2021-04-14   13:34:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1 start 09.00

Document
Heatlista
UGP 2 SKåne-Blekinge
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (7)
SR 1:50.43 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2017-08-12
SJR 1:52.26 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven, NED 2013-08-07
DR 1:53.98 Louise  Hansson Helsingborgs S Helsingborg 2015-01-01
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:00
160 1 Mia Kajic 2006 POSEIDON 3:03.62 25m
260 2 Klara Harrysson 2004 ÄNGELHOLM 2:55.52 25m
152 3 Louise Hörup 2004 POSEIDON 2:48.66 25m
301 4 Emilia Sandström 2004 SK SYDSIM 2:55.31 25m
277 5 Anna Markenlöv 2005 POSEIDON 2:57.65 25m
227 6 Nellie Hånell 2006 SK TRITON 3:08.75 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:03
303 1 Lova Flemming 2004 SK SYDSIM 2:44.96 25m
308 2 Clara Hilfing 2005 SK SYDSIM 2:43.31 25m
228 3 Mollie Dalengran 2004 SK TRITON 2:35.10 25m
305 4 Jennifer Norlén 2005 SK SYDSIM 2:42.41 25m
188 5 Mimmi Palm 2005 SJÖBO SS 2:44.28 25m
156 6 Ella Zetterström 2005 POSEIDON 2:47.08 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:06
265 1 Leah Ljungerud 2006 ÄNGELHOLM 2:32.84 25m
220 2 Julia Erkselius 2006 SK TRITON 2:31.45 25m
116 3 Alma Lindberg 2002 POSEIDON 2:29.19 25m
222 4 Julia Nilsson 2006 SK TRITON 2:30.94 25m
299 5 Jennie Christiansen 2004 SK SYDSIM 2:31.80 25m
210 6 Emma Ramic 2004 SK TRITON 2:33.67 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:09
268 1 Felicia Zander 2004 ÄNGELHOLM 2:27.78 25m
306 2 Ella Bodell 2005 SK SYDSIM 2:27.52 25m
128 3 Sofia Hake 2003 POSEIDON 2:25.52 25m
213 4 Ida Jeppsson 2004 SK TRITON 2:26.79 25m
307 5 Lovisa Yngvesson 2004 SK SYDSIM 2:27.58 25m
104 6 Tilde Klehn 2004 SK LÖDDE 2:28.84 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:12
304 1 Maja Kiceec 2006 SK SYDSIM 2:25.13 25m
278 2 Ulrika von Buxhoeveden 2001 SJÖBO SS 2:24.31 25m
198 3 Antonia Sandblom 2003 SK TRITON 2:21.13 25m
203 4 Nina Nolén 2002 SK TRITON 2:23.93 25m
262 5 Elsa Kanth 2004 ÄNGELHOLM 2:24.35 25m
129 6 Julia Rieschel 2003 POSEIDON 2:25.52 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:15
Anm tid
Start ca:
197 1 Isabel Persson 2004 SK TRITON 2:19.92 25m
217 2 Tyra Öhlin 2004 SK TRITON 2:19.58 25m
141 3 Frida Jansson 2006 POSEIDON 2:18.65 25m
255 4 Emmie Andersson 2003 ÄNGELHOLM 2:18.87 25m
185 5 Emy Ek 2003 SJÖBO SS 2:19.83 25m
146 6 Sofia Lund 2003 POSEIDON 2:20.64 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:18
117 1 Ditte Oredsson 2003 POSEIDON 2:14.58 25m
284 2 Thea Brünjes 2004 KIVIKS SK 2:10.82 25m
280 3 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 2:05.55 25m
212 4 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 2:10.02 25m
181 5 Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS 2:13.50 25m
207 6 Maja Björnström 2005 SK TRITON 2:17.11 25m
2019-01-25 21:22:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner