2019-10-23   17:30:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
 
Løb 18, 100m Medley Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
377  Julie Olsen  2008  0848AN  DGI SYDØST    25m   
489  Merle Andersen  2009  0998AG  DGI FYN    25m  2:25.76 
251  Anna Baad  2007  0744AV  DGI STORST    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Kamma Bernt  2010  1026AD  DGI FYN    25m  2:14.97 
582  Ditte Holm Rasmussen  2008    DGI FYN    25m  2:03.44 
217  Julie Schleimann  2010  1094AD  DGI ØSTJY    25m  1:59.36 
612  Lærke Højvang Westergaard  2008    DGI FYN    25m  1:58.49 
475  Marie Pind Lavrsen  2007  0726AU  DGI MIDTJY    25m  1:58.74 
218  Marie Schleimann  2010  1006AD  DGI ØSTJY    25m  2:00.28 
556  Smilla Lerche  2008  0882AN  DGI FYN    25m  2:08.08 
               

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Zenia Maria Jakobsen  2009    DGI ØSTJY    25m  1:55.00 
347  Kirstine Knudsen  2007  0732AQ  DGI SYDØST    25m  1:48.92 
299  Sofie Simonsen Buerstedde  2007    DGI SYDØST    25m  1:48.38 
790  Louise Stick Lambertsen  2003  0384BG  DGI NORDJY    25m  1:47.20 
194  Cecilie Have Pedersen  2008    DGI ØSTJY    25m  1:47.69 
332  Karen Klarskov Henriksen  2008  0894AM  DGI SYDØST    25m  1:48.71 
528  Ida Nørregaard Jensen  2007  0778AP  DGI FYN    25m  1:51.02 
269  Milla Engsted Larsen  2009  0998AC  DGI STORST    25m  1:57.59 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
560  Inge Madsen  2002  0202BE  DGI FYN    25m  1:46.89 
403  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  0884AD  DGI SYDØST    25m  1:46.54 
182  Frida Asp Mikkelsen  2008  0846AH  DGI ØSTJY    25m  1:45.00 
420  Luna Marcher  2002  0248BD  DGI SYDVE    25m  1:44.64 
727  Cecilie Billesø  2003  0324AW  DGI NORDJY    25m  1:44.82 
404  Matilde Helene Sørensen  2004  0498BB  DGI SYDØST    25m  1:46.11 
253  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  0834AB  DGI STORST    25m  1:46.63 
232  Cecilie Trudsø  2005  0504BA  DGI ØSTJY    25m  1:46.91 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Tuana Kasirga  2007  0798AQ  DGI MIDTJY    25m  1:43.96 
761  Astrid O. Thomassen  2007  0796AK  DGI NORDJY    25m  1:43.31 
421  Kristiane Kathrine Mukasa  2008  0898AJ  DGI SYDVE    25m  1:42.62 
783  Sofie Callsen  2008  0844AM  DGI NORDJY    25m  1:41.85 
463  Mathilde Irmschler  2006  0606AS  DGI MIDTJY    25m  1:42.33 
526  Mariana James  2002  0248BE  DGI FYN    25m  1:43.07 
325  Cathrine Grønhøj  2007  0758AE  DGI SYDØST    25m  1:43.43 
513  Anna Dørk  2004  0498AZ  DGI FYN    25m  1:44.01 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
520  Isabella Aurbo Herold  2007  0726AQ  DGI FYN    25m  1:39.90 
611  Vilma Marie Walsted  2006  0646AW  DGI FYN    25m  1:38.59 
469  Eline S. B. Kjærsgaard  2007  0724AK  DGI MIDTJY    25m  1:38.19 
119  Mikkeline Liis Jacobsen  2007  0788AJ  DGI ØSTJY    25m  1:37.66 
13  Asta Edelbo Pedersen  2006  0618AQ  DGI STORKB    25m  1:37.85 
323  Sara Høi Graversen  2003  0318AX  DGI SYDØST    25m  1:38.44 
135  Naja Kristiane Sørensen  2006    DGI ØSTJY    25m  1:39.61 
543  Mia Frimodt Kjærgaard  2002  0202BD  DGI FYN    25m  1:39.95 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
565  Victoria Meyer  2004  0402BD  DGI FYN    25m  1:37.14 
538  Karoline Jørgensen  2007  0774AG  DGI FYN    25m  1:36.13 
417  Marie Nørskov Andersen  2005  0548AZ  DGI SYDVE    25m  1:35.79 
374  Katrine Nyholm-Rønning  2003  0316BF  DGI SYDØST    25m  1:35.23 
129  Emilie Støve  2000  0006BF  DGI ØSTJY    25m  1:35.26 
456  Mille Christiansen  2006  0664AS  DGI MIDTJY    25m  1:36.04 
14  Frederikke Vesth  2007  0766AL  DGI STORKB    25m  1:36.83 
389  Johanne Rasmussen  2003  0318BD  DGI SYDØST    25m  1:37.53 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
422  Emily Schjelderup Pederse  2004  0418BB  DGI SYDVE    25m  1:33.57 
634  Anna Emilie Damgaard  2006  0654AL  DGI SØNDER    25m  1:32.96 
413  Sara Kaas Vestbo  2005  0598AY  DGI SYDØST    25m  1:32.53 
835  Line Skov Nielsen  2003  0362BA  DGI NORDJY    25m  1:32.23 
11  Philippa Mitchell  2006  0638AG  DGI STORKB    25m  1:32.34 
739  Lise Ingeborg Christianse  2007  0792AQ  DGI NORDJY    25m  1:32.74 
364  Josephine Maja Madsen  2005  0568AY  DGI SYDØST    25m  1:33.28 
174  Lea Skjærris Lund  2008  0826AH  DGI ØSTJY    25m  1:33.86 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Rikke Ydemann Pedersen  2006  0674AG  DGI ØSTJY    25m  1:32.08 
34  Maja Brøndum  2006  0634AS  DGI ØSTJY    25m  1:31.55 
607  Viktorija Thomsen  2001    DGI FYN    25m  1:30.80 
659  Lucca Mikkelsen  2002  0212BE  DGI SØNDER    25m  1:30.51 
375  Mathilde Olesen  2005  0526AT  DGI SYDØST    25m  1:30.66 
593  Freja Schwertfeger  2004  0402AW  DGI FYN    25m  1:31.22 
524  Lærke D Huusfeldt  2006  0608AK  DGI FYN    25m  1:31.76 
635  Feliza Dauberg  2004    DGI SØNDER    25m  1:32.11 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
552  Fanny Blomgren Larsen  2004  0484AW  DGI FYN    25m  1:29.88 
838  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  DGI NORDJY    25m  1:28.35 
51  Thilde Wei Drachmann  2002  0224BD  DGI ØSTJY    25m  1:27.60 
723  Sara Kokholm  2005  0574AS  DGI NORDJY    25m  1:27.45 
653  Sofie Keller  2005  0512AY  DGI SØNDER    25m  1:27.51 
575  Caroline Jul Noe  2003  0358BF  DGI FYN    25m  1:28.26 
143  Matilde Work Jespersen  2006  0654AP  DGI ØSTJY    25m  1:28.94 
532  Rasmine Johansen  2005  0594AS  DGI FYN    25m  1:30.34 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
511  Freja Duus  2005  0594BA  DGI FYN    25m  1:27.27 
140  Stine Østergaard Jensen  2006  0646ak  DGI ØSTJY    25m  1:26.73 
114  Karoline Høgh  2006  0698am  DGI ØSTJY    25m  1:26.20 
93  Karen K. H. Hagensen  2004  0424AR  DGI ØSTJY    25m  1:25.96 
574  Laura B. Nielsen  2004  0442AW  DGI FYN    25m  1:26.15 
305  Cecilie Daugaard  2003  0312BB  DGI SYDØST    25m  1:26.49 
178  Cecilia Bækager Meldgaard  2002  0254BA  DGI ØSTJY    25m  1:27.26 
648  Katrine Jensen  2001  0156AR  DGI SØNDER    25m  1:27.28 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
416  Ane K. Zachariassen  2005  0588AB  DGI SYDØST    25m  1:25.62 
331  Stella Harpøth  2006  0656AH  DGI SYDØST    25m  1:25.06 
482  Agnete Riis  2003  0308AW  DGI MIDTJY    25m  1:24.97 
46  Signe Dam  1999  9958BA  DGI ØSTJY    25m  1:24.33 
42  Caroline Christensen  2004  0464AV  DGI ØSTJY    25m  1:24.49 
769  Michelle Bloch Sørensen  2004  0426AX  DGI NORDJY    25m  1:24.98 
274  Julie Hansen Schilling  2004  0406BA  DGI STORST    25m  1:25.14 
767  Zenia Christensen  2005  0572AL  DGI NORDJY    25m  1:25.83 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
644  Karoline Hellesøe  2006  0678AQ  DGI SØNDER    25m  1:23.93 
173  Dicte Lund  2004  0444AN  DGI ØSTJY    25m  1:23.79 
655  Amalie Hede Kristensen  2005  0512AZ  DGI SØNDER    25m  1:23.48 
359  Alberte Randlev Laustsen  2005  0584AX  DGI SYDØST    25m  1:23.30 
164  Sarah Salling Larsen  2003  0374BA  DGI ØSTJY    25m  1:23.34 
Marie Reno Bernack  2003  0376AN  DGI STORKB    25m  1:23.69 
766  Maja Bech Færløv Andersen  2005  0534AR  DGI NORDJY    25m  1:23.84 
298  Kirstine Buch  2005  0578AS  DGI SYDØST    25m  1:24.31 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
827  Sara Falch  2002  0208BA  DGI NORDJY    25m  1:22.93 
733  Pernille Petersen  2006  0638AN  DGI NORDJY    25m  1:22.23 
535  Anna Rahbek Julsgaard  2004  0478AZ  DGI FYN    25m  1:21.87 
744  Linea Lodberg Klein  2005  0536AK  DGI NORDJY    25m  1:21.00 
493  Anna Dora Bernsdorf  2006  0636AW  DGI FYN    25m  1:21.75 
209  Trine Rasmussen  1999  9962AV  DGI ØSTJY    25m  1:21.93 
202  Trine Ydemann Pedersen  2003  0302AX  DGI ØSTJY    25m  1:22.72 
152  Nete Kirial  2003  0362BC  DGI ØSTJY    25m  1:23.25 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
845  Sara Farag  2003  0356AT  DGI SØNDER    25m  1:20.25 
204  Mille Post  2004  0412BC  DGI ØSTJY    25m  1:20.03 
336  Sille Ibsen  2001  0134AU  DGI SYDØST    25m  1:19.44 
576  Nynne Nørlem  2002  0268AF  DGI FYN    25m  1:18.41 
640  Kalina Gamisheva  2008  0842AA  DGI SØNDER    25m  1:19.27 
198  Maya Nautrup Pedersen  1999  9956AE  DGI ØSTJY    25m  1:19.45 
434  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  DGI SYDVE    25m  1:20.11 
564  Julie Martinussen  1997  9736AS  DGI FYN    25m  1:21.00 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
672  Olivia Steenstrup  2000  0004BB  DGI SØNDER    25m  1:17.94 
771  Liva Lauridsen Vorgod  2005  0566AR  DGI NORDJY    25m  1:17.48 
563  Janni Martinussen  2001  0186AE  DGI FYN    25m  1:16.76 
638  Julie Fink  2001  0124AP  DGI SØNDER    25m  1:16.33 
486  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  DGI MIDTJY    25m  1:16.37 
452  Julie B. Andersen  2002  0214AS  DGI MIDTJY    25m  1:17.32 
271  Lærke Møller  2005  0578AN  DGI STORST    25m  1:17.63 
590  Flora Fogh Rubenius  2005  0502AI  DGI FYN    25m  1:18.09 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
826  Thea Holm Thomsen  2003  0328AP  DGI NORDJY    25m  1:15.77 
157  Caroline Varming Kokholm  2002  0298AW  DGI ØSTJY    25m  1:15.66 
806  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  DGI NORDJY    25m  1:12.96 
812  Ghita Kobbelgaard  1995  9528AG  DGI NORDJY    25m  1:08.01 
647  Ellen Jensen  2005  0546AF  DGI SØNDER    25m  1:12.19 
457  Marie Graff Esbensen  2003  0336AT  DGI MIDTJY    25m  1:15.56 
459  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  DGI MIDTJY    25m  1:15.66 
273  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  DGI STORST    25m  1:16.07 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark