Program för Roslagsmästerskapen 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Öppna Roslagsmästerskapen 2019 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
08:55 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2019 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (8) |
Beräknad start 09:21 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Ida Furuvik Pella |
2005 |
BO4605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
139 |
2 |
Hannah Sommar |
2007 |
AV9407 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
168 |
3 |
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
79 |
4 |
Meja Stenman Graflind |
2007 |
AV3207 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
57.61 |
169 |
5 |
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
224 |
6 |
Matilda Bosson |
2008 |
AI5208 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
1 |
7 |
Linnéa Ågren Lundman |
2006 |
|
DANDERYD |
|
25m |
|
49 |
8 |
Felicia Westerdahl |
2006 |
BK0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Astrid Enbom |
2006 |
BL4806 |
TÄBY SIM |
|
25m |
51.69 |
215 |
2 |
Moa Eiving |
2008 |
AB0208 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
50.71 |
172 |
3 |
Whilda Göransson |
2006 |
BS0806 |
TÄBY SIM |
|
25m |
48.89 |
35 |
4 |
My Wiker |
2006 |
AA9406 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
47.38 |
151 |
5 |
Matilda Elofsson |
2007 |
AZ4407 |
TÄBY SIM |
|
25m |
48.29 |
71 |
6 |
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
49.17 |
17 |
7 |
Agnes Arver |
2006 |
BO1406 |
DANDERYD |
|
25m |
50.77 |
85 |
8 |
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
56.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
AU5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
46.63 |
46 |
2 |
Johanna Espeland |
2005 |
BN4205 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
46.56 |
208 |
3 |
Embla Stendrake |
2005 |
AI0205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
44.22 |
244 |
4 |
Emilia Björkman |
2006 |
BK3206 |
ÖSTERBY SS |
|
25m |
43.86 |
24 |
5 |
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
DANDERYD |
|
25m |
44.05 |
21 |
6 |
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
DANDERYD |
|
25m |
45.89 |
114 |
7 |
Deniz Degerbalkan |
2006 |
AP3406 |
TÄBY SIM |
|
25m |
46.56 |
152 |
8 |
Elsa Samuelsson |
2006 |
BM1406 |
TÄBY SIM |
|
25m |
47.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
1 |
Julia Eriksson |
2005 |
05B111 |
ÅSF |
|
25m |
43.77 |
212 |
2 |
Signe Kling |
2005 |
AT8605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
43.28 |
72 |
3 |
Agnes Hultin |
2005 |
BO3605 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
43.09 |
22 |
4 |
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
DANDERYD |
|
25m |
42.79 |
147 |
5 |
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
TÄBY SIM |
|
25m |
42.85 |
124 |
6 |
Ida Lindqvist |
2005 |
BH5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
43.25 |
234 |
7 |
Nicole Dvali |
2007 |
AY4207 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
43.74 |
14 |
8 |
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
DANDERYD |
|
25m |
43.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Mathilda Wahlstedt |
2006 |
06A800 |
ÅSF |
|
25m |
41.18 |
26 |
2 |
Carolina Axelsson |
2006 |
BS4606 |
DANDERYD |
|
25m |
40.36 |
117 |
3 |
Amanda Lindberg |
2006 |
AP7206 |
TÄBY SIM |
|
25m |
40.05 |
41 |
4 |
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.95 |
113 |
5 |
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
39.96 |
127 |
6 |
Anna Wang |
2005 |
BK1805 |
TÄBY SIM |
|
25m |
40.22 |
25 |
7 |
Beata Naumburg |
2006 |
BQ8606 |
DANDERYD |
|
25m |
40.88 |
121 |
8 |
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
42.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
DANDERYD |
|
25m |
39.21 |
209 |
2 |
Alexandra Kanhamn |
2005 |
AN5405 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
38.29 |
257 |
3 |
Céline Flöjt |
2005 |
05A453 |
ÅSF |
|
25m |
37.76 |
133 |
4 |
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
TÄBY SIM |
|
25m |
37.51 |
3 |
5 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
DANDERYD |
|
25m |
37.64 |
12 |
6 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
37.98 |
11 |
7 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
39.00 |
264 |
8 |
Ella Bäckman |
2005 |
05A979 |
ÅSF |
|
25m |
39.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
Malva Eriksson |
2006 |
AA8406 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
36.85 |
171 |
2 |
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.45 |
47 |
3 |
Bonnie Tham |
2006 |
BG5406 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
35.71 |
120 |
4 |
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
TÄBY SIM |
|
25m |
35.42 |
211 |
5 |
Magda Westberg |
2005 |
AT5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
35.69 |
148 |
6 |
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.33 |
131 |
7 |
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.55 |
13 |
8 |
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
DANDERYD |
|
25m |
36.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
TÄBY SIM |
|
25m |
33.38 |
130 |
2 |
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.36 |
94 |
3 |
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.76 |
66 |
4 |
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
30.59 |
258 |
5 |
Hanna Blomqvist |
2005 |
05A691 |
ÅSF |
|
25m |
31.30 |
144 |
6 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.81 |
112 |
7 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
33.35 |
73 |
8 |
Linnea Sjöström |
2005 |
BO9805 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
35.04 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
08:55 |
|