2019-11-22   10:34:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 32, 50m Frisim Herrar
Final 1 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:51
Anm tid
Start ca:
0 50m
1 50m
2 50m
328 3 Genti Maleta 2006 ESKILSTUNA 48.54 50m
327 4 Chithiran Sarojith 2006 ESKILSTUNA 40.34 50m
67 5 Maysam Nammuq 2006 ESKILSTUNA 40.75 25m
6 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:53
0 50m
205 1 Martin Carlsson 2006 UPSALA S 38.79 25m
135 2 Erik Blomqvist 2006 KATRINEHOL 37.30 25m
188 3 Edvin Pitic 2005 UPSALA S 36.20 25m
60 4 Viktor Pettersson 2006 ESKILSTUNA 35.22 25m
195 5 Artur Norman 2005 UPSALA S 35.85 25m
44 6 Olle Thorsén 2006 ESKILSTUNA 36.82 25m
55 7 Jonathan Jonsson 2006 ESKILSTUNA 38.73 25m
325 8 Sarojith Chithiran 2006 ESKILSTUNA 40.34 25m
9 50m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:54
207 0 Stig Larsson 2006 UPSALA S 34.51 25m
295 1 Thure Essén 2005 STRÄNGNÄS 34.23 25m
202 2 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 33.82 25m
127 3 Erik Bjurenhed 2006 KARLSTAD 33.12 25m
270 4 Rasmus Falk 2004 ÖSA 32.80 25m
43 5 Gustav Thorsén 2004 ESKILSTUNA 32.83 25m
85 6 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 33.54 25m
285 7 Melker Waltersson 2006 STRÄNGNÄS 33.87 25m
8 8 Alex Kalinichenko 2003 BORLÄNGE 34.38 25m
65 9 Hanliang Xie 2006 ESKILSTUNA 34.71 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:55
Anm tid
Start ca:
102 0 Linus Åkesson 2005 KARLSKO SF 32.65 25m
194 1 Nils Fröman 2005 UPSALA S 32.51 25m
290 2 Adam Lidholm 2006 STRÄNGNÄS 31.89 25m
241 3 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 31.74 25m
201 4 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 31.33 25m
37 5 Eric Åhlén 2006 ESKILSTUNA 31.69 25m
284 6 Hugo Klang 2005 STRÄNGNÄS 31.80 25m
301 7 Noel Spelling 2006 FILIPSTAD 32.40 25m
187 8 Filip Hallin 2006 UPSALA S 32.54 25m
100 9 Viktor  Hellberg 2006 KARLSKO SF 32.66 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:56
278 0 Samuel Edebrink 2002 STRÄNGNÄS 30.94 25m
137 1 Mårten Emilsson 2004 NORA SS 30.29 25m
59 2 Mario Orrego 2006 ESKILSTUNA 30.19 25m
139 3 Ludvig  Persson 2004 NYKÖPING 29.89 25m
259 4 Axel Skoglund 2004 ÖSA 29.71 25m
293 5 Arvid Lindqvist 2004 STRÄNGNÄS 29.76 25m
99 6 Elias  Jansson 2006 KARLSKO SF 30.16 25m
268 7 Gustav Larsson 2005 ÖSA 30.20 25m
103 8 Gabriel Raicu 2003 KARLSKO SF 30.88 25m
234 9 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 30.96 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:57
101 0 Lukas Franz 2005 KARLSKO SF 29.61 25m
131 1 Måns  Rydergren 2003 KATRINEHOL 29.32 25m
276 2 Leo Karlsson 2006 HK SIM 29.27 25m
196 3 Ravi Parekh 2005 UPSALA S 29.18 25m
161 4 Hugo Koivumäki 2004 SÄFFLE SS 28.80 25m
28 5 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 28.82 25m
88 6 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 29.23 25m
249 7 William Forsström 2002 ÖSA 29.28 25m
178 8 Rasmus Loklint 2005 UPSALA S 29.52 25m
199 9 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 29.68 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:58
227 0 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 28.70 25m
184 1 Lukas  Höglund 2004 UPSALA S 28.57 25m
155 2 Erik Mulikov 2005 SÄFFLE SS 28.51 25m
87 3 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 28.47 25m
134 4 Amadeus Ahlman 2003 KATRINEHOL 28.30 25m
86 5 Viggo Reit 2003 HUDIKSVALL 28.35 25m
82 6 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 28.49 25m
183 7 William  Rismyhr 2004 UPSALA S 28.54 25m
74 8 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 28.57 25m
318 9 Emil Axelsson 2004 GRUMS SS 28.71 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:59
93 0 Oskar Högqvist 2003 KARLSKO SF 28.09 25m
48 1 Maximilian Holm 2005 ESKILSTUNA 27.97 25m
112 2 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 27.47 25m
118 3 Elias Sjölander 2003 KARLSTAD 27.30 25m
130 4 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 27.06 25m
262 5 Anton Svennberg 2002 ÖSA 27.22 25m
145 6 Max Antonsson 2004 SALA SS 27.44 25m
319 7 Edvin Axelsson 2004 GRUMS SS 27.74 25m
302 8 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 28.01 25m
279 9 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 28.16 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:00
79 0 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 26.98 25m
91 1 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 26.70 25m
297 2 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 26.67 25m
163 3 Kevin Shiva 2002 UPSALA S 26.51 25m
34 4 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 26.22 25m
33 5 Henrik Tran 2004 ESKILSTUNA 26.51 25m
294 6 Vidar Lindqvist 2001 STRÄNGNÄS 26.62 25m
3 7 Daniel Ruijs 2004 BORLÄNGE 26.67 25m
323 8 David Albringer 2001 KARLSTAD 26.97 50m
36 9 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 27.05 25m
Gren 32, 50m Frisim Herrar Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:01
164 0 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 25.93 25m
30 1 Alex Ly 2003 ESKILSTUNA 25.91 25m
176 2 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 25.53 25m
128 3 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 25.35 25m
313 4 Jonathan Kling 1993 ÖSA 22.95 50m
303 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 23.34 50m
73 6 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 25.42 25m
77 7 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 25.65 25m
218 8 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 25.93 25m
70 9 Adam Carlsson 2001 GÄVLE SS 26.08 25m
2019-03-09 09:08:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner