2019-11-22   10:32:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Startlista
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
2 100m Fjärilsim Herrar
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 276 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 1:11.08
2 37 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 25m 1:20.60
3 100 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 25m 1:26.90
4 290 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 25m 1:29.27
5 285 Melker Waltersson Strängnäs Simklubb 2006 AG4506 25m 1:30.91
6 Eskilstuna Simklubb 25m 1:32.24
44 Olle Thorsén 2006 AA6706
7 Upsala Simsällskap 25m 1:48.59
205 Martin Carlsson 2006 AR5306
8 Eskilstuna Simklubb 50m
59 Mario Orrego 2006 AR5106
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 151 Lucas Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 AA8305 25m 1:06.14
2 155 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 1:06.19
3 297 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 25m 1:07.35
4 144 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 25m 1:07.96
5 48 Maximilian Holm Eskilstuna Simklubb 2005 AD7305 25m 1:12.26
6 82 Samuel Sjökvist Gävle Simsällskap 2005 AQ0705 25m 1:14.90
7 178 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 25m 1:19.65
8 102 Linus Åkesson Karlskoga Simförening 2005 AK1105 25m 1:21.52
9 201 Johan Bjersand-Hellström Upsala Simsällskap 2005 AQ5305 25m 1:21.62
10 123 Erik Pellfolk Karlstads Simsällskap 2005 AG7305 25m 1:21.76
11 194 Nils Fröman Upsala Simsällskap 2005 AL6705 25m 1:30.50
12 195 Artur Norman Upsala Simsällskap 2005 AL2705 25m 1:31.62
13 234 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 2005 AM2305 25m 1:33.41
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 176 Adi Ramovic Upsala Simsällskap 2004 AG9304 25m 1:01.35
2 33 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 25m 1:07.36
3 28 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 25m 1:08.39
4 79 Olle Wikholm Gävle Simsällskap 2004 AO9904 25m 1:08.48
5 145 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 25m 1:09.58
6 172 Felix Do Upsala Simsällskap 2004 AF4304 25m 1:11.81
7 227 Isak Rehnman Västerås Simsällskap 2004 AI5304 25m 1:12.33
8 324 Albin Svensson Åmåls Simsällskap 2004 AW5504 25m 1:13.90 EFT
9 36 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 25m 1:17.21
10 139 Ludvig  Persson Nyköpings Simsällskap 2004 AD9304 25m 1:19.42
11 259 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 25m 1:24.09
16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 77 Melker Rosengren Gävle Simsällskap 2003 AR1903 25m 1:02.24
2 128 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 1:04.27
3 87 Gustaf Sandström Hudiksvalls Simsällskap 2003 AP4703 25m 1:05.07
4 154 Julius Grell Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 AS9903 25m 1:05.22
5 302 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 1:05.25 EFT
6 34 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 25m 1:07.00
7 91 Philip Löfbom Karlskoga Simförening 2003 AC0903 25m 1:07.78
8 93 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 1:10.72
9 279 Artur Romin Strängnäs Simklubb 2003 AJ0303 25m 1:13.05
10 88 Anton  Sölveskog Hudiksvalls Simsällskap 2003 AX6103 25m 1:16.31
11 86 Viggo Reit Hudiksvalls Simsällskap 2003 AK5703 25m 1:18.88
17-18 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 73 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 25m 58.66
2 211 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 25m 58.91
3 140 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 25m 59.06
4 68 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 25m 1:00.19
5 143 Jakob Hanson Sala Simsällskap 2002 AJ4902 25m 1:03.40
6 250 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 25m 1:03.55
7 323 David Albringer Karlstads Simsällskap 2001 AF2101 50m 1:04.83 EFT
8 294 Vidar Lindqvist Strängnäs Simklubb 2001 BA0701 25m 1:05.91
9 163 Kevin Shiva Upsala Simsällskap 2002 AB1102 25m 1:06.58
19 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 303 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 54.72
2 311 Måns Stomvall Eskilstuna Simklubb 1990 AS7790 50m 59.00
3 313 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 50m 59.25
2019-03-09 19:59:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner