2021-04-17   21:33:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1 start 09.00

Document
Startlista
UGP 2 SKåne-Blekinge
Arrangör:
Plats: Tolvåkersbadet Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
7 800m Frisim Herrar
SR 7:44.50 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Jönköping 2017-11-02
SJR 7:44.50 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Jönköping 2017-11-02
DR 7:49.83 Kristian Kron Helsingborgs S Helsingborg 2015-01-01
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 201 Jonathan Palminger Simklubben Triton 2004 AB6504 25m 8:53.24
2 93 Ian Hangård Simklubben Lödde 2002 AB5302 25m 8:59.49
3 251 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 25m 9:03.91
4 261 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 25m 9:15.22
5 183 Alfred Rosberg Sjöbo Simsällskap 2003 AJ4103 25m 9:41.48
6 257 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 25m 9:50.77
7 122 Carl Elmer Simklubben Poseidon 2003 AK2103 50m 9:55.95
8 263 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 50m 10:11.12
9 205 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 25m 10:24.61
10 148 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 25m 10:29.83
11 200 Max Alm Simklubben Triton 2003 AE1103 50m 11:34.91
12 302 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 2005 AE5505 25m EFT
13 106 Axel Wergeland Simklubben Lödde 2006 AC5506 25m
14 154 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m
15 266 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m
16 218 Lucas Gyllenskiöld Simklubben Triton 2004 AO9104 25m
17 292 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 25m EFT
18 110 Ted Nilsson Simklubben Lödde 2006 AE7106 25m
19 142 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 2004 AN6704 25m
20 274 Philip Björkman Simklubben Poseidon 2005 AC9105 25m EFT
2019-01-25 21:21:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner