Program för TYR Invite 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag kl. 15.00 (Insim kl. 14.00-14.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 26 apr 2019 till den 28 apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
293 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
25m |
1:58.97 |
|
|
|
|
|
2 |
435 |
|
Oscar Gullberg |
Åkersberga Simsällskap |
1999 |
AF8799 |
25m |
2:04.24 |
|
|
|
|
|
3 |
409 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
25m |
2:04.48 |
|
|
|
|
|
4 |
414 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
25m |
2:05.05 |
|
|
|
|
|
5 |
533 |
|
Rasmus Kalvik |
Ålands Simförening |
2004 |
04A904 |
25m |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
6 |
307 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
25m |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
7 |
471 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
25m |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
8 |
132 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
25m |
2:08.30 |
|
|
|
|
|
9 |
111 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
25m |
2:08.51 |
|
|
|
|
|
10 |
466 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
25m |
2:09.90 |
|
|
|
|
|
11 |
94 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
25m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
12 |
264 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
2:10.26 |
|
|
|
|
|
13 |
206 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
25m |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
318 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
25m |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
15 |
76 |
|
Johan Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2002 |
AT3902 |
25m |
2:11.50 |
|
|
|
|
|
16 |
420 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
25m |
2:11.62 |
|
|
|
|
|
17 |
438 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD0502 |
25m |
2:13.79 |
|
|
|
|
|
18 |
300 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
25m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
19 |
197 |
|
Victor Karell |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AF7103 |
25m |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
20 |
89 |
|
Arvid Nilsson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG2703 |
25m |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
21 |
385 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
25m |
2:15.48 |
|
|
|
|
|
22 |
95 |
|
Adrian Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AV6104 |
25m |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
23 |
481 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
25m |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
24 |
331 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:19.02 |
|
|
|
|
|
25 |
204 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
25m |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
306 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
25m |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
27 |
158 |
|
Malte Norberg |
Simklubben Neptun |
2003 |
AI7903 |
25m |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
28 |
81 |
|
Erik Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN5905 |
25m |
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
246 |
|
Mattias Moreno |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AX5302 |
25m |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
439 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD3502 |
25m |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
316 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
25m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
90 |
|
Max Eriksson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG0703 |
25m |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
141 |
|
Axel Gustavsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AK8705 |
50m |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
360 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
122 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
2:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
352 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
2:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
242 |
|
Lennon Köndell |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AO3104 |
25m |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
205 |
|
Oscar Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE5305 |
25m |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
496 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
25m |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
40 |
266 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
25m |
2:29.91 |
|
|
|
|
|
41 |
210 |
|
David Berggren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH5905 |
25m |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
247 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
25m |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
43 |
534 |
|
Einar Melin |
Ålands Simförening |
2004 |
04B169 |
25m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
44 |
228 |
|
Emil Berg |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AK4903 |
25m |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
45 |
336 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
Täby Sim |
2006 |
AM7706 |
25m |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
207 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
50m |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
93 |
|
Melvin Rinaldo |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AA5905 |
25m |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
239 |
|
Ludvig Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AQ0703 |
25m |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
220 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
25m |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
339 |
|
Eric Fransson |
Täby Sim |
2006 |
AN0506 |
25m |
2:41.67 |
|
|
|
|
|
51 |
518 |
|
Mikail Arslan |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH9305 |
50m |
2:42.58 |
|
|
|
|
|
52 |
212 |
|
Jonas Harju |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH8905 |
25m |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
244 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
25m |
2:45.26 |
|
|
|
|
|
54 |
498 |
|
Gustav Aglert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AY4304 |
25m |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
55 |
501 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV5105 |
50m |
2:47.77 |
RES |
|
56 |
502 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV4705 |
25m |
2:50.27 |
RES |
|
57 |
494 |
|
Jakob Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT4905 |
25m |
2:50.44 |
RES |
|
58 |
96 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
25m |
2:51.16 |
RES |
|
59 |
209 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
2:53.15 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
467 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AA8505 |
25m |
2:56.85 |
RES |
|
61 |
508 |
|
Viktor Ramsthaler |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BR4903 |
25m |
3:02.28 |
RES |
|
62 |
77 |
|
Paul Frayon |
Danderyds Simförening |
2004 |
AN0304 |
25m |
3:06.16 |
RES |
|
63 |
259 |
|
Bulut Chalashkan |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AW4306 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-27 07:28:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|