40.04   
23  50  Vendel Gunnarsson Sara  2005  KARLSBORG  BD7805  25 m  40.15   
24  52  Larsson Rebecka  2003  LIDKÖPING  BH1803  25 m  40.44   
25  80  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  40.58   
26  123  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA  AD8806  50 m  40.86   
27  87  Janson Tindra  2005  MASS  BE9605  25 m  41.51   
28  Götestam Sundén Ella  2007  ALE  AL0807  25 m  41.60   
29  111  Bergkvist Fanny  2004  SKÖVDE SS  AM8204  25 m  42.21   
30  39  Öjersson Ebba  2008  SK GÖTENE  AA7408  25 m  42.98   
31  93  Mulder Pettersson Meja  2005  MASS  BT0405  25 m  42.98   
32  134  Zana Szofia  2008  TROLLHÄTTA  AL8408  50 m  43.44   
33  151  Andersson Thea  2003  VARABYGDEN  BR1203  25 m  43.55   
34  114  Vizlin Ida  2004  SKÖVDE SS  BQ4404  25 m  43.67   
35  90  Janson Isa  2006  MASS  AU3206  25 m  44.08   
36  179  Grönlund Amanda  2008  VÄNERSBORG  AB2208  25 m  45.91   
37  88  Perisic Laura  2005  MASS  BE1805  25 m  47.55   
38  171  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  48.25   
39  203  Bengtler Emilia  2007  LYSEKIL SS  AH0207  25 m  48.57  EFT 
40  139  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  25 m  50.70   
41  135  Zana Regina  2010  TROLLHÄTTA  AA9810  25 m  50.97   
42  54  Johansson Anna  2007  LIDKÖPING  AE1807  50 m  51.41   
43  138  Metcalfe Zoe  2008  TROLLHÄTTA  AN8408  25 m  52.73   
44  177  Selin Alma  2006  VÄNERSBORG  AO1206  25 m  54.41   
45  41  Norman Indra  2008  SK GÖTENE  AL4408  25 m  56.18   
46  141  Lindstrand Amanda  2008  TROLLHÄTTA  AN0408  25 m  1:00.04   
47  Thiger Clara  2003  ALE  AX6604  25 m     
48  55  Axelsson Lilly  2006  LIDKÖPING  AW5606  25 m     
49  95  Abdullah Medina  2007  S 02  AX2607  25 m     
50  118  Johnsson Tilde  2004  TROLLHÄTTA  AH9804  25 m     
51  152  Lindblom Elin  2007  VARABYGDEN  AS7207  25 m     
52  159  Helgesson Alva  2009  VARABYGDEN  AN1409  25 m     
53  161  Månsson Elina  2008  VÄNERSBORG    25 m     
54  185  Skybro Wilhelmsson Emilia  2008  VÄNERSBORG  AQ4808  25 m     
55  186  Lindberg Tea  2008  VÄNERSBORG  AR1208  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 april 2019 
Licensierad till: Simklubben Vänersborg  Utskriftstid  14:36 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner