2019-08-17   23:08:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
423  Lise Serritzlew-Kristense  2006  0652AV  DGI SYDVE    25m  2:35.00 
516  Selma Laursen Gudmundsson  2008  0872AN  DGI FYN    25m  2:19.20 
421  Kristiane Kathrine Mukasa  2008  0898AJ  DGI SYDVE    25m  2:10.95 
556  Smilla Lerche  2008  0882AN  DGI FYN    25m  2:15.09 
Nynne Kongsfelt  2007  0748AV  DGI STORKB    25m  2:28.41 
Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  DGI STORKB    25m  2:35.67 
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
724  Eva Andersen  2006  0674AW  DGI NORDJY    25m  2:07.65 
211  Astrid Raunsø  2006  0608AT  DGI ØSTJY    25m  2:03.76 
602  Johanne Terkelsen  2007  0788AP  DGI FYN    25m  2:00.57 
537  Josephine Jørgensen  2005  0588BA  DGI FYN    25m  1:59.47 
420  Luna Marcher  2002  0248BD  DGI SYDVE    25m  1:59.94 
258  Camila Hansen  2006  0624AL  DGI STORST    25m  2:01.17 
499  Aya Marie Juel Broch  2006  0674AU  DGI FYN    25m  2:04.89 
167  Maria Nybro Laursen  2008    DGI ØSTJY    25m  2:10.07 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Anne Juel Dahl  2007  0706AP  DGI ØSTJY    25m  1:57.40 
631  Wencke Andresen  2005    DGI SØNDER    25m  1:56.04 
797  Ellen Brix Rasmussen  2006  0666AW  DGI NORDJY    25m  1:55.24 
267  Yasmin Thrane Kristensen  2006  0654AW  DGI STORST    25m  1:52.83 
Lærke Kongsfelt  2003  0302BC  DGI STORKB    25m  1:55.00 
554  Freja Rex Larsen  2006  0672AX  DGI FYN    25m  1:55.49 
251  Anna Baad  2007  0744AV  DGI STORST    25m  1:56.53 
377  Julie Olsen  2008  0848AN  DGI SYDØST    25m  1:57.59 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Ida Mørup  2006  0664AP  DGI ØSTJY    25m  1:49.87 
110  Thora Holst-Jørgensen  2007    DGI ØSTJY    25m  1:48.10 
796  Carla Brix Rasmussen  2006  0656AW  DGI NORDJY    25m  1:47.81 
390  Martine Rasmussen  2000  0062BH  DGI SYDØST    25m  1:47.63 
350  Dichte Kristensen  2003    DGI SYDØST    25m  1:47.67 
306  Majbrit Ditlevsen  1958    DGI SYDØST    25m  1:48.03 
415  Olivia Wittrup-Jensen  2004  0436AV  DGI SYDØST    25m  1:49.39 
788  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  DGI NORDJY    25m  1:51.04 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Sofie Egeberg Borch  2006  0664AT  DGI ØSTJY    25m  1:46.73 
635  Feliza Dauberg  2004    DGI SØNDER    25m  1:45.57 
790  Louise Stick Lambertsen  2003  0384BG  DGI NORDJY    25m  1:45.42 
580  Serine Ragner  2006  0624AM  DGI FYN    25m  1:45.05 
544  Celina Klæsøe  2006  0662AQ  DGI FYN    25m  1:45.39 
675  Ellen Marie Wiege  2003    DGI SØNDER    25m  1:45.45 
512  Thea Dyrehauge  2004    DGI FYN    25m  1:45.60 
765  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  0552AX  DGI NORDJY    25m  1:46.78 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Johanne Rasmussen  2003  0318BD  DGI SYDØST    25m  1:44.45 
629  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  DGI SØNDER    25m  1:43.99 
730  Benedicte Værum Nørgaard  2004  0474BC  DGI NORDJY    25m  1:43.79 
497  Frederikke Boje  2004  0472AX  DGI FYN    25m  1:43.52 
113  Malou Huss  2006  0606AT  DGI ØSTJY    25m  1:43.74 
118  Josephine Liis Jacobsen  2005  0528AU  DGI ØSTJY    25m  1:43.93 
543  Mia Frimodt Kjærgaard  2002  0202BD  DGI FYN    25m  1:44.13 
146  Signe D. Jørgensen  2002  0224AV  DGI ØSTJY    25m  1:44.69 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Emma Christensen  2002  0248BB  DGI FYN    25m  1:42.71 
263  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  0642AH  DGI STORST    25m  1:41.65 
504  Anne Kølby Christensen  2005  0506BA  DGI FYN    25m  1:40.03 
152  Nete Kirial  2003  0362BC  DGI ØSTJY    25m  1:39.74 
356  Silja Larsen  2006  0624AQ  DGI SYDØST    25m  1:39.95 
216  Johanne Schleimann  2007  0766AP  DGI ØSTJY    25m  1:41.15 
593  Freja Schwertfeger  2004  0402AW  DGI FYN    25m  1:42.45 
148  Nikoline Kellenberger  2005  0584AY  DGI ØSTJY    25m  1:43.45 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Tilde Frøsig Stengaard  2005  0506AY  DGI ØSTJY    25m  1:39.62 
599  Amalie Faigh Sørensen  2000  0042BG  DGI FYN    25m  1:39.15 
552  Fanny Blomgren Larsen  2004  0484AW  DGI FYN    25m  1:38.61 
130  Caroline Buhl Søderberg  2003  0338AZ  DGI ØSTJY    25m  1:38.54 
664  Andrea Berg Nielsen  2007  0756AD  DGI SØNDER    25m  1:38.61 
21  Marie Loft Andersen  2007  0712AK  DGI ØSTJY    25m  1:38.77 
535  Anna Rahbek Julsgaard  2004  0478AZ  DGI FYN    25m  1:39.32 
600  Signe Vinding Sørensen  2005  0546BA  DGI FYN    25m  1:39.68 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Frederikke Wiese Jacobsen  2007  0726AP  DGI ØSTJY    25m  1:38.34 
838  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  DGI NORDJY    25m  1:38.10 
180  Freja Meyer  2004  0406AQ  DGI ØSTJY    25m  1:37.29 
375  Mathilde Olesen  2005  0526AT  DGI SYDØST    25m  1:35.95 
223  Mathilde Werge Skall  2003  0384BB  DGI ØSTJY    25m  1:35.99 
305  Cecilie Daugaard  2003  0312BB  DGI SYDØST    25m  1:37.86 
203  Linnea Persson  2004  0434BB  DGI ØSTJY    25m  1:38.34 
500  Esther V Brunsbjerg  2003  0348BF  DGI FYN    25m  1:38.38 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
361  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  DGI SYDØST    25m  1:34.54 
407  Freya Thorsgaard  2006  0658AN  DGI SYDØST    25m  1:33.86 
               
59  Liva Ginnerup  2004  0484AM  DGI ØSTJY    25m  1:33.15 
641  Nora Gombos  2006  0646AS  DGI SØNDER    25m  1:33.93 
632  Alberte Sloth Benkjær  2005  0578AZ  DGI SØNDER    25m  1:34.81 
270  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  DGI STORST    25m  1:35.63 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Trine Rasmussen  1999  9962AV  DGI ØSTJY    25m  1:32.65 
755  Laura Sofie Renneberg  2005  0578AW  DGI NORDJY    25m  1:31.56 
610  Ella Ussing  2004  0402AS  DGI FYN    25m  1:30.93 
42  Caroline Christensen  2004  0464AV  DGI ØSTJY    25m  1:28.91 
649  Signe Jensen  2007  0786AB  DGI SØNDER    25m  1:30.38 
474  Katrine Krogh  2005  0526AQ  DGI MIDTJY    25m  1:31.56 
191  Isabella Nørgaard  2007  0702ak  DGI ØSTJY    25m  1:32.51 
240  Celina G Winther  1999  9938AU  DGI ØSTJY    25m  1:32.71 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
760  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  DGI NORDJY    25m  1:28.42 
396  Rosa Marie Schousboe  2005  0578AJ  DGI SYDØST    25m  1:28.06 
482  Agnete Riis  2003  0308AW  DGI MIDTJY    25m  1:27.28 
339  Sofie Hjorth Jakobsen  2005  0586AO  DGI SYDØST    25m  1:26.69 
452  Julie B. Andersen  2002  0214AS  DGI MIDTJY    25m  1:26.86 
295  Victoria Broch  2004  0404AI  DGI SYDØST    25m  1:27.46 
460  Laura Håkonsson  2006  0646AO  DGI MIDTJY    25m  1:28.20 
722  Afbud  2004  0484AP  DGI NORDJY    25m  1:28.84 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
638  Julie Fink  2001  0124AP  DGI SØNDER    25m  1:24.81 
771  Liva Lauridsen Vorgod  2005  0566AR  DGI NORDJY    25m  1:22.49 
442  Freja Kruse  2004  0434AW  DGI SYDVE    25m  1:21.03 
812  Ghita Kobbelgaard  1995  9528AG  DGI NORDJY    25m  1:13.35 
434  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  DGI SYDVE    25m  1:17.74 
459  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  DGI MIDTJY    25m  1:21.21 
816  Maja Meinert  2001  0118AO  DGI NORDJY    25m  1:24.05 
805  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  DGI NORDJY    25m  1:25.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark